Rząd chce połączyć lotnisko im. Chopina z Modlinem. Władze Mazowsza mówią "nie"

| Aktualizacja:

Ministerstwo Infrastruktury chce, by właściciel warszawskiego lotniska im. Chopina kupił także port w Modlinie. Na to jednak nie chce zgodzić się ani marszałek Mazowsza. Tymczasem Ryanair twierdzi, że rządowe zmiany doprowadzą do wzrostu cen biletów dla pasażerów.

wróć do artykułu
  • ~Sly waw
    (2016-09-14 20:01)
    Heathrow 70 mln pasażerów 2 pasy 6 terminali okęcie zorać państwo pis
  • ~PreczzPOlityką
    (2015-09-14 15:22)
    Duoport = koniec taniego latania !!! Tyle i kropka
  • ~POptokach
    (2015-09-14 15:21)
    Modlin ma bardzo mały obszar ograniczonego użytkowania tzn. domostw którym płaci odszkodowanie za hałas, a Chopin ma tysiące razy więcej opłat z tego tytułu. Kiedy zatem zestawimy cenę 9 zł/PAX w Modlinie i RZECZYWISTE 12 zł za PAX dla Wizzair na Lotnisku Chopina to widzimy, że te ekstra 3 zł idzie na kary za hałas, na fanaberie obecnego dyrektora. A ministerstwo nie mając pomysłu na LOT chce dodatkowo w sposób "systemowy" odciąć ludzi od taniego latania, tylko po to by reanimować trupa, który dobrze zarządzany (a nie politycznie) byłby rentowny.
  • ~pplto zuo
    (2015-09-14 15:16)
    Opłata na Chopinie za 1 pasażera wynosi 12 złotych dla Wizza po odliczeniu wszystkich zniżek!!! W Modlinie 9 zł ale ma to swoje uzasadnienie - nie ma marmurowych schodów, konieczności utrzymania 2 pasó startowych, itp. A jeszcze jak policzymy ile jest warta ziemia na której lotnisko CHopina zbudowano to sie okazuje, że Modlin zarabia więcej.

    Jak trudno o rzetelne artykuły w tych czasach.
  • ~znawca spod znaku byka
    (2015-09-14 15:13)
    Pismak pisząc pod dyktando zapomniał dodać, że tylko dlatego że mamy dwa lotniska ceny biletów są konkurencyjne - dla PPL i LOTu najlepiej był…oby połozyć łapę i kroić pasażerów. W Modlinie opłata 9 zł, a na Chopinie 60 - tylko jakoś lakonicznie dopisane, że zniżki na Chopinie sa o wiele większe za operacje lotnicze i suma sumarum na Chopinie Wizz płaci 12 zł w przeliczeniu na 1 pasażera, ale to już by mniejszą sensację wywołąło. Druga sprawa to taka, że lotnisko CHopina nie nadaje się na obsługę low costów, bo dla tych lini liczy się czas spędzony na ziemi - im dłużej stoi samolot tym mniej lata a tym samym generuje mniejsze przychody linii. W Modlinie Ryanair przy tej liczbie operacji oszczędza angaż 1 samolotu na 14h dziennie - gdyby miał takie czasy obs…ługi naj na Chopinie to musiałby desygnować 1 samolot extra żeby przewieźć tyle samo pasażerów, a wtedy oni w cenie biletu składaliby się na raty leasingowe samolotu.
  • ~Nie dla psa kiełbasa
    (2015-09-14 14:59)
    Oni chcą tanim kosztem ewakuować się z Polski, bo już tylko to im pozostało.
  • ~hellbert
    (2015-09-14 14:08)
    Połączone lotniska - to MNIEJ STOŁKÓW DLA SWOJAKÓW!!! I tego się boją!!!
  • ~karol
    (2015-09-14 08:56)
    super zdjęcie ! odloty pani premierzycy ...
  • ~Precz z PO, Kopacz i usłużnymi mediami
    (2015-09-14 08:16)
    Znowu cholera chcą nas ograbić - tym razem LOT, a w zamian osiedlic nam tutaj muzułmanów.