NIK: Państwo jest bezradne w walce z nielegalnym hazardem

| Aktualizacja:

Państwo jest bezradne w walce z łamiącymi prawo firmami bukmacherskimi. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się praktycznemu działaniu ustawy hazardowej z 2010 roku, która od 2011 roku umożliwia hazard w Internecie.

wróć do artykułu
  • ~'Chu..., du.... i kamieni kupa'- prawdziwy plan PO
    (2015-03-18 14:48)
    Przeciez o to chodzilo 'panstwu' z 'zielonej wyspy' . I czy sami wyborcy sobie nie zyczyli repety po pierwszych 4 latach ? Panstwo ma byc slabe, Polska ma byc rozwora i najwiekszym POpychlem w Europie.
  • ~żenada
    (2015-03-17 11:14)
    to nic nowego nie odkryto. Za tych pajaców państwo w niczym sobie nie radzi. O przepraszam, radzi sobie tylko w zatrudnianiu na płatnych posadach swoich znajomych i pociotków. Fachowca naprawdę trudno dostrzec.
  • ~podlasiak
    (2015-03-13 22:48)
    Od poczatków marca w sejmie trwaja intensywne prace nad nowelizacja ustawy hazardowej.Poseł Ireneusz Raś z PO i Jacek Kapica chcą zmniejszyć środki na walkę z uzależnieniami o 50% i zalegalizować gry przez internet Totalizatora.To ma być walka rządu z nielegalnym hazardem.Jak chce się zebrać pieniądze z monopolu to ryzyka uzależnień nie ma.A po sadach gania się graczy przez internet.Państwo samo przygotuje wśród młodych graczy dla zagranicznych firm .///Ciekawe jak będzie głosował PiS i SLD? Czy oni też poprą Rasia i PO.
  • ~a co z hazardem uprawianym za nasze przez III RP?
    (2015-03-13 21:25)
    Wszyscy widzimy, że nasz pajac-hazardzista się zaciął, stał się nierealną kopią samego siebie, wyskoczył z naszej rzeczywistości do Brukseli, lecz nie może wyskoczyć z "zaginionej" w Rosji czarnej skrzynki - i tylko podryguje w nerwowym tiku, bo na sznurku zrobił się supeł nie do rozwiązania, cały motek sznurka się splątał tak, że trafić po nim można już tylko do tyłu, do haniebnych momentów zdrady narodowej podczas "Nocnej Zmiany" i w objęciach Putina na molo w Sopocie i na Siewiernym!

    A kiedy on się tak bezwolnie i chaotycznie na tym sznurku majta - nie jest już nawet groteskowy, bo widać wyraźnie, że nie jest już nawet tym rzekomo niegdyś zabawnym pajacem, ale jest tylko starym zbrandzlowanym, obwisłym, sflaczałym, bezużytecznym zużytym fiutem z prowincjonalnej speluny hazardu, hulanki i rozpusty, arlekinem ze zbankrutowanego cyrku, przegranym szulerem, który grał niestety za nasze i przeputał wszystko, a który teraz - zamiast wstać i wyjść - uporczywie trwa przed nami w swej hańbie i tylko co kilka dni albo cichutko skamle, albo dla odmiany tupeciarsko i basem, ale nadal bezczelnie i kłamliwie, chlipie i bredzi, mruczy, jodłuje lub rzęzi, i próbuje nas pokornie i chytrze zarazem zapewniać, że nic się nie stało, że przegrał tylko "troszeczkę" i że się "odegra", choć my już dokładnie wiemy, że przegrał całą naszą ojcowiznę i że - gdybyśmy byli mściwi - to najwyżej my moglibyśmy się na nim teraz okrutnie odegrać!

    W swej bezczelności on nadal z uporem maniaka twierdzi, że wszechogarniający i widoczny dla każdego dziecka nierząd, totalne złodziejstwo i korupcja na najwyższych szczeblach administracji i wymiaru niesprawiedliwości oraz porażająca zapaść prawie wszystkich instytucji państwa polskiego - to tylko takie nasze złudzenie, a on sam jest mężem opatrznościowym, zbawcą narodu, gwarantem niepodległości, wolności wszelakich i świetlanej przyszłości Ojczyzny!

    Na co liczy ten żałosny idiota, który nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojej tragicznej śmieszności i który - ponieważ nie jest Polakiem - nie ma nawet tyle odwagi ani godności, żeby się przyznać, że jest tylko certyfikowanym, wydymanym, poklepanym, wyrolowanym i wyproszonym za drzwi w Berlinie, Brukseli, Waszyngtonie, Londynie, Mińsku, w Wilnie, Moskwie, w Kijowie, Strasburgu, w Davos, w Smoleńsku, Gdańsku, Modlinie i w Paryżu kretynem, i nas wszystkich za wszystko, za co się jeszcze da, przeprosić!
  • ~Lolek Oliwa-Sprawiedliwy
    (2015-03-13 21:08)
    ...

    Hajka Gronkowiec-Syftz
    Donald Tfu!Tfu!sk...
    (na psa urok)

    To kaci Warszawy, którzy na razie uniknęli sprawiedliwości.
    Oni tłumili Referendum Warszawskie.
    Zbrodniarze, których jeszcze nie dosięgła sprawiedliwość!
    Ale niebawem dosięgnie!

    Narod sie z wami rozprawi!

    Czekają was wyroki od 12 lat wzwyż.

    I wtedy - jeśli, co daj Boże, Pan Bóg jest w niebiesiech - to chwała Bogu!
    Ale, jeśli - co nie daj Boże - Pana Boga nie ma
    - to niech was ręka boska broni przed gniewem narodu!
  • ~POtoDNO
    (2015-03-13 21:06)
    Orwell:"Państwa totalitarne to rodzaj teokracji, w których kasty rządzące, w celu utrzymania swojej pozycji, przypisują sobie boską nieomylność."
  • ~co tu wymagac od "sitwy"?
    (2015-03-13 20:25)
    Obecna rzadzaca ferajna ,jest we wszystkim bezradna ! Dlatego ta 'sitwe" trzeba wymienic na porzadnych ,patriotow Pilski ,kompetentnych ludzi ,a nie cwaniaki beda sie obzerac osmiorniczkami ,chlac dobre trunki i o Polsce mowic ze juz praktycznie nie istnieje, ze ch...j d...a i kamieni kupa.
    No jak tacy sa w rzadzie to nie ma sie co dziwic ze nie daja sobie rady z tym ,czy owym,a..
    POwski prezydent ,IKONA OBCIACHU ,jezdzi z resortowymi i opowiada bajki.
  • ~czywolno
    (2015-03-13 16:53)
    Polska dotąd nie będzie normalnym krajem (państwem) - dokąd podsłuchanym w trakcie spiskowania przeciwko temu państwu gangsterom, sabotażystom i zdrajcom będzie przyznawany "status" pokrzywdzonych (poszkodowanych) i dopóki polski premier nie ogłosi otwartym tekstem z sejmowej trybuny, że jest zupełnie nieistotne z punktu widzenia polskiej racji stanu, kto, kiedy i w jaki sposób wszedł w posiadanie wiedzy o spisku przeciwko państwu, a istotne jest tylko to, że taki spisek został wykryty, a tenże premier gwarantuje, że ten spisek zostanie (albo że już został!) udaremniony, a spiskowcy posadzeni na ławie oskarżonych i skazani prawomocnym i nie podlegającym zakwestionowaniu wyrokiem!

    A kara za zdradę stanu jest - jak wiadomo - tylko jedna i nie podlega negocjacjom!!!
    Zwłaszcza w warunkach wojennego zagrożenia!

    No i nie może to być taki premier tego "teoretycznego państwa" - który na swej konferencji prasowej na temat afery Amber Gold z udziałem własnego synalka miał czelność powiedzieć Polakom w oczy:

    "Nie każde oszustwo jest przestępstwem!"...

    Czy rozumiecie w pełni znaczenie tych jego słów:

    "Nie każde oszustwo jest przestępstwem!"...?

    Czy to do was dzisiaj dociera???
    Bo wtedy niestety nie dotarło...

    To są jego własne słowa wypowiedziane publicznie!
    I nie znalazł się tam wtedy żaden chojrak, który by go ściągnął z mównicy, strzelił z liścia we wredny chytry i zakłamany ryj, zakuł w łańcuchy i wrzucił do lochu!

    Nikt nawet o tym nie napisał ani nie zrobił rabanu w TV!!!

    Zaden Tomasz Lis albo inny Jarosław Kuźniar..
    Kraśkę i Durczoka z litości tylko wymienię z nazwiska!

    Nawet żaden obecny tam dziennikarzyna drobniejszego płazu (a było tam tych cymbałów wielu!) nie zadał podstawowego w tej sytuacji pytania:

    "Panie premierze! Czy to, co pan powiedział przed chwilą, to jest nowa obowiązująca od dzisiaj w polskim prawie karnym doktryna prawna, na którą można się powoływać z podaniem pana osoby jako źródła w przypadku przyłapania na oszustwie (na przykład podatkowym) - czy też jest to stworzony przez pana ad hoc wyjątek, który według pana obowiązuje tylko dzisiaj i tylko w odniesieniu do członków pana rodziny i pana osobiście?
    Pytam - bo jako premier oszukał pan obywateli tego państwa wielokrotnie i zapewne chcieliby oni wiedzieć, które z pana oszustw można zakwalifikować jako przestępstwa, a których nie należy lub nie wypada?

    Chcieliby oni też zapewne wiedzieć, czy zostanie pan pociągnięty za te swoje oszustwa, co to jednak podpadają pod kodeks karny, do odpowiedzialności karnej, czy też żywi pan nadzieję, że się panu upiecze?
    A jeśli żywi pan takie nadzieje - to na jakiej podstawie?"

    Chciałbym zobaczyć w Polsce chociaż jednego dziennikarza albo jednego prokuratora, który byłby zdolny zadać Tuskowi publicznie takie pytania i wyegzekwować odpowiedź!

    Ale nie widzę!

    Dlatego Polska moim zdaniem pozostanie krajem nienormalnym!
    Bo - jak powiedział wspomniany tu premier - "polskość to nienormalność"

    I - mimo, że to powiedział (a może właśnie dlatego?) - został w tym kraju premierem!!!

    Widocznie w Polsce tylko taki absurd jest czymś normalnym!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-03-13 16:14)
    no i co?
    i JAJCO :-)

    To nie Zielona Wyspa, to krowi placek na łące,
    gdzie pasą się zające.

    Ale głosujmy na PeO,
    bo jak nie to przyjdzie PIS i POdpali POlskę!!!
    he-he-he...
  • ~Wanda
    (2015-03-13 16:08)
    Zbychu, Rychu, Zdzichu, cuda , kieszenie wypchane złodziei.
  • ~Irek
    (2015-03-13 16:05)
    Kolejne barachło POmatolstwa.
  • ~jozek
    (2015-03-13 14:47)
    kochani.rodacy.w.2.RP.rzadzili.tez.zlodzieje.tak.rzadzili.ze.nie.bylo
    pieniedzy.na.bron.bo.przehulano.i.zaczeli.blagac.narod.opieniadz
    izloto.a.ja.chce.sie.dowiedzic.gdzie.byl.RYDZ.SMIGLY.wczasie.gdy.
    HITLER.atakowal.POLSKE..czy.nie.na.balandze.w.BERLINIE
  • ~PO-Tworek ze Tworek
    (2015-03-13 11:03)
    Jedyny sposób: na szefa Służby Celnej należy NATYCHMIAST powołać Mirosława Drzewieckiego, ps. MIRO.
    Zbychu może zostać jego pierwszym zastępcą.
  • ~Teresa
    (2015-03-13 10:54)
    Polacy , to czytajcie i podobne artykuły. Nie dajcie sobą manipulowaikomć kłamcom i nieudaczn
  • ~autor
    (2015-03-13 10:11)
    no bo "państwo" to kamieni kupa!!!
  • ~hahaha
    (2015-03-13 09:46)
    Nie ma Wiesia? Zawiesil sie?
  • ~MrKuba65
    (2015-03-13 09:24)
    Same pasmo sukcesów :
    Afery z udziałem polityków PO
    Afera podsłuchowa, afera hazardowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera AmberGold, afera gazowa, Infoafera.

    Ekonomiczno-prawne oraz polityczne skutki decyzji rządów Donalda Tuska
    Grabież oszczędności Polaków z OFE (153 mld zł) – każdemu Polakowi odkładającemu w OFE zabrano 51,5% środków zgromadzonych na koncie w funduszu emerytalnym i przeniesienie ich do ZUS. Sęk w tym, że Polacy swoje wirtualne pieniądze w ZUS będą mogli podejrzeć dopiero w lipcu przyszłego roku. Faktycznie znaczy to, że tych pieniędzy na tę chwilę nie ma, nawet wirtualnie.

    Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat, największa podwyżka dla kobiet, bo aż wzrost o 7 lat z maksymalnej górnej granicy – 60 lat.

    Wzrost zadłużenia kraju (z 530 do 984 mld zł), co stanowi 57,8% PKB, a w przeliczeniu na jednego Polaka to 26 478 zł.

    Ukryty dług publiczny wynosi 3 biliony 133 mld zł, co stanowi 185,5% PKB, a w przeliczeniu na jednego Polaka to 84 281 zł.

    Wzrost fiskalizmu, zamrożenie progów podatkowych (coraz biedniejsi muszą płacić coraz większe podatki), podwyżka podatku VAT do 23 proc., kilkukrotne podwyżki akcyzy, podwyżki składek ZUS, likwidacja ulg podatkowych (budowlanej i internetowej), zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego (z 6000 do 4000 zł).

    Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego.

    Paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego.

    Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) – obecnie to blisko 440 tys. urzędników.
    Doprowadzenie do zapaści służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty).

    Brak polityki wschodniej.

    Podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Gazpromem.
    Nie ukończenie w terminie strategicznego dla bezpieczeństwa energetycznego Polski terminalu LNG w Świnoujściu (zakończenie było planowane na grudzień 2014 r., rząd obecnie mówi o 2015 r. tymczasem z nagranych rozmów polityków PO i opublikowanych we “Wprost” jest mowa o 2017 r.).
    Brak reakcji rządu w chwili, gdy jeden inwestor – Rabobank – wycofał się z najważniejszego banku dla polskiej gospodarki BGŻ. Była możliwość odzyskania tego banku przez Polskę – dostali go Francuzi z BNP Paribas.

    Wyprowadzenie dziesiątków miliardów złotych z Funduszu Rezerwy Demograficznej by zatkać dziurę budżetową.

    Zlekceważenie milionów podpisów Polaków pod wnioskiem o jednomandatowe okręgi wyborcze, referendum w sprawie wieku emerytalnego (ponad 2 mln podpisów), pójścia 6-latków do szkoły (ponad 1 mln podpisów rodziców).

    Blisko 2-milionowa emigracja zarobkowa Polaków.

    Nie został skrócony czas rozpatrywania spraw w sądach.

    Nie zostały zmienione emerytury z KRUS. Rolnicy nadal są bardzo uprzywilejowaną w Polsce grupą emerytalną, na którą zrzucają się pozostali.

    (Internet)
  • ~pisowski pisowiec
    (2015-03-13 09:19)
    Tusk, Kopacz i kamieni kupa. PO-wska kupa.
  • ~marzen
    (2015-03-13 09:19)
    hazard powinien być legalny.prawo karne nigdy sie nie sprawdziło w tej dziedzinie.ludzie zawsze znajdą sposób aby uprawiać hazard,a państwo nic z tego nie ma.

Może zainteresować Cię też: