Demograficzna katastrofa opóźniona

| Aktualizacja:

Z prognozy na prognozę GUS przewiduje coraz wolniejszy spadek liczby ludności. Nie będzie tak dramatycznie, jak oceniano jeszcze dekadę temu.

wróć do artykułu
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-20 07:40)
    PREZES PIS znany dzieciorob...udziela porad mocherowym staruszkom...w tym wzgledzie !
    WINA Tuska ze on ma odmienna orientacje !!
    !
    Pedza katotaliby do koryta jak plemniki do jajnika. To sie zle skonczy dla kobiet.

    Ciekawe jak i gdzie Prezes chce schowac do wyborów Pawlowicz,
    Macierewicza, Hofmana? Czyzby poczynil juz starania o zakup kaganców i knebli?
    A po zalozeniu powyzszych zabezpieczen wpakuje te okazy w dyby i do lochu,
    co by nie wylazly pomiedzy ludzi i nie zaczely sie udzielac?
    Przeciez kazdy wystep któregos z tych pajaców, a i kilku innych tez - to lecace na leb na szyje slupki popularnosci PIS-u i Prezesa! Czyli nic innego nie pozostalo tylko zamknac ich gdzies z dala od ludzkich siedzib i pilnowac, aby nie wypelzli i bron Boze nie zabierali w zadnej sprawie publicznie glosu ! Biedaki beda musieli odpuscic katolicka walke z wrazym "genderem" i "zamach" smolenski!
    Trauma jak cholera!

    Pytanie do PIS-iurow ..
    Czy mnie tez prezes moze pocalowac w reke?

    Czyli Gorny Slask bedzie jednak druga Bawaria ?
  • ~W_R
    (2014-10-20 08:07)
    Ostatni gasi światło!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-20 08:19)
    Co za flagę ma ten moher , teraz w POlsce jest flaga ze sprężynką
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-20 08:19)
    Ryży AMBERGOLD z przestępczej Organizacji - zrobi wszystko, aby władzy nie oddać. TVN, "Wymiotna", różne mendy jak Olbrychskie, Wajdy, Barcisie,rożnej maści pejsaci zwolennicy tfojego RUCHania itp hołota będą cały czas mnie ostrzegać przed "tyranią Kaczynskiego". Mam jednak dla nich smutna wiadomość : głosuje na PiS!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-20 08:29)
    o to to
    POwiedzcie p l a t f o j e by gdzie się POdziało 19 miljardów z ofe

    ...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-20 08:31)
    Platforma Obywatelska my chcemy do koryta tylko.
  • ~TYLKO PIS! PO GONI SKORUMPOWANYCH ZŁODZIEI! Z PO
    (2014-10-20 08:32)
    Co jest najciekawsze, chłopy z PSL-u nie chcą koryta. Oni tylko chcą by w chlewie spokój był i dobra pasza.
  • ~kaska
    (2014-10-20 08:39)
    Wszelkie uwagi należy pisać bez błędów ortograficznych, żeby mieć rozeznanie, czy "redaktorzy" przeszli edukację w szkole podstawowej. A zatem :moher, a nie mocher!! Tacy pisatiele z "CH" won do Wyborczej!!
  • ~donald emigrant
    (2014-10-20 08:49)
    " Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem".

    Donald Tusk
  • ~Kajetan
    (2014-10-20 08:49)
    co to za bzdury ??? jaka polityka prorodzinna ?
    jak ktoś chce zobaczyć politykę prorodzinną to niech jedzie do niemiec lub uk !
    tutaj tylko ch.., d..pa i kamieni kupa !
    uciekać kto młody i chce dobrze dla swoich dzieci !!!
  • ~nico
    (2014-10-20 08:58)
    ci popaprańcy z PO doprowadzili Polskie do ruiny Polacy zeby godnie żyć muszą emigrować Rudy oszust Tusk przez 7 lat wciskał ludziom kit o zielonej wyspie
  • ~donek emigrant
    (2014-10-20 09:01)
    Lemingi ! Gł;osowaliście na donka emigranta - teraz głosujcie na jego janczarów - jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej!!! Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.

    Donald Tusk
  • ~bosmanman
    (2014-10-20 09:33)
    Po 89 r.zlikwidowano, sprzedano za psie pieniądze, sprywatyzowano za złotówkę 51% nowo wybudowanych ( po wojnie) zakładów pracy. Co się stałlo z Kasprzakiem? Predom Polar? Pafawagiem? Itd. ...
    Jeśli nie ma firm oferujących pracę, to oczywiste jest że ludzie emigrują za chlebem?
    Sami jesteśmy sobie winni. Byliśmy na 10 miejscu w świecie w podukcji, a jesteśmy za Rumonią ...
    Niedługo na granicach wystawi się tabliczki REZERWAT
  • ~vp
    (2014-10-20 09:46)
    No to jeszcze wybierzmy sobie premierem chłopczyka ,któremu mamusia nie pozwoliła dorosnąć ? Dla wyjaśnienia dodam ,mieszka na Żoliborzu i nazywa się K Jarosław. Kto to taki ?
  • ~Piast
    (2014-10-20 09:58)
    Re Donek emigrant.Musze przyznac Ci racje .ja też osobiście mam takie odczycucie .Taka opinia jaka powiedziaałeś jest tylko potwierdzeniem tego ze tacy jak Ty którzy naprawde kochaja Polske i chca aby stawała sie nie rezerwatem z nowobudowanymi światyniami ale Polska nowoczesna gdzie pozwaala ssię Polakom tworzyc rzeczy które rozwina i Ją i naszych obywateli.Mam też gdzieś tej Boguojczyźźnianej retoryki,o katyniu o idiotycznych jak historia pokazuje powstaniach i o stosunku do tych powstań samego watykanu w którego tak wierzymy jak i naszych fałszywych sojuszników.A to wszystko przez zaslepienie prawicowo klerykalnych politykow którzy zamist pracy od podsstaw zamiast wspomagania polskiej przedsiebiorczości niszczą ja podatkami a to co pozostało rozstrwaniają bredzac przy opkazji kolejnych kretyńskich rocznic o polskim mesjaniżmie o którym nikt na świecie nie wie a ten kto wie puka sie w czoło.Może to sie kiedyś zmieni ,watpie.Może gdy Polacy zaczna myślec jak Polacy europejczycy a nie jak Katoliko Polacy. Pozdrawiam
  • ~tylko dla POmatołów
    (2014-10-20 09:59)
    Same dobre wiadomości. Aż się POdejrzanie robi...
  • ~Jan Nowak
    (2014-10-20 10:05)
    Z moich spostrzezen Polacy zyja dluzej bo przestali pic mocne trunki i coraz mniej pali papierosy, co pozwala dluzej zyc, zdrowa i urozmaicona zywnosc tez przyczynila sie ze tego.
  • ~mieszek
    (2014-10-20 10:30)
    Policzmy chwilkę:
    Na zachodzie mężczyźni żyją dłużej o 8 lat - przy wieku emerytalnym 67 lat, mogą się cieszyć wolnością 14 lat. Żeby dorównać standardom zachodu (a tak argumentowano podnosząc wiek emerytalny), mężczyzna powinien przechodzić na emeryturę w wieku lat 59.
    Obecnie mężczyzna przeżywa średnio 6 lat p przejściu na emeryturę w wieku 67 lat. Średnio, to znaczy, że facet ma szansę pożyć dużo mniej.
    A już się słyszy głosy, o podniesieniu wieku emerytalnego. Dla dobra ZUS i budżetu.
    Zastanówmy się, czyje dobro jest ważniejsze?
    Albo z innej beczki: kto komu ma służyć: ZUS i budżet obywatelom, czy obywatele ZUS-owi?
  • ~Mietek
    (2014-10-20 13:11)
    W POlsce żyje się dobrze, ale POpaprańcow i złodziejom.
  • ~BEZROBOTNA
    (2014-10-21 12:33)
    ZNAJOMA PRACUJE W SZPITALU I MOWILA ZE LEKARZE DOSTALI PODWYZKE O 1500 ZL IM ZYJE SIE LEPIEJ OWSZEM