Cała Polska chce budować metro. Eksperci ostrzegają: To nieracjonalne

Pomysły budowania metra pojawiają się teraz w wielu polskich miastach. Czy jednak to ma sens? Zdaniem ekspertów, są znacznie lepsze i tańsze pomysły poprawy sytuacji transportu zbiorowego, niż budowa drogiej kolejki.

wróć do artykułu
  • ~zyta
    (2014-11-04 09:04)
    Co to za eksperci?Umieją tylko liczyć pieniądze a nie wygodę i bezpieczeństwo.Hańba ekspertów 21 wieku.
  • ~WAW
    (2014-11-04 09:53)
    PIS POWINIEN WYBUDOWAC METRO WE WLOSZCZOWEJ!
  • ~hahaha faszysci
    (2014-11-04 08:02)
    budować świę ty nie krzyze jp2 aty anie metro wiecej religi ikasy natace
  • ~WAW
    (2014-11-04 09:56)
    NIE BUDOWAC METRA, AUTOSTRAD, SZKOL CZY SZPITALI, TYLKO NOWE KOSCIOLY, POMNIKI I KRZYZE, BO TO POWINNY BYC NAJWAZNIEJSZE POTRZEBY POLAKA!
  • ~buhahaha
    (2014-11-04 09:23)
    No bo wiecie rozumiecie tylko we Wsiawie może być metro żeby nowe i osiadłe słoiki mogły się dowartościować i czuć się jak w Ojropie!
  • ~ZION
    (2014-11-04 07:51)
    cała polska buduje stolice powrut do komu nazizmu juz mamy polska kijowskowatykankska banderowska
  • ~anom
    (2014-11-04 09:11)
    Budowa metro ma senes tylko i wyłącznie przy wczesnym rozwoju miasta, a nie teraz gdy cala infrastruktura już stoi... nieopłacalne. Jedyna opcja jak dla mnie to kolejki naziemne jak w wielu miastach USA. O wiele tańszy koszt a efekt taki sam.
  • ~gosc
    (2014-11-05 05:50)
    Po wyborach samorządowych już im się odechce budowania. Więcej kasy dla nich.
  • ~sokular
    (2014-11-04 08:28)
    Jest okazja aby takich nie wybierać i zmienić ordynację ograniczającą ich
    do 2-ch kadencji.Niestety potworzono "rancza" z panującymi tam z bożej łaski powiatowymi oligarchami "aby żyło się" wygodnie,rodzinnie... a reszta nie ma odwagi ich ruszyć.
  • ~sajo
    (2014-11-04 08:44)
    stadiony pobudowali, gdzie chodzi 20% ludzi do pojemnosci...
    hale konferencyjne pobudowali badz buduja...
    jakies inne projekty nikomu nie potrzbne tez sa w realizacji...
    lotniska na wioskach pobudowali...
    logo gumowej sprezyny mamy...
    to teraz wymyslili metro zeby ciagnąć pieniadze...co za banda urzedniczych pasozytów!

    a gdzie wyposażenie dydaktyczne szkół?,,, przedszkola ,żłobki, przychodnie?
    pytam sie gdzie?
    kraj sie wyludnia a oni metro tworzą...
    chyba dla turystów...
  • ~Ludwik
    (2014-11-04 13:38)
    Głupia baba bufetowa z Warszawy boia się konkurenci.
  • ~franc
    (2017-11-01 22:39)
    We francji są dwa miasta ponadmilionowe: Paryż i Marsylia, nie jedno. Po za tym np.we Wrocławiu metro jest bez sensu(za drogie), należy także patrzeć na gęstość zaludnienia, a nie tylko na wielkość miasta czy aglomeracji.
  • ~F_F
    (2014-11-04 09:03)
    "W Polsce niepotrzebnie przywiązaliśmy się do tego, że metro musi jeździć pod ziemią. "

    No przecież metro ("underground) to _z_założenia_ jest kolejka podziemna! Metro na powierzchni to nie jest metro, chyba że wyjazd z tuneli na stację końcową.

    "Metro autobusowe" brzmi po prostu śmiesznie, choć sama idea jest znakomita.
  • ~Bydgoszczanin
    (2016-03-12 12:22)
    Bydgoszcz ma zaledwie 360 tysięcy mieszkańców. To prawda. Jednak Rzeszów ma zaledwie 180 tysięcy mieszkańców, a jednak snuje realne plany budowy kolejki:) Poza tym Bydgoszcz planowała rozbudowywać system kolei wraz z Toruniem, który ma 200 tysięcy, co łącznie daje nam juz sporą aglomeracje. Licząc z miasteczkami ościennymi przeszło 700 tysięcy mieszkańców, tj tyle samo co np. Wrocław. Ze względu na rozciągłość miasta i bliskość dwóch zaznaczam o wiele większych miast niż np. Rzeszów, oraz działającej (wprawdzie słabo) kolei miejskiej BiT City, mogliśmy pozwolić sobie na tego typu marzenia. Jednak rząd w swoich planach omija nasz region szerokim łukiem, jak byśmy nie byli częścią Polski, tworząc wielką infrastrukturalną dziurę w środku kraju. To bardzo smutne:(

Może zainteresować Cię też: