Konkurs, w którym mieszkańcy Warszawy mogą głosować na to, czyj głos chcą słyszeć w pociągach II linii metra, ruszył 13 października i będzie trwał dwa tygodnie. Głosy na swojego faworyta można oddawać sms-owo, bądź na stronie internetowej Polskiego Radia do 26 października.

Reklama

Zwycięzca plebiscytu zostanie ogłoszony 29 października na antenie radiowej Jedynki. Do roli lektora metra kandydują:

Krystyna Janda - aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, dyrektor artystyczna warszawskich teatrów Polonia i Och-Teatr.

Moim marzeniem jest towarzyszyć warszawiakom w metrze, na co dzień. Głos mam "spracowany" i charakterystyczny ale trudno, już go nie zmienię po tylu latach forsownej pracy. - napisała Janda na swoim blogu.

Danuta Stenka - aktorka filmowa i teatralna.

Drodzy Państwo, jeśli będzie państwu miło podróżować ze mną, z moim głosem, czasami jest to jedyny głos jaki się słyszy, podczas podróży metrem, to dziękuję bardzo za wszystkie głosy - powiedziała aktorka w materiale promującym plebiscyt.

Maciej Gudowski - lektor telewizyjny i filmowy. Jego głos polskim widzom znany jest miedzy innymi z takich seriali, jak "Dynastia", "Domek na prerii", "Z archiwum X". Czyta nazwy stacji warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej

Będzie mi bardzo miło służyć Państwu swoim głosem, sposobem informowania o tym, co tam się będzie działo. Cała przyjemność po mojej stronie - zapewniał Gudowski w materiale Polskiego Radia.

Andrzej Matul - lektor i dziennikarz związany z radiową Jedynką. Jego głos znany jest z takich filmów, jak "Armagedon", "Imię Róży", "Indiana Jones".

Jestem wielkim miłośnikiem metra od wielu lat, jest to moja podstawowa komunikacja - powiedział Matul dla Polskiego Radia.

Małgorzata Tułowiecka - dziennikarka radiowa, autorka audycji "100 sekund polszczyzny", "Czy mówisz po polsku?". Pomysłodawczyni i realizatorka "Dnia dobrej Polszczyzny"

Mimo że właściwie nie dbam o rozgłos, mówiąc własnym głosem, bardzo proszę, by to na mój głos oddali Państwo swój głos - zachęcała Tułowiecka w Polskim Radio

Marzena Wyczółkowska - dziennikarka Radiowej Jedynki, na co dzień prezentująca na antenie wiadomości.

Bardzo, bardzo dziękuję za każdy głos oddany na mój głos - podkreślała Marzena Wyczółkowska.

Głosem I linii warszawskiego metra, jest lektor radiowy i telewizyjny, Ksawery Jasieński. Wybór lektora nowej nitki wzbudza wśród mieszkańców Warszawy wiele emocji. Niektórzy podchodzą do tematu z humorem i Facebooku tworzą strony żądające, by lektorami II linii metra byli znani z kwiecistej, polsko-amerykańskiej mowy, Robert Burneika i Joanna Krupa.

Reklama