UJAWNIONE DOKUMENTY: Episkopat chce płacić za terapię ofiar księży-pedofilów

| Aktualizacja:

Episkopat opracował nowoczesne prawo antypedofilskie i trzymał je w tajemnicy - donosi "Tygodnik Powszechny" i publikuje dokumenty, według których kierownictwo polskiego Kościoła będzie postępować w przypadkach, kiedy sprawcą jest pedofil w sutannie.

wróć do artykułu
  • ~ewka
    (2016-10-10 22:44)
    Czy chłopiec z Zawiercia molestowany przez proboszcza otrzymał pomoc od jakiejś instytucji lub od kurii..Przecież on jest po próbie samobójstwa Jego trzeba szybko odseparować od tego środowiska gdzie mieszka bo jest tam zaszczuty.Chłopak nie wytrzyma psychicznie idojdzie do tragedii Gdzie jest pan Stonoga który obiecał że nie zostawi go z tym wszystkim samego Chodziło mu tylko o własny rozgłos Pokazując wizerunek poszkodowanego bo wszyscy wiedzieli o kogo chodzi rzucił go lwom na pożarcie Dla własnego rozgłosu dobił chłopaka który mu zaufał.Panie Stonoga niech pan się wywiąże z obietnicy bo będzie pan współwinny nieszczęścia INNI poszkodowani się nie zgłoszą ze strachu
  • ~kz
    (2015-10-01 22:53)
    Jaka znowu terapia ? Do "pierdla " a w pierdlu - do roboty , by nie obciażać budżetu i społeczeństwa . Albo rzeczywiste prace społeczne - pod ścisłym nadzorem ! A dla skrzywdzonych - rekompensata i zadośćuczynienie i dla tych właśnie skrzywdzonych - terapia !
  • ~dziadek
    (2015-07-10 18:47)
    "Episkopat chce płacić za terapię ofiar księży-pedofilów"

    Niech sobie ten PISKOPAT płaci - ja na tacę tym gnojom nie dam
  • ~ewa koby
    (2015-06-06 22:14)
    kosciol nie nalezy do ksiedza i plebania tez nie i jego banki i inne prywate interesy tez nie to oszustwo katoli na katolach ewa koby
  • ~ewa koby
    (2015-06-02 16:20)
    panstwo polskie przegralo bitwe z kosciolem ale polacy nie to kosciol i plebania nie nalezy do ksiedza ewa koby i nie do biskupa i nie do papieza i nie do fifa
  • ~ewa koby
    (2015-06-02 16:13)
    najpierw kazda kobieta wierzaca w chrystusa powinna dostac terapie od pedooo yfilow jak arab welt wystajach samiec dupa czy kasseta kasty indii ala chi chi ny industry ala wiecie ps ewa koby wiecie
  • ~WOLF
    (2015-06-02 15:18)
    JURGEN ROTH W TORUNIU OPOWIADAŁ ŻE DO WYWIADU NIEMIECKIEGO DOTARŁ WYSOKO POSTAWIONY POLITYK POLSKI I ZAKOMUNIKOWAŁ JAK I KTO BYŁ ZAMIESZANY W ZAMACHU SMOLEŃSKIM , W NEUTRALIZACJI PREZYDENTA BYŁ NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY DONALD TUSK I PUTIN BYŁO TO NA RĘKĘ TEŻ MERKEL , A DO EKSPLOZJI MIAŁO DOJŚĆ ZE ZDALNEGO ODPALENIA ŁADUNKU DROGĄ RADIOWĄ PROSZĘ PRZECZYTAĆ WYPOWIEDŹ JURGENA W NIE ZALEŻNYCH Z NIM SPOTKANIACH W TORUNIU
  • ~gość
    (2015-06-02 14:53)
    Tych sukinsynów należy przepędzić z Polski! Jakim prawem stawiają się te prosięta ponad prawem Polskim?! Won do Watykanu!!!
  • ~Drzazga 101
    (2015-06-02 14:45)
    O Matko, wedle mojego umu, to Ich Fluorescencje powinne doprowadzic do zniesienia CELIBATU, bo tenże jakimścić bocznymi drogami został wprowadzony do epifigramatyki kościelnej. To jest ogromnie bolesne doznanie i wbrew naturze człowieczeńskiej, taka powściągliwość seksualna, która powoduje u normalnych ludzieńków gwałty, a nawet zbrodnie na tym tle. NO TO W IMIĘ CZEGO, kuervas, księża mają się powstrzymywać od tych AKTÓW seksualnych, że niby wonczas będą lepszymi kapłonami - pardons - KAPŁANAMI ? A to guano prawda. Jak se jeden z drugim odwali męską pańszczyznę, testosteron mu spadnie, to wonczas będzie głośniej i radośniej śpiewał HOSANNA !! Czas najwyższy, żeby za zwrotem do kapłana OJCZE - niby kogo, kuervas - przeca nie moim, bo ja swego już pogrzebałem - kryło sie jego PRAWDZIWE ojcostwo. Dlaczego on nie może mieć bankowo żony i dzieci ? No niech mi to któś LOGICZNIE wytłomaczy ?!! Haruje taki gdzieścić na parafii, dorobi sie jakiegoś uczciwego grosza i KOMU ON TO ZOSTAWI - parafii, kuervas ?! Przeca to JEGO dorobek !! Ten idiotyczny CELIBAT NIKOMU i NICZEMU nie służy, a wręcz przeciwnie, jest zakałą kapłaństwa, kuervas ! Ten celibat to musiał wymyśleć jakiścić faktyczny KAPŁON, kuervas, albo co.
    Hej !-
  • ~Józek
    (2015-06-02 14:38)
    ~Janek2015-06-02 14:24

    A co o pedofilach, czlonkach Platformy Obywatelski
    ---
    To samo co o pedofilach członkach z PiS-u. Ale między członkiem jakiejś partii politycznej, a księdzem, miłośnikiem macania ministrantów jest duża różnica, uwzględniając szczególną rolę społeczną jaką odgrywają ci rozmodleni do granic możliwości strażnicy dekalogu.
  • ~PiS be with you
    (2015-06-02 14:26)
    Wydymanie ministranta i jego posluszenstwo wobec kaplana to pierwszy stopien do jego kariery w kosciele katolickim.
    Amen
  • ~Janek
    (2015-06-02 14:24)
    A co o pedofilach, czlonkach Platformy Obywatelskiej ?
  • ~Niki
    (2015-06-02 14:08)
    A ofiarom odszkodowań to już nie !
  • ~UMOFA 6,6
    (2015-06-02 14:03)
    ODEMNIE ***** DOSTANA
    UMOFA PEŁOFA I NIECH ROBIA ZA 6,6 PL BRUTTTOOO
    GUPOTY IM Z GŁOWY WYPARUJA
    NIEROBY
  • ~gosc
    (2015-06-02 13:40)
    Jak to episkopat placi?! z czego? to my placimy na ''episkopat'' pogonić gnojków ,zboków a nie placić za ich ''leczenie''! najlepsze leczenie to PAŁA ZIMNA WODA I CIASNE DRZWI a potem do kamieniołomów!
  • ~buba
    (2015-06-02 13:23)
    Trutnie, synowie boga, którzy grzeszą szczególnie i licza tylko kase. zero ascezy, pokory i skromności. Pasibrzuchy dla ciemnogorodu.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-06-02 13:00)
    Jak sprawa wyglada od strony biblijnej ?.Pierwsze to co jest w Krk !.Jak sie maja w tym kontekscie biblijnym , katolickie msze, spowiedzi, nauki gloszone przez zboczencow z ambon ?.Co z mszami za dusze zmarlych !.Za wszystko placi sie kase !.W Biblii nie ma instytucji ksiezy !, nie ma mowy o transcendentacji czyli mozliwosci przemiany oplatka i wina w prawdzie ficzyczne cialo i krew Pana Jezusa Chrystusa.Czy normalny ojciec dalby w rece zboczencow cialo i krew swego syna ?.Biblia mowi , ze komunia jest pamiatka ostatniej wieczerzy w czasie ktorej Pan Jezus dzielil chleb i wino wsrod swoich uczniow .Ew.sw.Jana rozdzial 6 wiersz 54 -56.Kto spozywa moje Cialo i pije moja Krew , ma zycie wieczne, a Ja go wskrzesze w dniu ostatecznym.Cialo moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.Kto spozywa moje Cialo i Krew moja pije , trwa we Mnie , a Ja w nim.Czy katolicy to rozumieja?,nie - dlaczego poniewaz slowa te sa powiedziane w Duchu Swietym, a nie literalnie.Co to znaczy ten sam rozdzial , wiersz 63.Duch daje zycie : cialo na nic sie nie przyda . Slowa , ktore Ja wam powiedzialem sa , duchem i zyciem.Czy to jest prawda ?.To juz potwierdza Ew.sw Lukasza rozdzial 22 wiersz 19 - 20.Pierwszy list do Koryntian rozdzial 11 wiersz 23 - 30 .Calosc wyjasnia . Pierwszy list do Koryntian rozdzial 2 wiersz 10 - 15.Tam jest napisane jaka jest roznica pomiedzy czlowiekiem duchowym a zmyslowym.Czytajcie Biblie na co czekacie , na smierc !.Bog zeslal nam swego Syna Pana Jezusa Chrystusa w jednym celu , ktory zostal raz wykonany kompletnie.Wasi ksieza w swietle Slowa Bozego sa oszustami !.List do Rzymian rozdzial 6 wiersz 9 - 10.Wiedzac , ze Chrystus powstawszy z martwych juz wiecej nie umiera , smierc nad Nim nie ma juz wladzy.Bo to , ze umarl , umarl dla grzechu tylko raz , a zyje , zyje dla Boga.Ew.sw Jana rozdzial 19 wiersz .A gdy Jezus skosztowal octu rzekl : Wykonalo sie !.I skloniwszy glowe oddal ducha.Kler katolicki nie dosc , ze was oszukuje w kwesti wiary to jeszcze macie wy placic za ich wybryki pedofilskie ?.Prawada jest taka , ksieza nie maja zadnej wladzy na Cialem i Krwia Syna Bozego Jezusa Chrystusa !.Dlaczego ?.List do Hebrajczykow rozdzial 9 wiersz 24 - 28.Chrystus bowiem wszedl nie do swiatyni zbudowanej rekami ludzkimi, bedacej odbiciem prawdziwej swiatyni, ale do samego nieba, aby teraz wstawiac sie za nami przed obliczem Boga , nie po to , aby sie czesto mial ofiarowac jak arcykaplan , ktory raz w roku wchodzi do swiatyni z krwia cudza.Innaczej musialby cierpiec wiele razy od stworzenia swiata.A tymczasem raz jeden ukazal sie teraz na koncu wiekow, na zgladzenie grzechow przez ofiare z samego siebie.A jak postanowiono ludziom raz umrzec , a potem sad , tak Chrystus raz jeden byl ofiarowany dla zgladzenia grzechow wielu, a drugi raz ukaze sie nie w zwiazku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, ktorzy Go wyczekuja.Hbr rozdzial 11 wiersz 14.Jedna bowiem ofiara udoskonalil na wieki tych , ktorzy sa uswieceni. Wiersz 18.Gdzie zas jest ich odpuszczenie, tam juz wiecej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.W takim razie co dzieje sie na oltarzach na , mszach katolickich ?.To jest zaprzeczenie dokonania przez Jezusa dziela odkupienia i zmartwychstania. Cala msze katolicka wymyslili po to aby ludzie przychodzili do kosciolow,po to aby miec spolecznosc z Synem Bozym w sposob absolutnie fizyczny i to tylko w polowie zjadajac rzekome Cialo Jezusa , ktorego dysponentami sa tylko , oni ksieza .Najwazniejsza tu jest kwestia materiana , kasa .Polska powinna wymowic konkordat , ktory zniewala nasz nieswiadomy narod.Prawda was wyzwoli a ta plynie z Biblii , a nie z ambon od przebierancow.Amen !.
  • ~WAW
    (2015-06-02 12:51)
    BEZCZELNE TYPY NIE BEDA INFORMOWAC POLICJI O MOZLIWOSCI POPELNIENIA PRZESTEPSTWA!

    DEPORTOWAC ICH WSZYSTKICH DO WATYKANU!
  • ~PrezesKosmosu
    (2015-06-02 12:18)
    Kościół nadal uważa pedofilie za nic strasznego...A może w pierwszej kolejności należy leczyć księży...W dokumencie nadal nie postawiono jasno sprawy konsekwencji...Ukrywanie przez przełożonych przed wymiarem sprawiedliwości księży pedofilów powinno być traktowane jako współudział...Ktoś pisze o nagonce na kościół...to jest dopiero początek bo młodych ludzi zaczyna razić hipokryzja i zło szerzące się w kościele...
  • ~...