Stosunek Polaków do uchodźców pogarsza się. SONDAŻ CBOS

| Aktualizacja:

Większość Polaków jest przychylnie nastawiona do przyjmowania uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi - wynika z badania CBOS. Jednak odsetek osób chcących przyjmować uchodźców spadł od majowego badania o 16 punktów procentowych, a niechętnych temu wzrósł o 17 punktów.

wróć do artykułu
  • ~polak
    (2015-11-29 22:58)
    nie bójmy się powiedzieć nie uchodzom
  • ~Patriotka
    (2015-09-16 10:54)
    Jedynie Wegrzy nie boja sie otwarcie powiedziec co ich narod mysli i nie boja sie oficjalnie krytykowac polityki USA i zachodu wobec krajow arabskich podkreslajac ich odpowiedzialnosc za obecny kryzys uchodzcow. Brawo Wegry!
  • ~Ania
    (2015-09-09 23:01)
    To kolonizacja nowego kraju przez przybyszów. Jak będziemy bierni, pozbawią nas Ojczyzny. Rząd się wymiga, bo zawsze się wymiguje.
  • ~xXx
    (2015-09-09 22:22)
    Dlaczego ja jako Polak nie mogę powiedzieć, że jestem przeciwko emigrantom w szczególności muzułmanom ? Zaraz jakaś baba z fundacji jakiejś tam oskarży mnie o mowę nienawiści !!! Jestem Polakiem, żyję w moim państwie, mój dziadek zginął za ojczyznę, a ja nie mogę powiedzieć co mi się podoba a co nie ? Stop rządom POpaprańców co w zaciszu gabinetu podejmują decyzje za nas !!! Rachunek jest prosty 12 tys. emigrantów tzw za kasą po otrzymaniu statusu uchodźcy zwlecze p 4-6 swoich członków rodziny i tak w kółko, dojdzie do tego że nawet nie będziesz mógł zaprotestowawszy o swoje racje bo to mowa nienawiści...Niech sobie emigrują do swoich szejków, a nie żyć z socjala w Europie, zobaczcie co się dzieje w Europie, islam przejmuje kontrolę. Chcecie do nas przyjeżdżać i się osiedlać ? Dostosujcie się do naszych zwyczajów i obowiązujących praw i żyjcie sobie, ale ja nie będę się dostosowywał do emigrantów !!!
  • ~rado
    (2015-09-08 21:22)
    Ta, bo przyjecie w krótkim czasie 2000 imigrantów wydaje sie akceptowalne. Problem zaczyna się kiedy z tej liczby w ciagu tygodnia robi się 12.000. Jeszcze wiekszy, gdy okazuje się się ze te 12000 bedzie mogło skorzystać z unijnego prawa do łaczenia rodzin (tak circa 6 osób, bo korzysta i zona, i maz, i dzieci, i dziadkowie, a moze i jeszcze rodzenstwo) wowczas ta liczba oznacza dodatkowego 70.000 osob, którym trzeba zapewnic byt. No, a i proces podzialu kwot imgrantów zapewne nie bedzie mial charakteru jednorazowego, ale bedzie mial charakter trwały, bo przecież zainteresowanie jak cytują powazne agendy ONZ nie spadnie. To ja się nie martwić. Chciałabym aby podejmujacy jakiekolwiek decyzje mieli przygotowane jakies analizy a nie podejmowali decyzji z sufitu tylko dlatego ze wymaga tego poprawnosc polityczna.
  • ~sss
    (2015-09-08 18:49)
    co za brednie
  • ~Majka
    (2015-09-08 16:19)
    Kto gdzie i kiedy przeprowadzał sondaż,mnie moich znajomych nikt nie pytał o zdanie na ten temat!krzyczymy głośno Nie!!!
  • ~Rysiek
    (2015-09-08 14:34)
    Przyjadą i dostaną wszystko, a Kopaczowa stęka ze niema pieniędzy na szpitale.
  • ~Patriotka
    (2015-09-08 13:19)
    Kazdy wie ze takie "badania" podaja falszywe wyniki. Osobiscie nie znam ani jednej osoby ktora by chciala tych ludzi wpuscic do kraju. Rzad robi co Zachod kaze wiec bedzie manipulowal opinia publiczna zeby im latwiej poszlo. Nikt ich tu nie chce! Dlaczego? Kazdy dobrze wie! Rece precz od Polski!
  • ~ewa
    (2015-09-08 12:20)
    Jak mamy pomoc "uchodźcom"- młodym, zdrowym bykom jeżeli nie stać nas na pomoc naszym bezrobotnym, emerytom, rencistom, samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym? Ludzie w Polsce zyja na granicy ubóstwa, albo poniżej niej i taka jest smutna prawda odnośnie losu wielu polskich obywateli a my wciąż słyszymy, ze nie ma dla nich pieniędzy! Jedyna nadzieje, ze polska bieda wygoni stad chcących dostatnio zyc "uchodzcow". UE nam na nich zapłaci? Wolne zżarty!!! Ile i na jak długo? Czy domy dla nich tez UE pobuduje, bo polskie młode rodziny na zakup mieszkan nie stac, a ci co się skusili na niskie oprocentowanie pozyczek frankowych sa teraz niewolnikami lapiacymi prace nawet za najniższe stawki lub uciekającymi z własnego kraju aby tylko splacic chciwe banki, które zarobily już i tak dość na frankowym przekręcie. Taka jest polska rzeczywistość. Jeszcze nam tylko agresywnych i roszczeniowych islamistow brakuje do szczęścia!!
  • ~Myk
    (2015-09-08 10:46)
    Czemu ogłasza się przestażały sondaż (sprzed 2 tygodni) , kiedy sytacja z emigrantami jest dynamiczna i stanowisko wielu osób zmienia się z godziny na godzinę?
    Kiedy pytano ludzi chodziło o 2 tysiące chrześcijan z Syrii - teraz chodzi o przynajmniej 10 tysięcy wyznawców Allacha, bez weryfikacji dokumentów i pod groźbą sankcji UE
    Podsumowując - Sondaż to czysta propaganda i urabianie społeczeństwa. Dlatego też GW zablokowała możliwość komentarzy artykułow o emigrantach, bo "cenzor" się nie wyrabiał z usuwaniem wpisów "POparcia" większości społeczeństwa
  • ~a
    (2015-09-08 09:07)
    Trudno sie dziwic skoro coraz czesciej sie slyszy jak emigranci zachowuja sie: wszczynaja bojki, walcza jedni z drugimi, obrzucaja policjandow kamieniami, pozostawiaja po sobie totalny balagan, tylko zadaja a nie prosza. Jak wiec w takiej sytuacji mozna akceptowac emigranow. Nikt ich tu nie zapraszal/oprocz Merkel/. Dlaczego nie mozna zatrudniac ich w Polsce zeby tu zarabiali i wracali do siebie.
  • ~danilka
    (2015-09-07 19:53)
    CBOS - TO DOBRZE OPŁACONY MANIPULANT .

    PO WYBORACH WON
  • ~m
    (2015-09-07 17:54)
    Przypadek imigrantki A. Applebaum zapewne nie jest typowym, gdyż wielu z tych, którym Polska udzieliła gościny jest bardzo za to wdzięczna i nie zachowuje się jak ta pani, nie grozi nam, nie atakuje nas w mediach.
    Nie buduje, nie montuje antypolskiego lobby w zachodniej prasie.

    pzdr

    #
    "Imigranci"! nie tylko ci z czerskiej! wiertniczej! woronicza! czy też polskojęzycznych mediów!
    Ileź tam jest antypolskiego, wrogiego nam jadu!
    Jakimi to odksenofobicznymi ozdobnikami nas określają!
    A łaskawcy, "imigranci" pokroju Henia Wujca, Bujaka i im podobnych ( beneficjenci III RP i sutych, tlustych akcji po uwłaszczeniu sie na obywatelskim majątki GW ) którzy albo z głupoty? albo z naiwności? albo z odpoprawnościowego posłuszeństwa tak optują za przyjęciem jak największej liczby uchodżców islamskic
  • ~gugcia
    (2015-09-07 17:53)
    pytania sa zle postawione-zwykly czlowiek nie moze wiedziec jakimi zasobami dysponuje panstwo,jakie kwoty otrzyma na pomoc dla ewent.uchodzcow,ile ma kwater.Jakby mnie zapytano to odpowiedzialbym,jestem za tym aby Polska udzielila czasowej pomocy takiej liczbie osob jaka kraj moze realnie utrzymac.Osoby te powinny tez od razu,w momencie wjazdu do Polski, otrzymac dokladna informacje przetlumaczona na ich jezyk, jakie sa u nas mozliwosci pomocy,jak niskie sa swiadczenia,kiedy jest ich brak,ze nie dysponujemy osobnymi mieszkaniami,jakie sa zarobki,jak wyglada rynek pracy,sluzba zdrowia,itd. aby ludzie ci nie mysleli,ze to drugie Niemcy.Kwoty powinny byc przeliczone na euro,a dokument ma byc z kopia,ktora te osoby powinny podpisac aby potem nie twierdzily,ze nie wiedzialy co to za marny kraj-ta Polska i nie wyplakiwaly po zachodnich mediach jak to zle tu maja,a jak dobrze jest w RFN.Jak to bedzie z nimi w RFN to tez pytanie,bo pisze wlasnie z Niemiec i widze w TV i na wlasne oczy co sie dzieje-nawet dobrze zorganizowane panstwo niemieckie sobie juz nie radzi,a to jest dopiero ok.200 tys ludzi,inne dane mowia o 400 tys ludzi ale polowa z nich ma byc zaraz odeslana,bo to obywatele Balkanow.Co bedzie gdy do Niemiec przybedzie np.milion ludzi,albo 2 mln?Oficjalnie prasa atakuje Wegry i pozostale panstwa d.bloku wschodniego,po cichu wielu Niemcow zaczyna mowic,ze mamy racje,ze ograniczamy wjazd tych ludzi i ze jedyna nadzieja wlasnie w...Orbanie,ze zamknie granice.UE chce nakladac jakies oplaty karne za nieprzyjetych uchodzcow ale nie ma zadnych przepisow ktore by na to zezwalaly,a gdy beda je chcieli sila wprowadzic grozi rozpad UE i panstwa wschodnie plus baltyckie,moze tez Hiszpania,W.Brytania?,moga zawiesic swoje polityczne czlonkostwo w UE i pozostac tylko przy stowarzyszeniu gospodarczym i bezwizowym-jak jest to dzis w przypadku Szwajcarii i Norwegii.Takie obawy juz sie tu ,w RFN, slyszy i sa juz ludzie ktorzy zaczynaja przed tym przestrzegac.Do rozlamu moze tez dolozyc sie brak zgody na dalsza pomoc Grecji,polityke co do euro (dodruk bez pokrycia),kary za dym weglowy z elektrowni oraz seperatystyczne mysli w W.Brytanii.Tak wiec te kary dla nas nie sa takie pewne,nalezy zachowac spokoj i przyjac na razie te uzgodnione 2 tysiace ludzi i obserwowac co sie bedzie dalej dzialo.Na pewno nowy rzad w Polsce nie bedzie mial w tej sprawie latwego zadania.
  • ~m
    (2015-09-07 17:49)
    csmierdzacych *********** odeslac tam z kad przyszli a niektórzy hierarchowie kościelni niech zaprasząja za swoje piniądze tak jak i Kopacz,Tusk czy inny smieć
  • ~xxmen
    (2015-09-07 17:46)
    są to ludzie i trzeba jak najbardziej im pomóc, ale zaludniać sobie własny kraj ludźmi kompletnie egzystującymi nie na naszym poziomie kulturalnym, religijnym, prawnym, moralnym i sam już nie wiem jakim to coś nie tak ! chyba trzeba ich umieścić w obozach przejściowych, a potem jak będą mieli własny bezpieczny kraj wysłać ich tam z powrotem
  • ~Koniec Europy
    (2015-09-07 17:34)
    To nie są uciekinierzy. 80 % z nich to młodzi mężczyźni zdolni do noszenia broni. To nawet nie próżniaki, które chcą w Europie żyć na zasiłku . Tak naprawdę to armia dżihadystów, którą unijni debile wpuszczają do Europy jak lisa do kurnika. Gdzie są starcy, kobiety i dzieci ? Ta garstka tych których pokazują lewackie media to tylko listek figowy, który ma przykryć prawdziwe oblicze islamskiej agresji na Europę. Parę miesięcy temu ISIS zapowiedziało masowy napływ muzułmanów do Europy. Teraz to się dzieje a unijni kretyni dostają orgazmu na myśl jacy to oni są szlachetni pomagając biednym uciekinierom. Zmienią zdanie jak zaczną wybuchać bomby ale będzie już za późno.
  • ~postek
    (2015-09-07 17:28)
    CEBOS PO-d patronatem Kopaczki
  • ~kl
    (2015-09-07 17:24)
    Nie zrobicie z całej Europy burdelu dla murzynów i arabów ! Swoje kraje zamieniliście w ściek w który spuszcza się każda przybłęda a za kilka lat zbierzecie żniwo waszego postępackiego multikulturowego zidiocenia gdy wasze żony i córki będą gwałcone i rzezane żyletkami a wy będzie mordowani.

Może zainteresować Cię też: