Dyżurny synoptyk Instytutu Maria Waliniowska wyjaśnia, że wieczorem i w nocy nie możemy liczyć na zbyt dobrą pogodę. W całym kraju może padać deszcz i deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach śnieg.

Reklama

W wielu częściach kraju będzie wiał porywisty wiatr miejscami osiągający prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Maria Waliniowska podkreśla, że w burzach, które mogą pojawić się na południu i zachodzie, porywy wiatru mogą dochodzić do 90 kilometrów na godzinę.

CZYTAJ TAKŻE: Trąba powietrzna w Wielkopolsce, wichury na Dolnym Śląsku... Załamanie pogody nad Polską>>>

Do wieczora IMGW, w związku z silnymi wiatrami, wydał ostrzeżenie dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Maria Waliniowska zapewnia, że w nocy pogoda już się nieco poprawi. Mogą występować przelotne opady śniegu, miejscami również deszczu ze śniegiem, a nad morzem deszczu. Temperatura minimalna od minus 1 do 2 stopni. W kotlinach górskich lokalnie spadek temperatury do minus 3, więc na niektórych drogach może być ślisko. Wiatr nad morzem w porywach może osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę, a w górach do 100.

A jutro w dzień występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami możliwe burze i opady krupy śnieżnej. W partiach szczytowych gór przyrost pokrywy śnieżnej od 7 do 10 centymetrów.

Temperatura maksymalna od 3 do 6 stopni, w kotlinach górskich od 1 do 3 stopni. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach lokalnie do 60 kilometrów na godzinę, w burzach do 70, a w górach 80 kilometrów na godzinę.