Francuzi vs. Amerykanie. Kto zbuduje tarczę antyrakietową w Polsce?

| Aktualizacja:

Mała tarcza przeciwrakietowa może zacząć działać już w przyszłym roku. Jeśli na początku roku MON podpisze umowę z dostawcą systemu rakietowej obrony powietrznej, pierwsze dwie baterie mogą trafić do Polski do końca 2016 r.

wróć do artykułu
  • ~x
    (2015-10-17 22:13)
    kilka małych wybudowane w szybkim czasie to juz jest coś... małe mało widoczne i ciche
  • ~mirek43
    (2015-03-24 18:24)
    ja nie mogę tego czytać kupimy,zamówimy będziemy mieli kiedy historia zatacza koło.Przez dwa lata prości ludzie z ulicy krytykowali za podniesienie akcyzy na tytoń ministerstwo odpowiadało wpłynie więcej pieniędzy do budżetu nie wpłynęło oni potrzebowali na to dwa lata prości ludzie na drugi dzień kogo wy zatrudniacie.
  • ~mirek43
    (2015-03-24 18:16)
    36 miesięcy czy rosjanie nam dali gwarancje bezpieczeństwa ***** ogarnijcie się
  • ~kola-1
    (2015-02-18 22:33)
    ŚP Lech Kaczyński załatwił z USA tarczę, to swołocz z PO uwaliła ją sabotując na rozkaz Merkela i Putina. Głupi Polaczku, obudzisz się wtedy, kiedy kolbą kałacha zasunie cię w gębę uchlany kacap ze złotym zębem w roześmianej mordzie ... za późno jak zwykle ...
  • ~pop
    (2015-02-18 21:42)
    Chyba lepiej już być z Jankami w aliansach niż z Francą.
    Zwłaszcza z Francją rządzoną przez takie wybryki natury jak Sarkoza czy Hollande.
    Franca pokazała, że to Rosja jest im bliska. Oni nawet mają most w Paryżu imienia ruskiego cara.
  • ~bum-bum
    (2015-02-18 19:39)
    U nas nikt bo tylko propaganda na użytek wyborów.
  • ~ewa koby
    (2015-02-18 17:39)
    dlaczego narod hebrajski szantazuje swoich potomkow wiecie ...autor ewa koby cwaniacy
  • ~Robnad
    (2015-02-18 17:25)
    Makrela Olland putler to banda trojga . Żadnych interesów z kapłonem ollandem cały sprzet tylko z USA i liczyc tylko na siebie. Jak beda potrzebne dobre czołgi to zdobędziemy je na szwabach i francuzkich qurfach. A jak czarni zaczną wyzynac francuzików i zaczną wiac do Polski to przyjmiemy ich do pracy na roli i w burdelach
  • ~wynocha
    (2015-02-18 15:43)
    żydki znów nam mącą i wciskają idiotyzmy
  • ~gość
    (2015-02-18 15:23)
    finał będzie taki , że znikną te miliardy , a systemu i tak nie będzie.
  • ~tow PISdajew
    (2015-02-18 14:11)
    NIECH DOSTARCZĄ UKRAINIE TAM DO WROGAJA BLIŻEJ i są POtszebne NATYCHMIAST żaby boją sie kolegi ze WSCHODU
  • ~Lysa
    (2015-02-18 13:15)
    Polska jest otwartym krejem, może tutaj stawiać swoje tarcze każdy, może tutaj również pojeździć czołgami każdy kto ma na to ochotę.
  • ~ulisse
    (2015-02-18 13:14)
    Francuzy nam sprzedadza drogi zlom (a i tak pod warunkiem ze bedziemy "siedziec cicho" ) a kacapom podaruja kody; interesy z Francuzami nigdy nam nie wyszly na dobre - polscy legionisci byli uzywani (np w Wenecji) do grabierzy dziel sztuki - krwawego pacyfikowania ludnosci w okupowanych krajach.
  • ~heniek
    (2015-02-18 13:01)
    Bezwzględnie amerykańskie systemy rakietowe. Francuzi nie gwarantują nam niczego, oprócz sprzedaży systemów...
  • ~gość
    (2015-02-18 12:26)
    To wszystko g...warte trzeba stworzyć polski arsenał atomowy -kilkaset głowic tyle ile jest ruskich miast i miasteczek- wystarczy
  • ~Niech tu nie przyjeżdżają bo nas okradną
    (2015-02-18 12:17)
    Co żabojady zrobią? Zesrają się razem z Charlie Hebdo.
  • ~Polak
    (2015-02-18 11:45)
    Podawanie takich informacji do prasy jest totalna glupota lub wroga robota!!!
  • ~wolnego!
    (2015-02-18 11:37)
    Jak zwykle u nas niepotrzebny pośpiech i niecierpliwość. Założony początek instalowania prawdziwej tarczy: 2022 rok. Pytanie, czemu tak z nagła? Przecież gołym okiem widać, że całkowicie wystarczającym i bezpiecznym dla nas mógłby być na przykład rok 2122. W końcu tarcza nie zając.
  • ~starzec
    (2015-02-18 11:16)
    Francuzi już raz zbudowali linię Maginota (czy jak mu tam) podobno była nie do zdobycia.
    Jak przyszło co do czego to się pod nią zesra*li a całą flotę w Marsylii zatopili.
    Jak dotąd najlepiej spisują się podobno w miłości zwanej francuską.
  • ~realista
    (2015-02-18 11:07)
    Europejskich sojuszników z wiadomym skutkiem wypróbowaliśmy . Jak najdalej od Francji. Jedyny kraj na świecie który ewentualnie kiwnie palcem w naszej obronie to USA. Miejmy nadzieje ,ze wygra republikanin. USA nie gadały tylko do Łasku przysłały kilkanaście F-16. I to jest konkret a nie ciche interesy Francji i Niemiec z Rosją.

Może zainteresować Cię też: