Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński

| Aktualizacja:

17 złotych i 77 groszy  - tyle dostaną właścicielki firm, które zdecydują się na dziecko. Przeciwko nowemu projektowi protestuje coraz więcej kobiet.

wróć do artykułu
  • ~Taaka Prawda
    (2015-06-26 22:15)
    re ~Taka prawda.2015-06-26 13:42
    Co do becikowego to gdyby nie PIS to becikowego by nie było,taka prawda i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
    ---

    nie gadaj !!!
    PiS głosował przeciw becikowemu
    taaaka prawda
  • ~uczciwa
    (2015-06-26 23:14)
    Chory kraj. Przed chwilą w TV materiał o in vitro w obliczu katastrofy demograficznej, a jak ktoś to dziecko już ma, to nawet nie tyle, że ma sobie radzić sam, ale trzeba mu dokopać. Do jednego worka wrzucone są wszystkie kobiety - te, które legalnie płaciły wszystkie podatki i ubezpieczenia oraz te, które założyły firmę tuż przed porodem i wpłaciły 1 składkę, żeby mieć te słynne 6 tys. Ja firmę miałam 1,5 roku przed ciążą i dostaję teraz właśnie słynne 17 zł!!! Bo nie kombinowałam ze składkami już w ciąży, zresztą wtedy ZUS i tak bierze pod uwagę 12 miesięcy i nie opłaca się. Mam zobowiązania i pracuję z kilkutygodniowym dzieckiem. Preferencyjny ZUS nie jest znów taki mały i miał być preferencyjny dla rozpoczynających działalność od zera. A nie dla ZUSu! Trudno na starcie płacić ZUSowi od razu pełną składkę ponad 1000 zł, jeśli ma się dochód np. 2000, żeby w razie potencjalnej ciąży dostać 1000 lub nawet mniej. To tak a'propos złotych rad ministra pracy.
  • ~Efekt pisania prawa na kolanie
    (2015-06-26 23:18)
    Do niedawna rząd Tuska zachęcał jeszcze kobiety do otwierania działalności gospodarczej i samozatrudnienia, szybko zorientował się, że musi zmienić taktykę. Kobietom, które zakładały firmy przysługiwały bowiem wysokie świadczenia z tytułu zasiłku macierzyńskiego. Rząd Ewy Kopacz już to zmienił.
  • ~realista
    (2015-06-27 10:09)
    Dobrze że ten kant ukrócono.
    Powinno się brać pod uwagę wysokość składki wpłacane przez 3 lata poprzedzające zajście w ciążę.
    Dla tych co mają działalność krócej powinien być stały zasiłek na poziomie najniższej krajowej i to wprost proporcjonalnie do opłacanych miesięcy jeżeli nie opłacało się składek co najmniej rok to powinien być wypłacany tyle miesiecy za ile były opłacane składki.
  • ~wyborca
    (2015-06-27 15:41)
    Jak rząd przyznaje bezdomnym stawkę żywieniową 3,80 zł dziennie wypłacane przez MOPS To to jest luksus?
  • ~oszukiwany
    (2015-06-27 15:56)
    A jak rząd kantuje niepełnosprawnych,przez dziewięć lat nie waloryzowany zasiłek opiekuńczy ,słynne 153 zł polskie. totalna granda.Ale o tym świństwie wszyscy w mediach,boją się napisać ,ot to Polska właśnie.
  • ~hrhwrth
    (2015-06-27 16:43)
    Platforma Oszustów = kanciarstwo.Wszystko w porządku.
  • ~przedsiębiorca
    (2015-06-30 15:41)
    Równości i sprawiedliwość taka powinna być Polska. Nie można dzielić ludzi na tych co na etatach i na tych co na działalności...bo role mogą się odwrócić! Nowe przepisy są krzywdzące nie tylko dla matek i kobiet w ciąży ale też dla mężczyzn , którzy będą musieli prowadząc działalność iść na L4 i wtedy się przekonają jaki zasiłek głodowy zostanie im przydzielony...Żal, że nikt tego nie rozpatruje w ten sposób. Ta ustawa zabiera nam możliwość wyboru, a przecież żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo decydować o tym jak żyjemy i ile zarabiamy. 99% z nas uczciwie prowadzi działalność a ZUS ma swoje sposoby aby wykryć tych, którzy próbują naciągać...dlaczego więc pytam...wszyscy mamy ponosić odpowiedzialność za garstkę ludzi którzy próbują oszukać???!!!

Może zainteresować Cię też: