Górnicy chcą dalej negocjować z rządem. Mają projekt porozumienia

| Aktualizacja:

Związkowcy górniczy chcą rozmawiać z rządem o reformie branży wydobywczej. Domagają się jednak, by negocjacje były prowadzone na Śląsku i według ich projektu.

wróć do artykułu
  • ~prestygigitator
    (2015-01-13 14:13)
    Po wozie z węglem na twarz, do tego dodać samolot. Zagwarantować zatrudnienie do 3014 roku. Coroczna rewaloryzacja rent i emerytur górniczych. Dziedziczne funkcje związkowe i etaty górnicze. Po 100 tysięcy za straty moralne i stres zadośćuczynienia..Dożywotnio wódka i piwo za darmo. Otwarcie kolejnych szybów. Bezpłatne letnie wakacje w Egipcie i ferie zimowe w Alpach ( z gwarancja śniegu). I żeby ich wszystkich na koniec pocałować.. wiemy gdzie?
  • ~uzbek
    (2015-01-13 14:20)
    Pałami bandytów. Nie gadać z nimi. Z terrorystami się nie rozmawia.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-01-13 14:37)
    "W Kompanii Weglowej w lutym zabraknie pieniedzy na "czternastki".
    Luka finansowa siegnie 1 mld zlotych"

    Mójborze. A jak zabraknie pieniedzy na 17 i 18?
    ... i jak tu zyc Pani Premier ;)

    A jak zabraknie pieniedzy na deputaty,na kredkowe,biletowe... na urlopowe i Bóg
    wie na co jeszcze?Toz to tragedia.Jak tak dalej pójdzie to zony górników beda musialy zaczac pracowac.Koniec swiata.Jak zyc,
    jak zyc za 6tys jakie rzad daje za nic nierobienie przez dwa lata.
  • ~Matwiej Płatow.
    (2015-01-13 14:58)
    ~uzbek~PAJACU,zmień czapeczkę ,bo pejsy Ci przeszkadzają.Zadam Ci parę pytań BUCU : kto odbudowywał ten,,kraik",skąd zabierano cegły na odbudowę ,,warszawki",skąd brano tzw.dewizy ITD.Odpowiedź to Śląsk Górny i Dolny odbudowywał ten ,,kraik"Po prostu może nadeszła pora by Śląsk przestał być kolonią,doiną krową dla reszty Kraju.Co resztę Polski zrobiło dla Ślaska ( oprócz tego że tzw.Sędzia powiedział że niema Ślązaków,a 800 tyś.ludzi ma zwidy mówiąc że są Ślązakami)Polska to Kraj o ponad normę rozwiniętym EGO,Nacjonalizmie.My tu na Śląsku chcemy by szanowano Naszo godka,uznano Nos za minimum grupa Etniczno ,godka za regionalny język,zostawcie Nasze gruby w spokoju ,zwrócić Ekonomiczną Autonomia,a My se poradzimy.
  • ~uzbek pajac
    (2015-01-13 15:13)
    Kto odbudował tej kraj?... KOMUNA!!! na kolana chamy , przepraszać komunę!!! przepraszać Putina!!!

    Nie zapominajmy jednak,że komuna napadła i zniewoliła ten KRAJ- Polskę. Komuna stworzyła też potwora: HOMO SOVIETICUSA - jego aktualnym wcieleniem są Górnicze Związki Zawodowe.

    Zbrodnie komuny pamiętamy. Górnikom też zapamiętamy!!!
  • ~wrocławianin
    (2015-01-13 15:14)
    Cegłę na odbudowę Warszawy brano z Wrocławia- Brsłau .
  • ~uzbek
    (2015-01-13 15:19)
    Jak sobie poradzicie, to dlaczego chcecie pieniędzy z budżetu Państwa. Po co zapraszacie Panią Premier na Śląsk.

    Radźcie sobie !!! ot wszystko.

    Tak sobie radzicie...,że skomlicie u POLSKICH PANÓW z WARSZAWY, i nie wstyd? co...

    ...już dawno straciliście honor, dla kasy zrobicie wszystko, tylko dla kasy, klasy w was już nie ma .

