Górnicy chcą dalej negocjować z rządem. Mają projekt porozumienia

| Aktualizacja:

Związkowcy górniczy chcą rozmawiać z rządem o reformie branży wydobywczej. Domagają się jednak, by negocjacje były prowadzone na Śląsku i według ich projektu.

wróć do artykułu
 • ~obywatel normalnej Polski
  (2015-01-14 03:44)
  Pani Premier nie można ustąpić ,ZZ mają propozycję jak wpędzić górnictwo w większe kłopoty . Mam wrażenie ,że związkowcy wszystkich bar byli przez cały czas parasolem dla mafii węglowej. Gdy TYLKO WŁADZE DOBIERAŁY SIĘ DO ROZBICIA BANDY ,TO ZZ ROBIŁY PALENIE OPON ,to kosztowało niwiele ,bo wyjazd autokarem i o,33 l /na łeb .Wrażenie niezadowolenia było gotowe ,a ogłupiali pirządni obywatele ustępowali. Trzeba pomyśleć ,czy my normalni nie powinniśmy zorganizowac pikiet antygórniczych ? Prokuratura powinna prześwietlić te wszystkie "MANIFESTACJE "
 • ~gość
  (2015-01-13 15:58)
  Ileż tu idiotów na tym forum. No cóż? Taki rząd jacy jego wyborcy. Gdybyście polimatołki choć troche pomyśleli, to nie pisalibyście takich farmazonów. Ten rząd prowadzi gospodarkę rabunkową! Czy tego nie widzicie? Tu nie chodzi o naprawę sektora górniczego, tu chodzi o jego likwidację. Jak ma być wydobycie rentownym, jak polski węgiel ma być konkurencyjny do rosyjskiego, czy innego, kiedy każda tona jest opodatkowana kilkunastoma różnymi podatkami pośrednimi i bezpośrednimi + pośrednicy, co daje ponad 150% narzutu do kosztów wydobycia? CZY TO DO WAS DOCIERA?
 • ~opinia x
  (2015-01-14 12:18)
  Przynajmniej te 4 kopalnie trzeba sprywatyzowac i niech porozumienie idzie w tym kierunku.Gornicy powinni stworzyc spolki i jako subjekt prawny odkupic te 4 kopalnie.Za uczciwa cene...jak,?za pozyczke,kredyt czy gotowke...to juz szczegoly.I niech pokaza wszystkim ze sie oplacalo to zrobic,bo za 3-4 lata albo sami zamkna kopalnie albo sie wzbogaca czego im zycze!
 • ~Rysiek
  (2015-01-13 21:56)
  POpaprańce oszukują, kłamią i rujnują ludziom życie, won z wszarzami.
 • ~bólwiesiu
  (2015-01-13 20:45)
  NIE CZYTAJCIE WPISÓW " WIESIO" 13.
  I NIE REAGUJCIE NA TO CO PISZE !!!
  PEŁNI OPŁACONĄ FUNKCJĘ .

  stan umysłowy " Wiesia " 13 - medycyna bezradna , nieznany taki
  przypadek.
 • ~ROSA
  (2015-01-13 20:18)
  SZCZĘŚĆ BOŻE GÓRNICY

  Panowie związkowcy , pamiętajcie że wy reprezentujecie górników
  którzy są pod ziemią i oni ponoszą trud walki o to co nasze
  i Polskie .
  Każdą decyzję co do przyszłości kopalń podejmują oni , a wy
  tylko przekazujecie to w rozmowach z "rządem".

  Restrukturyzacja Kampanii Węglowej to wymiana prezesów
  PO - nocnej zmiany , na prezesów PSL - sprzedawczyków
  Stwórzcie jeden silny związek zawodowy górników , i niech
  on się nazywa Związek Zawodowy Górników i kropka.
  Zrezygnujcie z 13, 14 . Lepiej mieć nie dużo , a stale .

  NIECH ŚWIĘTA BARBARA WASZA PATRONKA ZANOSI
  PRZED BOŻY TRON WASZ LOS ,A LAMPKA W CIEMNOŚCI
  NIECH ROZŚWIETLI WAM MĄDRE DECYZJE .!!!

  SZCZĘŚĆ BOŻE.
 • ~były ryl
  (2015-01-13 19:28)
  Kolorz proponuje podniesienie ceny tony węgla do 2000 zł / t . To wystarczy na pół roku a póżniej pojada do Warszawwy spalą parę opon i będzie 2500zł / tonę . Pani Premier dość tego ,oprócz kilkudziesięciu tysięcy górników w Polsce mieszka trochę więcej innych Polaków o bardzo wielu profesjach . Ryle sa po prostu niedobitkami komuny i myśla ,że komuna wróci . Pamiętacie jak to było,chłop musiał kotraktować świnię by móc zakupić węgiel na przgotowanie żarcia . KOMUNO WRÓĆ TO MODLITWA ZWIĄZKOWCÓW GÓRNICZYCH.
 • ~Te rozmowy to była ściema Kopacz
  (2015-01-13 18:15)
  Kopacz nie zależy na porozumieniu. Ona ma większość w sejmie, więc uważa, że zrobi, co zechce.
 • ~POlska to kolonia
  (2015-01-13 18:13)
  To sterowanie Merkiel naszą gosPOdarką po POwrocie od MERKIEL MIS KOPACZ zrobiła taki kwiatek dla GÓRNIKÓW
 • ~Podatnik
  (2015-01-13 18:08)
  Podziwiam gornikow, wczoraj nie dogadali sie a dzis maja juz swoj projekt restrukturyzacji. Tacy zdolni. Tylko mogli o tym pomyslec rok, dwa lata temu.. Ale sie nie chcialo, lepisj ciagnac kase od podatnika.
 • ~Do Wiesia 13
  (2015-01-13 18:09)
  Wiesio 13 ty tak sie nie NADYMAJ jak PIOTR KRAŚKO w TVPinfo bo dostaniesz LANKSUM
 • ~ocenzurowany ślązak
  (2015-01-13 15:44)
  RE: ~Wiesio13 bicz na PISmatołki2015-01-13 14:37,~uzbek2015-01-13 14:20 , ~prestygigitator2015-01-13 14:1 Z Waszych wypowiedzi wynika, że media i propaganda POpaprańców zrobiły swoje. Do takich jak Wy bezmózgowców dociera tylko to czym karmi propaganda usłużnych mediów. Ta władza nie ma żadnego programu naprawczego, strategii energetycznej. Ta władza dba wyłącznie o swoje koryto, bo już sprzeniewierzono polską rację stanu za stołki. Dobija sie Polskę we wszystkich gałęziach, zdrowia, teraz górnictwo, przedtem przemysł stoczniowy, a kto będzie następny? Miały być lasy, ale POpaprańcom sie nie udało. Zabrakło trzech głosów. Czy to do Was POlimatołki dociera?
 • ~prestygigitator
  (2015-01-13 15:24)
  Na -oko- bardzo dobry pomysł,zlikwidować KRUS, tylko trzeba zagłosować na PO,żeby sami rządzili i się spełni.
 • ~patr- idiota
  (2015-01-14 08:18)
  Kilofki obrażają moją inteligencję- pracują w exstremalnie ciężkich warunkach za grosze. Twierdzą,że nie umieją wykonywać innej pracy. Z ich relacji odnoszę wrażenie,że pod ziemią robią łopatami i kilofami. Nowoczesne maszyny i urządzenia to mamy tylko My na powierzchni. Albo kłamią, albo jest to enklawa specyficznie chorych i niedomagających na umyśle.Twierdzą,że nie dadzą rady się przekwalifikować- dramat.
  Poparli ich rolnicy, więc widzę dla nich wyjście: niech pracują na powierzchni i kopią szpadlami pola polskich rolników - zarobią więcej a i śmiertelność będzie mniejsza. tańszy węgiel uzyskamy z prywatnych polskich kopalni i z Australii. Rosyjski węgiel jest też bardzo dobry i tani.
  Nawet pokrzywdzeni przez stwórcę,niepełnosprawni, z choroba Downa chcą i są zdolni do podjęcia pracy.

  Wstyd pajace, wstyd.
 • ~krytykant
  (2015-01-13 15:23)
  Pracowałem na Górnym Śląsku, pełniłem "służbę" dla górników... jako ludzie super. Jako GÓRNICY - ,związkowcy- szkoda słów. Żywcem wyjęci z PRL-u. Od 25 lat oficjalnie nie ma komuny, ale jednak jest w górnikach.
 • ~Barbórka
  (2015-01-13 15:28)
  czy rząd oddał już górnikom furę?.. jak nie to taczki dla każdej górniczej pary. Jeden do taczek drugi na taczki i fora z kopalni. Taka restrukturyzacja. I tanio i śmiesznie.
 • ~oko
  (2015-01-13 15:22)
  Zabrać przywileje rolnikom;dopłaty do ziemi dopłaty do paliwa, dopłaty do KRUS, niech płacą składki emerytalne i podatki tak jak każdy przedsiębiorca? a wtedy Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynąca,chłopków z PSL wywalić z Sejmu na zbity pysk
 • ~uzbek
  (2015-01-13 15:19)
  Jak sobie poradzicie, to dlaczego chcecie pieniędzy z budżetu Państwa. Po co zapraszacie Panią Premier na Śląsk.

  Radźcie sobie !!! ot wszystko.

  Tak sobie radzicie...,że skomlicie u POLSKICH PANÓW z WARSZAWY, i nie wstyd? co...

  ...już dawno straciliście honor, dla kasy zrobicie wszystko, tylko dla kasy, klasy w was już nie ma .

  szkoda, śląska mowa jest piękna, śląska tradycja jest piękna, jedzenie super! tylko te związki zawodowe i pęd na kasę!
 • ~uzbek pajac
  (2015-01-13 15:13)
  Kto odbudował tej kraj?... KOMUNA!!! na kolana chamy , przepraszać komunę!!! przepraszać Putina!!!

  Nie zapominajmy jednak,że komuna napadła i zniewoliła ten KRAJ- Polskę. Komuna stworzyła też potwora: HOMO SOVIETICUSA - jego aktualnym wcieleniem są Górnicze Związki Zawodowe.

  Zbrodnie komuny pamiętamy. Górnikom też zapamiętamy!!!
 • ~Matwiej Płatow.
  (2015-01-13 14:58)
  ~uzbek~PAJACU,zmień czapeczkę ,bo pejsy Ci przeszkadzają.Zadam Ci parę pytań BUCU : kto odbudowywał ten,,kraik",skąd zabierano cegły na odbudowę ,,warszawki",skąd brano tzw.dewizy ITD.Odpowiedź to Śląsk Górny i Dolny odbudowywał ten ,,kraik"Po prostu może nadeszła pora by Śląsk przestał być kolonią,doiną krową dla reszty Kraju.Co resztę Polski zrobiło dla Ślaska ( oprócz tego że tzw.Sędzia powiedział że niema Ślązaków,a 800 tyś.ludzi ma zwidy mówiąc że są Ślązakami)Polska to Kraj o ponad normę rozwiniętym EGO,Nacjonalizmie.My tu na Śląsku chcemy by szanowano Naszo godka,uznano Nos za minimum grupa Etniczno ,godka za regionalny język,zostawcie Nasze gruby w spokoju ,zwrócić Ekonomiczną Autonomia,a My se poradzimy.