Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński

| Aktualizacja:

17 złotych i 77 groszy  - tyle dostaną właścicielki firm, które zdecydują się na dziecko. Przeciwko nowemu projektowi protestuje coraz więcej kobiet.

wróć do artykułu
  • ~D.
    (2015-06-26 14:02)
    A może pomyslicie że
    1. Te wyłudzenia były z naszych pieniędzy ... płacisz podatki na zdrowie a ktoś dostaje 6 tys zasiłku na maciezyńskim bo jest sprytny ... kto kogo kantuje
    2. Dotyczy tylko osób i działalności < 2 lat przy opłatach preferencyjnych ... czytaj nic te osoby nie wpłacały w tym czasie do ZUS niemal ...

    Nie mam ochoty płacić na spryciule ... płacisz dostajesz, nie płacisz nie dostajesz. A to nie państwowe pieniądze bo takich nie ma ale Wasze ... które wolę przeznaczyć na lepsze szkoły dla swoich dzieci.

    Sztuczny problem a tak naprawde uderza w oszustów.
  • ~a PO co o tym pisać ?
    (2015-06-26 13:52)
    nie prościej byłoby wymienić kogo ten rząd nie okantował ??
  • ~Oto_całe_PO
    (2015-06-26 14:02)
    1.W okresie rządów Tuska i Kopacz zadłużenie kraju zwiększyło się o 100% osiągając pułap biliona zł (tj. tysiąca miliardów!)
    2.Kiedy Francja zamierza wycofać Caracale, Polska zamierza je kupić
    3.17,77 zł zasiłku macierzyńskiego miesięcznie?! Czy rząd chce zaoszczędzić na młodych matkach prowadzących działalność?
    4.Rząd Platformy i PSL w latach 2008-14 wyprzedał majątek narodowy o łącznej wartości 58,615 mld zł
    5.Najniższa emerytura ma wzrosnąć o 5 zł, a przeciętna o 10 zł - oto propozycje rządu Platformy na 2016 r.
    6.Ten, kto ukradł 153 mld zł z OFE w celu spłaty zaciągniętych przez siebie długów, nie może wzbudzać zaufania
    7.Polski paradoks: mamy najtańszą żywność w UE, ale musimy na nią przeznaczać znacznie większą część swoich zarobków niż inne nacje
  • ~hrhwrth
    (2015-06-27 16:43)
    Platforma Oszustów = kanciarstwo.Wszystko w porządku.
  • ~oszukiwany
    (2015-06-27 15:56)
    A jak rząd kantuje niepełnosprawnych,przez dziewięć lat nie waloryzowany zasiłek opiekuńczy ,słynne 153 zł polskie. totalna granda.Ale o tym świństwie wszyscy w mediach,boją się napisać ,ot to Polska właśnie.
  • ~wyborca
    (2015-06-27 15:41)
    Jak rząd przyznaje bezdomnym stawkę żywieniową 3,80 zł dziennie wypłacane przez MOPS To to jest luksus?
  • ~Efekt pisania prawa na kolanie
    (2015-06-26 23:18)
    Do niedawna rząd Tuska zachęcał jeszcze kobiety do otwierania działalności gospodarczej i samozatrudnienia, szybko zorientował się, że musi zmienić taktykę. Kobietom, które zakładały firmy przysługiwały bowiem wysokie świadczenia z tytułu zasiłku macierzyńskiego. Rząd Ewy Kopacz już to zmienił.
  • ~uczciwa
    (2015-06-26 23:14)
    Chory kraj. Przed chwilą w TV materiał o in vitro w obliczu katastrofy demograficznej, a jak ktoś to dziecko już ma, to nawet nie tyle, że ma sobie radzić sam, ale trzeba mu dokopać. Do jednego worka wrzucone są wszystkie kobiety - te, które legalnie płaciły wszystkie podatki i ubezpieczenia oraz te, które założyły firmę tuż przed porodem i wpłaciły 1 składkę, żeby mieć te słynne 6 tys. Ja firmę miałam 1,5 roku przed ciążą i dostaję teraz właśnie słynne 17 zł!!! Bo nie kombinowałam ze składkami już w ciąży, zresztą wtedy ZUS i tak bierze pod uwagę 12 miesięcy i nie opłaca się. Mam zobowiązania i pracuję z kilkutygodniowym dzieckiem. Preferencyjny ZUS nie jest znów taki mały i miał być preferencyjny dla rozpoczynających działalność od zera. A nie dla ZUSu! Trudno na starcie płacić ZUSowi od razu pełną składkę ponad 1000 zł, jeśli ma się dochód np. 2000, żeby w razie potencjalnej ciąży dostać 1000 lub nawet mniej. To tak a'propos złotych rad ministra pracy.
  • ~Taaka Prawda
    (2015-06-26 22:15)
    re ~Taka prawda.2015-06-26 13:42
    Co do becikowego to gdyby nie PIS to becikowego by nie było,taka prawda i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
    ---

    nie gadaj !!!
    PiS głosował przeciw becikowemu
    taaaka prawda
  • ~olo
    (2015-06-26 20:32)
    nie da sie bidule rozkrecac firmy
    i chodzic w ciazy albo rodzic,
    takich cudow nie ma, jedna ręka
    kręci zupke dla bobaska, a druga ręka
    robi kontrakt ? albo umowy czy cos ?
    he,he
  • ~demokracja
    (2015-06-26 18:18)
    Wybory wkrótce, Po żegnaj !!!
  • ~koniczyna
    (2015-06-26 18:17)
    Ludzie opamiętajcie się, Rząd robi Nas w ch... nie tylko chodzi o macierzyński ale również o L4, to, ze ktoś rozpoczał DG celowo mc przed porodem, ni jak sie ma do osób , które ja prowadzą rok i dłużej, skladki preferencyjne są po to aby był dla tych firm dobry start, składka chorobowa to zupełnie inna bajka każdy moze ją zwiększyć dowolnie lub obniżyć, gdzie sprawiedliwość w tym ********** kraju, Złodzieje siedza w rządzie, mało afer mamy, a matki, które chcą urodzić dziecko w tym porąbanym kraju, muszą żyć za głodowe pensje lub na utrzymaniu mężów!!!
  • ~oskar
    (2015-06-26 16:29)
    Niektóre mądrale wypowiadające się na forum nie wiedzą nawet,że ta nowelizacja również ich dotyczy.Jak tylko(czego nikomu nie życzę)który wyląduje na L 4 to sie zorientuje o co chodzi
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 15:14)
    najpierw robi sie interes
    a potem dzieci ,na bogate
    jak widac niektorzy robia interes
    na dzieciach , doja kase i zasilki
    a bogactwa brak, he,he
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 15:00)
    najpierw robi sie pieniadze
    na mieszanie, dom, samochod
    a potem robi sie dzieci, na bogate...
    a komu zalezy na produkowanie
    BIEDOTY na koszt PANSTWA ?
    ciagle na zasilkach, pomocy, bez
    pracy i dochodu, i PODATKOW !
    bo dzieciuch se chce ? dzieciuchy
    darmozjady przez 18 lat nam potrzebne ?
    niech przyjezdzaja bogaci z dziecmi
    do Polski, tu lokowac interesy, a nie ciagnac !!
    dziecioroby za cudze pieniadze, katoliki ?
  • ~Z sieci do sieci
    (2015-06-26 15:08)
    manipulacja, brak rzetelności informacji2015-06-26 12:26

    W tytule : "Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński"

    w treści : " Za rządowym projektem w Sejmie zagłosowały wszystkie ugrupowania"

    Jaki gamoń dopuszcza takich manipulacji faktami?
    Wszyscy od lewa do prawa głosowali na te 17 zł !

    Czemu autor nie wyjasnia, że 17 zł będą otrzymywać przez XI i XII, od stycznia 2016 wejdą nowe przepisy wg których dostaną 1000zł?
    No chyba, że PIS ich nie wprowadzi i zrobi jak z becikowym w IV RP, przeforsowała LPR i Samoobrona, a te kłamczuchy chwaliły się wówczas, że to ich zasługa!
  • ~demoraf
    (2015-06-26 14:40)
    Z tej nowej ustawy i powszechnego glosowania za jej przyjeciem wynika, ze cala polska klasa polityczna jest zainteresowana w wymarciu narodu polskiego.
  • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
    (2015-06-26 14:34)
    Nie żal mi tych przedsiębiorczych cwaniar. Winni, jak zwykle, są p/osły i senatorzy.
    Przed wojną aby dostać zasiłek macierzyński należało podlegać ubezpieczeniu, przez co najmniej 1 rok. Jakiś czas tak było za komuny, a potem chyba zmniejszono do pół roku. A w czasie przemian dla bogatych otworzono furtkę ,, Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą mogły dostawać od ZUS zasiłek macierzyński w wysokości nawet 6 tys. zł miesięcznie przez cały rok. Wystarczyło, że raz opłaciły składkę w maksymalnej wysokości, czyli 3,7 tys. zł."
    Czyli płacąc 3,7 tys zł w jednym m-cu, dostawało się od ZUS-u 78 tys. zł. Była to furtka dla bogatych. Rencista i emeryt dostawał świadczynie od 1 tys. do 2 tys., a składki płacił latami.
    Dobrze ten legalny kant prawny określił olo z 12.11.
    Czyli bogaci mieli jeszcze więcej, a ubodzy i nie wiedzący o takiej możliwości mieli g..o.
    I tak się dzieje od 1989 r. Kiedy zrobi się porządek z agentami Rzymu? Szkoda, że tak późno to ukrócono.
  • ~olo
    (2015-06-26 14:25)
    kto uchwalil taka ustawa o zasilku
    dla zaradnych i bezczelnych ,uchwale
    na INTERES ZYCIA, drugi sie taki nie trafi,
    co ? 2 wplaty po 5 tys. i 2 lata co miesiac
    5 tys wyplaty, buahahaha
  • ~Taka prawda.
    (2015-06-26 13:42)
    Co do becikowego to gdyby nie PIS to becikowego by nie było,taka prawda i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Samoobrona z LPR to tylko dogadywali się z PO.Tusk po kryjomu umawiał się z nimi aby mieszać ile się tylko da,aby rozbić koalicję,do tego był tylko zdolny.