W czwartek - jak wynika z prognoz IMGW - zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 15 do 20 stopni C. Temperatura maksymalna: na północy od 26 do 30 stopni C, na pozostałym obszarze od 30 do 34 stopni C. Wiatr słaby, zmienny.

Reklama

W piątek będzie jeszcze cieplej, bo słupki rtęci pokażą maksymalnie od 30 stopni C na Suwalszczyźnie do 37 stopni C na Dolnym Śląsku. Temperatura minimalna od 17 stopni C do 22 stopni C, jedynie na krańcach północno-wschodnich chłodniej, od 15 stopni C do 17 stopni C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

W sobotę popołudni pogoda już się zmieni - po południu na krańcach zachodnich wzrośnie zachmurzenie i tam wieczorem możliwe burze i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 18 stopni C do 23 stopni C. Temperatura maksymalna to z kolei od 35 stopni C do 39 stopni C, jedynie na wybrzeżu nieco chłodniej - od 30 do 35 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych", podaje także IMGW.

W niedzielę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 19 do 24 stopni C, chłodniej na wybrzeżu i Pomorzu - od 17 do 19 stopni C, a maksymalna od 22 do 27 stopni C na wybrzeżu i Pomorzu, około 32 stopni C w centrum, do 36-37 stopni C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W poniedziałek już nieco chłodniej, a i zachmurzenie będzie małe. Temperatura minimalna od 11-16 stopni C na północy do 18- 21 stopni C na południu. Temperatura maksymalna? 24- 28 stopni C na północy, do 31 stopni C na południu. Wiatr umiarkowany, północny, przechodzący na słaby, zmienny.

Jednocześnie IMGW informuje, że wydał ostrzeżenia meteorologiczne - 3 stopnia o upałach - dla niemal wszystkich województw, w tym: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.