Skandal z włoską delegacją w Muzeum Auschwitz. Wzywali policję

| Aktualizacja:

Zamieszanie wokół włoskiej delegacji biorącej udział w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Po wtorkowych uroczystościach przewodniczący żydowskiej wspólnoty z Rzymu był gościem we włoskim programie telewizyjnym.

wróć do artykułu
  • ~birkenau
    (2015-02-04 13:56)
    NIE Z WŁOSKĄ DELEGACJĄ ALE Z WŁOSKĄ EKIPĄ Z TV MATRIX-KTOŚ NIE ODRÓŻNIA EKIPY TV OD RZĄDOWEJ DELEGACJI-BYLE TYLKO TYTUŁ BYŁ CHWYTLIWY !!!
  • ~analityk666
    (2015-02-02 10:33)
    I to ma być polska gościnność?
    Rolą gospodarza jest obecność z gośćmi do końca uroczystości/imprezy (zawsze),a nie 8 godzin i do mamusi. Trochę logiki
  • ~voiceinthedesert
    (2015-01-31 20:49)
    Jedno się zgadzam, Polska popełniła niezrozumiały błąd, pozwalając tym źle wychowanym Włochom panoszyć się samym po terenach obozu. Trzeba zacząć od wyrzucenia na zbity łeb osobę za to odpowiedzialną! Trzeba też było nie tylko sprawdzić ich dokumenty. ale i kieszenie, bo na pewno wiele rzeczy wynieśli "na pamiątkę"!
  • ~jan
    (2015-01-31 15:18)
    chyba zydzi z itali
  • ~n
    (2015-01-31 12:48)
    Nie bronie Włochów bo jak mozna włazic oknem ... jednak skoro mieli tą zgodę pisemna to dlaczego ochrona o tym nie wiedziała? dlaczego nie mieli przy sobie na papierze tej zgody? dlaczego nie mieli numeru telefonu do straznika? Jedyny logiczny wniosek to , ze ich pobyt poza godzinami był nielegalny
  • ~Obiektyw PL
    (2015-01-30 12:08)
    No właśnie, kto dał zgodę aby ekipa telewizyjna buszowała samotnie po obozie w nocy?!
  • ~Max
    (2015-01-30 11:18)
    KRETYŃSTWO!!! Jak można zostawić kogokolwiek na terenie podległym Muzeum bez jakiejkolwiek opieki??? Jeśli wyrażona została zgoda, to również powinien zostać przydzielony im jakikolwiek pracownik Muzeum. I nie mówię tu o dobrych obyczajach, ale o przepisach! Myślę, że złamane zostały tu podstawowe zasady bezpieczeństwa tej instytucji!
  • ~Demaskator
    (2015-01-30 11:05)
    Idiotyczni włosi. Marnie widzę ich przyszłość.
  • ~Ryszard
    (2015-01-30 10:17)
    Pytanie:
    Jak to się stało,że ekipa telewizji włoskiej sama została na terenie obozu? Czy to znaczy że z nimi nie chodził przedstawiciel muzeum i Włosi ciemną nocą robili tam co chcieli? Ciekawe
  • ~Niech to wszystko stąd wyniosą
    (2015-01-30 08:46)
    Specjalnie zrobili taką akcję i udają że niby wyjść nie mogli a ryje drą.
    Niech to wszystko stąd wywiozą nie bedą musieli tu przyjeżdżać i się drzeć.
  • ~Niech to wszystko stąd wyniosą
    (2015-01-30 08:46)
    Specjalnie zrobili taką akcję i udają że niby wyjść nie mogli a ryje drą.
    Niech to wszystko stąd wywiozą nie bedą musieli tu przyjeżdżać i się drzeć.
  • ~mmm
    (2015-01-30 08:39)
    Czy w Izraelu, Włoszech, Niemczech, USA, ... pozwolono by grupie facetów samym , bez opiekuna chodzić w nocy po terenie muzeum???
    Jak potraktowano by typów włamujących się do budynku muzeum???

    Jazgot tych typów, mediów zagranicznych zgodny jest z przysłowiem -
    " najlepszą obrona jest atak!" i przypomina jazgot Kaczyńskiego i jego dworu po katastrofie smoleńskiej - winny jest Putin i Tusk!
  • ~kali
    (2015-01-30 05:59)
    Sami sobie winni, a potem oskarżają Polaków! W głowie się nie mieści!
  • ~WAW
    (2015-01-29 22:29)
    MALO ZE SIE WYGLUPILI, TO JESZCZE MORDE DRA...
  • ~Naród wybrany patrzcie ich nie wisz czasem
    (2015-01-29 21:13)
    Po co pieprzyć o jakimś skandalu. Po co tam siedzieli po zamknięciu?
    Jak zwykle naród wybrany któremu wszystko i bezkarnie wolno. Gdyby to byli Polacy to by trafili do aresztu i nikt by im nie współczuł. Jeszcze by im dołożyli.
  • ~oko- cisza
    (2015-01-29 20:45)
    Po co wchodzić do budynku muzealnego? - A brama z wartownikami ?
    - Może chodziło o fanty?
    Nie dało się wcześniej przez Szwedów...?
    - Ich powinni wypuścić po 3 latach za próbę kradzieży. - Wszak telefony mieli!? Mogli zadzwonić i sprawa zostałaby załatwiona.
    -Ale promocja !!! - "osobistości" działaczy muszą zaistnieć nawet na prochach biedaków!
    Udają i wytwarzają zgiełk.
  • ~elf
    (2015-01-29 19:56)
    Dziwne to wszystko a i p DYREKTOR a i ten Włoski człowiek pachnący warzywem ( jakieś układy , specjalne dla pejsa..ch . Widoczna SWOŁOCZ . No to niech POLICJA go w pełni wykorzysta . Zakaz wjazdu i z głowy. A p DYREKTOR jeszcze pracuje ??? bo należy rozumieć , że będzie wolny etat . NACJE i OBCY powinny zrozumieć ,że są w KRAJU w którym obowiązuje PRAWO .
  • ~hahahaha faszysty
    (2015-01-29 19:43)
    wartownicy, przesłuchania na terenie obozu mają fart, że nie ubrali ich w pasiaki i nie zamkneli w komorze gazowej do rana
  • ~Mark Twain
    (2015-01-29 18:59)
    Zeby nie byc goloslownym.
    Prosze spojrzec na tekst pod zdjeciem do artykulu oraz samo zdjecie.
    Gdzie tam sa byli wiezniowie?
    Przeciez dzis to osoby pow. 90 lat!
    Dzis jest o wiele wieksza bylejakosc anizeli w czasach "slusznie minionych".
  • ~kto pod kim dołki kopie, często wpada w nie
    (2015-01-29 18:53)
    Włosi mają porąbane jak nasi posłowie. A osoba z 18.38 ma najbardziej porąbane.
    Rodzina Pileckiego nie starała się o wejście do obozu. Jakby napisali, zostaliby uhonorowani. Włosi, byli traktowani specjalnie, słowa nie dotrzymali i mieli czelność się nie wylegitymować. Karabinierzy by takim wtłukli, a nie przetrzymali. Nasza policja i tak za łagodnie ich potraktowała. Niech zapłacą za zawracanie d naszej policji.

Może zainteresować Cię też: