Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński

| Aktualizacja:

17 złotych i 77 groszy  - tyle dostaną właścicielki firm, które zdecydują się na dziecko. Przeciwko nowemu projektowi protestuje coraz więcej kobiet.

wróć do artykułu
  • ~LOL!
    (2015-06-26 13:41)
    Wybory będą już na jesieni.
    Cudownie :-DD
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 13:41)
    a dlaczego mąż nie pojdzie na urlop ?
    ne ma ? no to PARTNER ? buahaha,
    nie ma pracy ? poznali sie na plazy,
    goraco bylo, to sie parzyli ,no i ciaza,
    wiec wymyslili interes zycia, zalozyc firme,
    pozyczyli od znajomych 6 tys, i obiecali,
    ze INWESTYCJA SIE SZYBKO ZWROCI
    wplacili skladke za 2 m-ce a potem zawiesili
    firme i przez rok zyli po pansku z zaslku !!
    po miesiacu juz zwrocili pozyczke !
    taka RENTOWNOSC FIRMY byla buahahah
    a potem wyjechali na zasilek do Anglii, tam
    ciagnac kase i odpoczywac, " zajmowac sie
    malenstwem", trzeba miec leb do intersow,nie ?
  • ~widz
    (2015-06-26 13:36)
    Ten rząd to kupa h...i,idą na dno.
  • ~macgregor
    (2015-06-26 12:41)
    Oczywiście trzeba ograniczyć kułactwo, a jak wiadomo prowadzący działalność gospodarczą to prywaciarz* (pejoratywnie) kułak* badylarz* (*skreślić wedle uznania). Chyba czas wreszcie skończyć z takim myśleniem szanowna władzo. Wczoraj, czwartek, minister Kosiniak-Kamysz w TVP Info, że kobiety prowadzące działalność gospodarczą mogą przecież płacić wyższe składki ZUS, aby mieć wyższy zasiłek macierzyński. Chyba mistrz Bareja by się tego nie powstydził
  • ~manipulacja, brak rzetelności informacji
    (2015-06-26 12:26)
    W tytule : "Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński"

    w treści : " Za rządowym projektem w Sejmie zagłosowały wszystkie ugrupowania"

    Jaki gamoń dopuszcza takich manipulacji faktami?
    Wszyscy od lewa do prawa głosowali na te 17 zł !

    Czemu autor nie wyjasnia, że 17 zł będą otrzymywać przez XI i XII, od stycznia 2016 wejdą nowe przepisy wg których dostaną 1000zł?
    No chyba, że PIS ich nie wprowadzi i zrobi jak z becikowym w IV RP, przeforsowała LPR i Samoobrona, a te kłamczuchy chwaliły się wówczas, że to ich zasługa!
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 12:11)
    slusznie, dosc kombinowania
    na lewe firmy, krzaki, zalozy firme
    wpaci raz kase czy dwa, a potem zawiesi
    i ma pensje przez rok czy dwa na krzywy ryj
    i wakacje w Tunezji, bo dzieckiem zajmie sie babcia
    he,he, Jak sie ma firme wlasna, to w pracy jest sie
    caly rok i nie ma czasu na spacer z bobaskiem
    na poczatku, tylko po ustabilizowanu interesu,he,he
  • ~realista
    (2015-06-27 10:09)
    Dobrze że ten kant ukrócono.
    Powinno się brać pod uwagę wysokość składki wpłacane przez 3 lata poprzedzające zajście w ciążę.
    Dla tych co mają działalność krócej powinien być stały zasiłek na poziomie najniższej krajowej i to wprost proporcjonalnie do opłacanych miesięcy jeżeli nie opłacało się składek co najmniej rok to powinien być wypłacany tyle miesiecy za ile były opłacane składki.
  • ~przedsiębiorca
    (2015-06-30 15:41)
    Równości i sprawiedliwość taka powinna być Polska. Nie można dzielić ludzi na tych co na etatach i na tych co na działalności...bo role mogą się odwrócić! Nowe przepisy są krzywdzące nie tylko dla matek i kobiet w ciąży ale też dla mężczyzn , którzy będą musieli prowadząc działalność iść na L4 i wtedy się przekonają jaki zasiłek głodowy zostanie im przydzielony...Żal, że nikt tego nie rozpatruje w ten sposób. Ta ustawa zabiera nam możliwość wyboru, a przecież żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo decydować o tym jak żyjemy i ile zarabiamy. 99% z nas uczciwie prowadzi działalność a ZUS ma swoje sposoby aby wykryć tych, którzy próbują naciągać...dlaczego więc pytam...wszyscy mamy ponosić odpowiedzialność za garstkę ludzi którzy próbują oszukać???!!!