UJAWNIONE DOKUMENTY: Episkopat chce płacić za terapię ofiar księży-pedofilów

| Aktualizacja:

Episkopat opracował nowoczesne prawo antypedofilskie i trzymał je w tajemnicy - donosi "Tygodnik Powszechny" i publikuje dokumenty, według których kierownictwo polskiego Kościoła będzie postępować w przypadkach, kiedy sprawcą jest pedofil w sutannie.

wróć do artykułu
  • ~...
    (2015-06-02 12:07)
    jak popatrzec na to zdjecie to banda nierobow igdyby tylko ludek wierzacy toto utrzymywal to byloby ok, a to caly kraj przez pieprzony konkordat ma tych nierobow na swoim karku, jakby nie bylo pilniejszych potrzeb
  • ~WAW
    (2015-06-02 12:51)
    BEZCZELNE TYPY NIE BEDA INFORMOWAC POLICJI O MOZLIWOSCI POPELNIENIA PRZESTEPSTWA!

    DEPORTOWAC ICH WSZYSTKICH DO WATYKANU!
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-06-02 13:00)
    Jak sprawa wyglada od strony biblijnej ?.Pierwsze to co jest w Krk !.Jak sie maja w tym kontekscie biblijnym , katolickie msze, spowiedzi, nauki gloszone przez zboczencow z ambon ?.Co z mszami za dusze zmarlych !.Za wszystko placi sie kase !.W Biblii nie ma instytucji ksiezy !, nie ma mowy o transcendentacji czyli mozliwosci przemiany oplatka i wina w prawdzie ficzyczne cialo i krew Pana Jezusa Chrystusa.Czy normalny ojciec dalby w rece zboczencow cialo i krew swego syna ?.Biblia mowi , ze komunia jest pamiatka ostatniej wieczerzy w czasie ktorej Pan Jezus dzielil chleb i wino wsrod swoich uczniow .Ew.sw.Jana rozdzial 6 wiersz 54 -56.Kto spozywa moje Cialo i pije moja Krew , ma zycie wieczne, a Ja go wskrzesze w dniu ostatecznym.Cialo moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.Kto spozywa moje Cialo i Krew moja pije , trwa we Mnie , a Ja w nim.Czy katolicy to rozumieja?,nie - dlaczego poniewaz slowa te sa powiedziane w Duchu Swietym, a nie literalnie.Co to znaczy ten sam rozdzial , wiersz 63.Duch daje zycie : cialo na nic sie nie przyda . Slowa , ktore Ja wam powiedzialem sa , duchem i zyciem.Czy to jest prawda ?.To juz potwierdza Ew.sw Lukasza rozdzial 22 wiersz 19 - 20.Pierwszy list do Koryntian rozdzial 11 wiersz 23 - 30 .Calosc wyjasnia . Pierwszy list do Koryntian rozdzial 2 wiersz 10 - 15.Tam jest napisane jaka jest roznica pomiedzy czlowiekiem duchowym a zmyslowym.Czytajcie Biblie na co czekacie , na smierc !.Bog zeslal nam swego Syna Pana Jezusa Chrystusa w jednym celu , ktory zostal raz wykonany kompletnie.Wasi ksieza w swietle Slowa Bozego sa oszustami !.List do Rzymian rozdzial 6 wiersz 9 - 10.Wiedzac , ze Chrystus powstawszy z martwych juz wiecej nie umiera , smierc nad Nim nie ma juz wladzy.Bo to , ze umarl , umarl dla grzechu tylko raz , a zyje , zyje dla Boga.Ew.sw Jana rozdzial 19 wiersz .A gdy Jezus skosztowal octu rzekl : Wykonalo sie !.I skloniwszy glowe oddal ducha.Kler katolicki nie dosc , ze was oszukuje w kwesti wiary to jeszcze macie wy placic za ich wybryki pedofilskie ?.Prawada jest taka , ksieza nie maja zadnej wladzy na Cialem i Krwia Syna Bozego Jezusa Chrystusa !.Dlaczego ?.List do Hebrajczykow rozdzial 9 wiersz 24 - 28.Chrystus bowiem wszedl nie do swiatyni zbudowanej rekami ludzkimi, bedacej odbiciem prawdziwej swiatyni, ale do samego nieba, aby teraz wstawiac sie za nami przed obliczem Boga , nie po to , aby sie czesto mial ofiarowac jak arcykaplan , ktory raz w roku wchodzi do swiatyni z krwia cudza.Innaczej musialby cierpiec wiele razy od stworzenia swiata.A tymczasem raz jeden ukazal sie teraz na koncu wiekow, na zgladzenie grzechow przez ofiare z samego siebie.A jak postanowiono ludziom raz umrzec , a potem sad , tak Chrystus raz jeden byl ofiarowany dla zgladzenia grzechow wielu, a drugi raz ukaze sie nie w zwiazku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, ktorzy Go wyczekuja.Hbr rozdzial 11 wiersz 14.Jedna bowiem ofiara udoskonalil na wieki tych , ktorzy sa uswieceni. Wiersz 18.Gdzie zas jest ich odpuszczenie, tam juz wiecej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.W takim razie co dzieje sie na oltarzach na , mszach katolickich ?.To jest zaprzeczenie dokonania przez Jezusa dziela odkupienia i zmartwychstania. Cala msze katolicka wymyslili po to aby ludzie przychodzili do kosciolow,po to aby miec spolecznosc z Synem Bozym w sposob absolutnie fizyczny i to tylko w polowie zjadajac rzekome Cialo Jezusa , ktorego dysponentami sa tylko , oni ksieza .Najwazniejsza tu jest kwestia materiana , kasa .Polska powinna wymowic konkordat , ktory zniewala nasz nieswiadomy narod.Prawda was wyzwoli a ta plynie z Biblii , a nie z ambon od przebierancow.Amen !.
  • ~kz
    (2015-10-01 22:53)
    Jaka znowu terapia ? Do "pierdla " a w pierdlu - do roboty , by nie obciażać budżetu i społeczeństwa . Albo rzeczywiste prace społeczne - pod ścisłym nadzorem ! A dla skrzywdzonych - rekompensata i zadośćuczynienie i dla tych właśnie skrzywdzonych - terapia !
  • ~gosc
    (2015-06-02 13:40)
    Jak to episkopat placi?! z czego? to my placimy na ''episkopat'' pogonić gnojków ,zboków a nie placić za ich ''leczenie''! najlepsze leczenie to PAŁA ZIMNA WODA I CIASNE DRZWI a potem do kamieniołomów!
  • ~PrezesKosmosu
    (2015-06-02 12:18)
    Kościół nadal uważa pedofilie za nic strasznego...A może w pierwszej kolejności należy leczyć księży...W dokumencie nadal nie postawiono jasno sprawy konsekwencji...Ukrywanie przez przełożonych przed wymiarem sprawiedliwości księży pedofilów powinno być traktowane jako współudział...Ktoś pisze o nagonce na kościół...to jest dopiero początek bo młodych ludzi zaczyna razić hipokryzja i zło szerzące się w kościele...
  • ~zxc
    (2015-06-02 12:02)
    Episkopat powinien płacić bo księża pedofile wykorzystywali fakt, że byli księżmi i w sutannach.
    Co innego gdyby ofiary nie wiedziały, że są księżmi a do czynów nie dochodziłoby na terenie parafii.