    szkoda, śląska mowa jest piękna, śląska tradycja jest piękna, jedzenie super! tylko te związki zawodowe i pęd na kasę!
  • ~oko
    (2015-01-13 15:22)
    Zabrać przywileje rolnikom;dopłaty do ziemi dopłaty do paliwa, dopłaty do KRUS, niech płacą składki emerytalne i podatki tak jak każdy przedsiębiorca? a wtedy Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynąca,chłopków z PSL wywalić z Sejmu na zbity pysk
  • ~krytykant
    (2015-01-13 15:23)
    Pracowałem na Górnym Śląsku, pełniłem "służbę" dla górników... jako ludzie super. Jako GÓRNICY - ,związkowcy- szkoda słów. Żywcem wyjęci z PRL-u. Od 25 lat oficjalnie nie ma komuny, ale jednak jest w górnikach.
  • ~prestygigitator
    (2015-01-13 15:24)
    Na -oko- bardzo dobry pomysł,zlikwidować KRUS, tylko trzeba zagłosować na PO,żeby sami rządzili i się spełni.
  • ~Barbórka
    (2015-01-13 15:28)
    czy rząd oddał już górnikom furę?.. jak nie to taczki dla każdej górniczej pary. Jeden do taczek drugi na taczki i fora z kopalni. Taka restrukturyzacja. I tanio i śmiesznie.
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2015-01-13 15:44)
    RE: ~Wiesio13 bicz na PISmatołki2015-01-13 14:37,~uzbek2015-01-13 14:20 , ~prestygigitator2015-01-13 14:1 Z Waszych wypowiedzi wynika, że media i propaganda POpaprańców zrobiły swoje. Do takich jak Wy bezmózgowców dociera tylko to czym karmi propaganda usłużnych mediów. Ta władza nie ma żadnego programu naprawczego, strategii energetycznej. Ta władza dba wyłącznie o swoje koryto, bo już sprzeniewierzono polską rację stanu za stołki. Dobija sie Polskę we wszystkich gałęziach, zdrowia, teraz górnictwo, przedtem przemysł stoczniowy, a kto będzie następny? Miały być lasy, ale POpaprańcom sie nie udało. Zabrakło trzech głosów. Czy to do Was POlimatołki dociera?
  • ~gość
    (2015-01-13 15:58)
    Ileż tu idiotów na tym forum. No cóż? Taki rząd jacy jego wyborcy. Gdybyście polimatołki choć troche pomyśleli, to nie pisalibyście takich farmazonów. Ten rząd prowadzi gospodarkę rabunkową! Czy tego nie widzicie? Tu nie chodzi o naprawę sektora górniczego, tu chodzi o jego likwidację. Jak ma być wydobycie rentownym, jak polski węgiel ma być konkurencyjny do rosyjskiego, czy innego, kiedy każda tona jest opodatkowana kilkunastoma różnymi podatkami pośrednimi i bezpośrednimi + pośrednicy, co daje ponad 150% narzutu do kosztów wydobycia? CZY TO DO WAS DOCIERA?
  • ~Podatnik
    (2015-01-13 18:08)
    Podziwiam gornikow, wczoraj nie dogadali sie a dzis maja juz swoj projekt restrukturyzacji. Tacy zdolni. Tylko mogli o tym pomyslec rok, dwa lata temu.. Ale sie nie chcialo, lepisj ciagnac kase od podatnika.
  • ~Do Wiesia 13
    (2015-01-13 18:09)
    Wiesio 13 ty tak sie nie NADYMAJ jak PIOTR KRAŚKO w TVPinfo bo dostaniesz LANKSUM
  • ~POlska to kolonia
    (2015-01-13 18:13)
    To sterowanie Merkiel naszą gosPOdarką po POwrocie od MERKIEL MIS KOPACZ zrobiła taki kwiatek dla GÓRNIKÓW
  • ~Te rozmowy to była ściema Kopacz
    (2015-01-13 18:15)
    Kopacz nie zależy na porozumieniu. Ona ma większość w sejmie, więc uważa, że zrobi, co zechce.
  • ~były ryl
    (2015-01-13 19:28)
    Kolorz proponuje podniesienie ceny tony węgla do 2000 zł / t . To wystarczy na pół roku a póżniej pojada do Warszawwy spalą parę opon i będzie 2500zł / tonę . Pani Premier dość tego ,oprócz kilkudziesięciu tysięcy górników w Polsce mieszka trochę więcej innych Polaków o bardzo wielu profesjach . Ryle sa po prostu niedobitkami komuny i myśla ,że komuna wróci . Pamiętacie jak to było,chłop musiał kotraktować świnię by móc zakupić węgiel na przgotowanie żarcia . KOMUNO WRÓĆ TO MODLITWA ZWIĄZKOWCÓW GÓRNICZYCH.
  • ~ROSA
    (2015-01-13 20:18)
    SZCZĘŚĆ BOŻE GÓRNICY

    Panowie związkowcy , pamiętajcie że wy reprezentujecie górników
    którzy są pod ziemią i oni ponoszą trud walki o to co nasze
    i Polskie .
    Każdą decyzję co do przyszłości kopalń podejmują oni , a wy
    tylko przekazujecie to w rozmowach z "rządem".

    Restrukturyzacja Kampanii Węglowej to wymiana prezesów
    PO - nocnej zmiany , na prezesów PSL - sprzedawczyków
    Stwórzcie jeden silny związek zawodowy górników , i niech
    on się nazywa Związek Zawodowy Górników i kropka.
    Zrezygnujcie z 13, 14 . Lepiej mieć nie dużo , a stale .

    NIECH ŚWIĘTA BARBARA WASZA PATRONKA ZANOSI
    PRZED BOŻY TRON WASZ LOS ,A LAMPKA W CIEMNOŚCI
    NIECH ROZŚWIETLI WAM MĄDRE DECYZJE .!!!

    SZCZĘŚĆ BOŻE.
  • ~bólwiesiu
    (2015-01-13 20:45)
    NIE CZYTAJCIE WPISÓW " WIESIO" 13.
    I NIE REAGUJCIE NA TO CO PISZE !!!
    PEŁNI OPŁACONĄ FUNKCJĘ .

    stan umysłowy " Wiesia " 13 - medycyna bezradna , nieznany taki
    przypadek.