Ateizacja, ludność napływowa... Oto województwa, w których najczęściej popełniane są samobójstwa

| Aktualizacja:

Zachodniopomorskie, dolnośląskie i warmińsko-mazurskie – to województwa, których mieszkańcy najczęściej popełniają samobójstwa. Analizując dane policji z dekady, w czołówce pojawia się też lubuskie.

wróć do artykułu
  • ~ATEISTA
    (2015-10-12 09:05)
    Czapajew to widać taki bardziej klerykalny ekspert... Ateizacja przyczyną samobójstw? Ateista wie że życie ma tylko TU I TERAZ to bardziej je docenia niż wierzący w bajki o życiu po życiu.
  • ~max
    (2015-10-12 09:20)
    co za durnoty. nn
  • ~olo
    (2015-10-12 09:22)
    nie wiem,czy to tak, jakas
    religia, jaks tradycja, itp,
    zachodnia sciana, to bogate bylo,
    przemysl, biznes, handel z Reichem
    wyjezdzalo do Reichu pracowac codziennie,
    i wracalo wieczorem do domu, i chyba
    kasa sie skoczyla !! w jakis sposob,
    i stad samobojstwa, bo jaki ma kase,
    to pojdzie do agencji albo kupi panienke
    i nie jest juz sam, nie ? i nic tu po religii
    i tradycji zacofanej. A ze sciany w schodniej
    wszyscy do miast i za granice wyjechali,
    stare babcie zostaly, to kto ma sie wieszac ?
    i siedza w Reichu, bo malo im trzeba,byle co
  • ~olo
    (2015-10-12 09:27)
    wieszac sie moga ludzie
    z rodzin tradycyjnych,
    tam mezczyzna zarabia na rodzine,
    a zonka siedzi w domu i sie domaga kasy,
    facet nie ma kasy, to nie ma rodziny,
    to nie Indie,ze kobieta placi za mlazenstwo
    posagiem
  • ~olo
    (2015-10-12 09:35)
    w tradycyjnych rodzinach,
    wiejskich szczegolnie ,kazdy
    wnosi do rodziny wklad wlasny,
    zona musi miec aport/posag/
    i maz tez, i wtedy goaspodarza,
    gdy on traci prace to nadal
    jest z czego zyc, najwyzej sa klotnie
    o dotacje od tesciow itp...
    i tak jest na scianie wschodniej,
    i nadal maz musi zarabiac na wszystkich
  • ~olo
    (2015-10-12 09:43)
    brak jeszcze danych
    dotyczacych mezczyzn z su
    jakie wyksztalcenie, czy brak,
    wiek, czy byli bezrobotni,
    zadluzeni, czy wpadli w alkoholizm
    itp, czy byli to dyrektorzy koncernow,he,he
  • ~ostatni emigrant zgasi światło
    (2015-10-12 09:45)
    upadek ... tym jednym słowem można opisać wszystkie lata rządów PO-PSL + PiS w absolutnie biernej opozycji ... upadek totalny w każdej sferze funkcjonowania tego chorego państwa i narodu polskiego ... upodlenie, demoralizacja, degrengolada, sprowadzenie na dno rynsztoka, na kolana ... obraz rozpaczliwy i beznadziejny, dojdzie PiS do koryta to rozgrabi resztkę tego co pozostało ... teraz jeszcze tylko imigrantów muzułmańskich nam sprowadzą i będzie dopiero zielona wyspa, zielona jak flaga Mahometa ...
  • ~tab
    (2015-10-12 09:57)
    Karkołomne wnioski. W mojej okolicy, na znane mi trzy przypadki samobójstw, wszystkie dotyczyły osób, które utraciły pracę.
  • ~olo
    (2015-10-12 09:58)
    zasadnicze pytanie
    czy ci samobojcy
    to byli ateisci ?
    stawiam na katolikow
    tradycyjnych,schematycznych,
    nisko wyksztalconych
  • ~kniaź
    (2015-10-12 10:04)
    Jak rządził PiS to tylko jedna osoba popełniła samobójstwo .
  • ~olo
    (2015-10-12 10:06)
    z czego biora sie wiezi spoleczne ?
    biora sie z pieniedzy,
    z pieniedzy bierze sie malzenstwo, rodzina,
    bez pieniedzy to jest zycie na kocia lapa
    i bohema artystyczna, luzna ,niezobowiazujaca
    bez podzialu na sztywnw role i elastyczna
    dzis mozna odejsc, zamieszkac u innego,
    albo innej i dalej zyc w uduchowieniu i
    robic kase, wernisaze itp, to nie wies,
    i male miasteczka, no i kasa inna i cele inne
    jak sie kasa konczy w rodzinie, bo maz
    traci prace, zaczyna pic, a zona sie wyprowadza
    i rozwodzi i kaze alimenty placic, to i... he,he
    wiec panowie, religia to tez pieniadze, milosc tez
  • ~PL
    (2015-10-12 10:13)
    Raczej nachalny katolicyzm. Ilu wykorzystanych przez kler jest wśród samobójców?
  • ~pamiętamy!
    (2015-10-12 10:21)
    nikt z tych "ekspertów" nic nie wspomina o pegeerach. to dziwne...
  • ~AKM
    (2015-10-12 10:28)
    Przepraszam, ale guzik warte te analizy. Jeżeli autorzy piszą takie rzeczy:
    "To świadczy o tym, że wcale nie sytuacja ekonomiczna, czyli bezrobocie czy wysokość zarobków, mają zasadniczy wpływ na chęć do życia – mówi Krzysztoszek. Dolnośląskie np. nie należy do biednych regionów: średnie zarobki są jednymi z wyższych w kraju. Wpływ na takie zachowania mają głównie relacje między ludźmi."
    to znaczy, że problemem się w ogóle nie zajęli. Bo przecież gdyby rzetelnie podeszli do problemu, to wiedzieliby, że na średnią dolnośląskiej pensji wpływają zarobki w dwóch ośrodkach, a reszta to bieda i jedne z najwyższych stóp bezrobocia (Złotoryja, Wałbrzych, Świerzawa i inne). Tyle że rzetelność mogłaby utrudnić pracę i zmusić do samodzielnego wyciągnięcia wniosków.
  • ~mentalista
    (2015-10-12 10:40)
    Jeżeli ma pan na myśli ludzi wierzących w to, że każdy ksiądz to Chrystus wcielony a Matka Boska posiada polskie obywatelstwo i stałe zameldowanie w Częstochowie, to pełna zgoda. Tacy ludzie nie popełniają samobójstw Oni raczej doprowadzają do samobójstw tych, którzy nie podzielają ich poglądów.
  • ~Krzysztof Kornatowicz
    (2015-10-12 10:43)
    Kolejne fałszerstwa rzeczywistości ! Konkludując , można by przypuszczać , że w USA wkrótce wszyscy się powieszą , bo wszyscy są napływowi i żyją w bogatym państwie . Sprostytuowane media milczą o liczbie kilku tysięcy rocznie dokonywanych w Polsce samobójstw , tylko z przyczyn ekonomicznych . MILCZĄ!!! To są oficjalnie dostępne , choć ukrywane dane policyjne ! Za tą zbrodnię ludobójstwa na narodzie polskim , dokonaną pośrednio przez mafię polityczną sprawującą w Polsce władzę od 8 lat można palcem wskazać , po nazwisku , zbrodniarzy za to bezpośrednio odpowiedzialnych ( po zegarkach i garniturach za kilkadziesiąt tysięcy ich poznacie ) . Kiedy Polacy odzyskają wpływ na swoje państwo ci ludzie będą wisieć , bez względu na moratorium o wykonywaniu kary śmierci . Będą wisieć , bo są masowymi zbrodniarzami , wspieranymi przez obce służby i sprostytuowane media ! Krzysztof Kornatowicz Wyrugowani.pl
  • ~olo
    (2015-10-12 10:48)
    znacie bezdomnego
    co ma rodzine i wiezi ?
    buahahahaha
  • ~olo
    (2015-10-12 10:52)
    znacie bezdomnego autochtona
    co zalozyl rodzine ? i ma grupe
    znajomych poza kolegami spod mostu ?
  • ~Też coś!
    (2015-10-12 11:05)
    Za samobójstwa odpowiedzialne są warunki życia a nie ateizacja.
    Toż w tym kraju jedynie 30% w ogóle chodzi do kościoła, a reszta ma te opowiadane przez zboczeńców bajdy hebrajskich pastuchów głęboko w dÓpie
  • ~LOL!
    (2015-10-12 11:12)
    "Jeżeli ludzie mieszkają w tym samym miejscu od wieków, kontrola społeczna oraz motywacja do życia są większe"... np. w Warszawie czy Nowym Jorku :-D