    Za błąd lekarza płaci szpital czy lekarz? Płaci Policja czy policjant?
  • ~nihil novi
    (2015-06-02 11:41)
    BRAWO 'prztomnie pytam' - choc to nie na PUSTE CZEREPY PATOLOGII POmatolskiej lub innych czerwonych ubeckich mend!

    Teraz nagonka na kosciol jest niestety w modzie!!
  • ~dziadek
    (2015-07-10 18:47)
    "Episkopat chce płacić za terapię ofiar księży-pedofilów"

    Niech sobie ten PISKOPAT płaci - ja na tacę tym gnojom nie dam
  • ~ewa koby
    (2015-06-06 22:14)
    kosciol nie nalezy do ksiedza i plebania tez nie i jego banki i inne prywate interesy tez nie to oszustwo katoli na katolach ewa koby
  • ~Józek
    (2015-06-02 14:38)
    ~Janek2015-06-02 14:24

    A co o pedofilach, czlonkach Platformy Obywatelski
    ---
    To samo co o pedofilach członkach z PiS-u. Ale między członkiem jakiejś partii politycznej, a księdzem, miłośnikiem macania ministrantów jest duża różnica, uwzględniając szczególną rolę społeczną jaką odgrywają ci rozmodleni do granic możliwości strażnicy dekalogu.
  • ~UMOFA 6,6
    (2015-06-02 14:03)
    ODEMNIE ***** DOSTANA
    UMOFA PEŁOFA I NIECH ROBIA ZA 6,6 PL BRUTTTOOO
    GUPOTY IM Z GŁOWY WYPARUJA
    NIEROBY
  • ~Bożydar
    (2015-06-02 11:29)
    państwo polskie przegrało bitwę z Kościołem, jednostronnie przyjęło obowiązek utrzymania kościołów ( remonty, eksploatacja bieżąca), utrzymania kleru ( różne formy pracy w sferze budżetowej ), finansowanie krucjat w obcych krajach, uprzywilejowana pozycja w ramach działalności gospodarczej. A najważniejsze zasadnicza część działalności finansowej Kościoła to szara strefa, słowem Drodzy Rodacy robal toczy nasze państwa a przede wszystkim nasze kieszenie
  • ~ewa koby
    (2015-06-02 16:13)
    najpierw kazda kobieta wierzaca w chrystusa powinna dostac terapie od pedooo yfilow jak arab welt wystajach samiec dupa czy kasseta kasty indii ala chi chi ny industry ala wiecie ps ewa koby wiecie
  • ~WOLF
    (2015-06-02 15:18)
    JURGEN ROTH W TORUNIU OPOWIADAŁ ŻE DO WYWIADU NIEMIECKIEGO DOTARŁ WYSOKO POSTAWIONY POLITYK POLSKI I ZAKOMUNIKOWAŁ JAK I KTO BYŁ ZAMIESZANY W ZAMACHU SMOLEŃSKIM , W NEUTRALIZACJI PREZYDENTA BYŁ NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY DONALD TUSK I PUTIN BYŁO TO NA RĘKĘ TEŻ MERKEL , A DO EKSPLOZJI MIAŁO DOJŚĆ ZE ZDALNEGO ODPALENIA ŁADUNKU DROGĄ RADIOWĄ PROSZĘ PRZECZYTAĆ WYPOWIEDŹ JURGENA W NIE ZALEŻNYCH Z NIM SPOTKANIACH W TORUNIU
  • ~gość
    (2015-06-02 14:53)
    Tych sukinsynów należy przepędzić z Polski! Jakim prawem stawiają się te prosięta ponad prawem Polskim?! Won do Watykanu!!!
  • ~mi sio kamiminski
    (2015-06-02 11:22)
    akto ma płacic za konkordat zobaczcie ile nierobów na zdjeciu kto zato płaci
  • ~Drzazga 101
    (2015-06-02 14:45)
    O Matko, wedle mojego umu, to Ich Fluorescencje powinne doprowadzic do zniesienia CELIBATU, bo tenże jakimścić bocznymi drogami został wprowadzony do epifigramatyki kościelnej. To jest ogromnie bolesne doznanie i wbrew naturze człowieczeńskiej, taka powściągliwość seksualna, która powoduje u normalnych ludzieńków gwałty, a nawet zbrodnie na tym tle. NO TO W IMIĘ CZEGO, kuervas, księża mają się powstrzymywać od tych AKTÓW seksualnych, że niby wonczas będą lepszymi kapłonami - pardons - KAPŁANAMI ? A to guano prawda. Jak se jeden z drugim odwali męską pańszczyznę, testosteron mu spadnie, to wonczas będzie głośniej i radośniej śpiewał HOSANNA !! Czas najwyższy, żeby za zwrotem do kapłana OJCZE - niby kogo, kuervas - przeca nie moim, bo ja swego już pogrzebałem - kryło sie jego PRAWDZIWE ojcostwo. Dlaczego on nie może mieć bankowo żony i dzieci ? No niech mi to któś LOGICZNIE wytłomaczy ?!! Haruje taki gdzieścić na parafii, dorobi sie jakiegoś uczciwego grosza i KOMU ON TO ZOSTAWI - parafii, kuervas ?! Przeca to JEGO dorobek !! Ten idiotyczny CELIBAT NIKOMU i NICZEMU nie służy, a wręcz przeciwnie, jest zakałą kapłaństwa, kuervas ! Ten celibat to musiał wymyśleć jakiścić faktyczny KAPŁON, kuervas, albo co.
    Hej !-
  • ~wyborca/ najwazniejsze by dobro bralo gore nad zle
    (2015-06-02 11:05)
    *** Sa zawody , profesje i osoby ZAUFANIA PUBLICZNEGO. Przeciez nie jest nam to samo gdy zostaniemy kopnieci w D. przez urzednika, czy nauczyciela, a kopnieci w te sama d. przez pilkarza grajacego w pilke nozna, chociaz ten moze kopnac naprawde profesjonalnie i bolesnie, to jednak powitrze zejdzie z nas wtedy bardziej szybko i zlosc minie szybciej. Najwazniejsze jest to, zeby dobro bralo gore nad zlem.
  • ~PiS be with you
    (2015-06-02 14:26)
    Wydymanie ministranta i jego posluszenstwo wobec kaplana to pierwszy stopien do jego kariery w kosciele katolickim.
    Amen