Coraz więcej Polaków przeciwko przyjęciu uchodźców. SONDAŻ CBOS

| Aktualizacja:

Od maja coraz więcej Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców - wynika z sondażu CBOS. Nadal jednak większość społeczeństwa (54 proc.) popiera udzielanie pomocy osobom uciekającym przed wojnami, choć zazwyczaj tylko do czasu zakończenia konfliktu w kraju pochodzenia uchodźców (46 proc.).

wróć do artykułu
  • ~Jerzy
    (2015-11-06 12:17)
    CBOS jak zwykle kłamie. 75-80% Polaków jest zdecydowanie przeciw islamizacji Polski i sprowadzaniu imigrantów. CBOS w ostatnim sondażu przedwyborczym pomylił się tylko o 12% na korzyść platformy. Ta firma prorządowa powinna zniknąć.
  • ~Lucia
    (2015-11-06 12:22)
    Wybaczcie, ale CBOS już wystarczająco się skompromitował swoimi niewiarygodnymi sondażami, ta instytucja powinna być skasowana, a nie przeżerać pieniądze podatników.
  • ~sulejmen
    (2015-11-06 12:30)
    CBOS to komunistyczna firma wspierająca Po i wszelakie antypolskie lewactwo.
  • ~bicz na pełowską picz
    (2015-11-06 12:36)
    nie dość że jestem przeciw przyjmowaniu tej hołoty to jeszcze uważam że te 7 tysięcy które nam władowała makrela należy dokwaterować do pełowskich rodzin. razem będą mogli sławić makrelę i kopacz
  • ~socjaldemokrata
    (2015-11-06 12:49)
    W kazdym kraju UE sa ludzie pozytywnie nastawieni do uchodzcow i ludzie negatywnie nastawieni do uchodzcow, ale w Polsce nastawienie do uchodzcow jest nie tylko w sumie bardziej negatywne niz w reszcie Europy, ale takze nosi cechy paranoi, bo przeciez siedem tysiecy uchodzcow to o wiele za malo, aby zislamizowac Polske. Jezeli w PiS-ie przewazy beton i PiS-owi szajba odbije ulanami, to wowczas to odbicie szajby wraz z paranoidalna polska ksenofobia doprowadza do wykluczenia Polski z UE.
  • ~Amerykanski szpion
    (2015-11-06 13:00)
    Dajcie im żyć we własnym kraju to nie będą uciekać do Europy.Ta gigantyczna fala uchodżców to efekt brutalnej polityki zagranicznej USA oraz tchórzostwo i polityczna ślepota przywódców UE.Jeżeli tak ochoczo zrzucało się im ,,bombki" na głowy,zabijało ,okaleczało,rujnowało dorobek i niszczyło struktury państw to teraz trzeba ponieść konsekwencje tej ,,radosnej twórczości".Każdy prezydent USA jest zbrodniarzem wojennym ! ! ...
  • ~Rozgoryczenie trwa.
    (2015-11-06 13:00)
    Ze względu bardzo niskich dochodów albo w ogóle bez dochodu,ludzie się wściekają,że im nie ma kto pomóc a myśli się o obcych pomagać.
  • ~Mają prawa roszczeniowe.
    (2015-11-06 13:07)
    Ludzie dowiadują się bezpośrednio z Niemiec,że ci migranci żądają domów i samochodów, mówiąc że przyjechali do bogatego kraju i im się to należy.
  • ~gość
    (2015-11-06 13:12)
    Gdzie te 54% poparcia?! Chyba wam już zupełnie odwaliło!!
  • ~christ
    (2015-11-06 13:19)
    do- socjaldemokrata-
    taki smierdziel jak ty, gnoju ty jeden, ty bolschewio antypolska, gangreno ty a koczkodanie jeden, takie fantagorystyczne twoje wizje to Polacy maja w doopie, ty zarazo jedna ty.
  • ~christ
    (2015-11-06 13:23)
    UWAGA !!
    znowu PIS-dyzurny falszuje nicki, tym razem muj nicek zostal podrobiony pszez tego zloczynce !! ---do socjaldemokrata ---
  • ~vhs
    (2015-11-06 13:24)
    Ja bardzo chętnie przyjmę uchodźców POd namiocik niestety wolne terminy mam na sezon zimowy w przyjemnej temperaturze -10 i niżej ,a ogólnie to niech mi się na oczy nie POkazują i nie zaśmiecają mojego kraju jakim jest POLSKA
  • ~Zbysiu
    (2015-11-06 13:39)
    W Europie brakuje ludzi. Bez ludzi niedlugo padnie caly system emerytalny. Niedobory liczone sa w milionach. Stad plan Junckera sprowadzenia ludzi SPOZA Europy. Wszelkie migracje wewnatrz EU czy Europy doprowadza wczesniej czy pozniej do katastrofy demograficznej, majacej swoje ogniska w krajach najszybciej wyludniajacych sie, w tym Polski. Nazwanie przybyszow uchodzcami wojennymi sluzy jedynie zmiekczeniu nastrojow i mydleniu oczu. Stad zmasowana propaganda i zamykanie ust, w imie "wyzszej" idei. Takich idei bylo juz kilka, np faszyzm, komunizm. Naprawa z jednej strony i katastrofa z drugiej. Dla Europy byloby najlepiej, gdyby powrocono do korzeni, tj zabrano internet, telewizje i srodki antykoncepcyjne. Tylko, ze rzadzace lewactwo woli rozwiazania na skroty.
  • ~M
    (2015-11-06 14:25)
    43% Polaków za przyjęciem imigrantów?!!! A to dobre, nie spotkałem w swoim otoczeniu zawodowym ani rodzinnym kogoś kto by chciał abyśmy stali się miejscem pobytu ludzi z innego kręgu kulturowego. I nie ma to nic wspólnego z ksenofobią rozumianą jako niechęć wobec obcego/nieznanego bo akurat Polacy nie obawiają się nieznanego ale obawiają się dobrze znanego z doświadczeń krajów Europy Zachodniej
  • ~McKinley
    (2015-11-06 14:33)
    sadze ze przeciwnikow jest okol 85 %, to wg mojego sonazu wsrod znajomych, przebadalem 100 osob, CBOS jak zwykle sie myli w ,, granicach bledu,, o kilanascie procent.Wazne rowniez gdzie byl robiony sondaz i kogo sie pytano,byc moze pytano sie islamistow zyjacych w Polsce
  • ~dobra zmiana SUBITO!
    (2015-11-06 14:42)
    Wywalić kłamliwy CBOS na zbity łeb!
  • ~prawodawca
    (2015-11-06 15:21)
    Za kłamliwe sondaże należy się każdemu autorowi tyle ostrych batów na goły tyłek, o ile procent skłamał sondaż.
  • ~Polak z Norwegii
    (2015-11-06 15:35)
    Zadnych KAUmukow nie wpuszczac do Polski!!!
    Niech spie-rdalaja do Faszystowsko - Feudalnej SAUDII - ARABII.!!!
  • ~kuna
    (2015-11-06 15:36)
    W Niemczech policja ma zakaz informowania spoleczenstwo o wybrykach i przestepstwach uchodzcow. Dopiero policjantka greckiego pochodzenia, Tania Kambouri ujawnila prawde w ksiazce "Deutschland im Blaulicht". Jest juz dostepna na rynku, kosztuje 15 euro. Kontrolerzy w pociagach i innych srodkach komunikacji maja nie kontrolowac imigrantow, czyli moga oni jezdzic za darmo. Bilet miesieczny dla niemieckich emerytow kosztuje 37 euro. Ich mozna kontrolowac.
  • ~~Bnonx_
    (2015-11-06 21:09)
    Czeska lekarka ujawnia dramatyczne szczegóły pracy wśród islamskich migrantów w Niemczech W jednej z niezależnych czeskich stacji telewizyjnych odczytano list czeskiej lekarki pracującej w Niemczech, w którym opisuje ona szczegóły pracy wśród napływających do Europy migrantów. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie listu. „Przyjaciółka z Pragi ma znajomą, która – jako emerytowany lekarz – wróciła do pracy w szpitalu w okolicy Monachium, gdzie potrzebowano anestezjologa. Prowadziłam z moją przyjaciółką korespondencję i przesłała mi maila od wspomnianej lekarki. Dziś rozmawiałam z nią na temat tego, jak bardzo nieznośna jest sytuacja szpitalu w Monachium oraz w okolicznych placówkach. Wielu muzułmanów odmawia leczenia przez kobiecy personel, a my, jako kobiety, odmawiamy udawania się do tych zwierząt, zwłaszcza z Afryki. Relacje pomiędzy personelem a migrantami stają się coraz gorsze. Ostatnimi czasy migranci udający się do szpitali muszą być eskortowani przez policję i psy policyjne. Wielu migrantów ma AIDS, syfilis, gruźlicę otwartą i inne egzotyczne choroby, których w Europie nie potrafimy leczyć. Gdy w aptece otrzymują receptę, dowiadują się, że muszą zapłacić gotówką. Wywołuje to niewyobrażalne oburzenie, zwłaszcza jeśli chodzi o leki dla dzieci. Imigranci porzucają wtedy swoje dzieci i powierzają je personelowi apteki mówiąc: ‘W takim razie sami je wyleczcie!’. Policja ochrania więc nie tylko kliniki i szpitale, ale również duże apteki. Mówimy więc otwarcie: ‘Gdzie są ci wszyscy, którzy przed kamerami telewizyjnymi witali imigrantów na dworcach kolejowych z transparentami? Owszem, teraz granice zostały zamknięte, ale milion migrantów już tu jest i z pewnością nie będziemy w stanie się ich pozbyć’. Do tej pory w Niemczech bez pracy pozostawało 2,2 miliona ludzi. Dziś będzie ich co najmniej 3,5 miliona. Większość z tych ludzi nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy. Mało kto posiada jakiekolwiek wykształcenie. Co więcej, kobiety zazwyczaj w ogóle nie pracują. Szacuję, że co dziesiąta jest w ciąży. Setki i tysiące z nich przywiozły ze sobą dzieci poniżej szóstego roku życia, spośród których wiele jest wycieńczonych i zaniedbanych. Jeśli nadal będzie to tak wyglądać, a Niemcy ponownie otworzą granice, wrócę do domu, do Czech. Nikt nie zatrzyma mnie tutaj w takiej sytuacji, nawet dwukrotnie wyższa niż w domu pensja. Wyjechałam do Niemiec, nie do Afryki, czy na Bliski Wschód. Nawet profesor kierujący naszym oddziałem powiedział nam, że jest mu strasznie smutno, gdy patrzy na kobiety, które sprzątają codziennie od lat zarabiając 800 euro, i gdy spotyka następnie w korytarzach młodych mężczyzn, którzy chcą dostać wszystko za darmo, a jeśli tego nie dostają, wpadają w szał. Naprawdę tego nie potrzebuję. Obawiam się, że jeśli wrócę, któregoś dnia sytuacja w Czechach będzie dokładnie taka sama. Jeśli Niemcy ze swoją naturą nie są w stanie temu zaradzić, w Czechach zapanuje totalny chaos. Nikt, kto nie miał z nimi [imigrantami – przyp. red.] do czynienia, nie zdaje sobie sprawy, jakimi są oni zwierzętami, zwłaszcza ci z Afryki, i z jaką wyższością muzułmanie – kierując się religią – traktują nasz personel. Póki co personel lokalnego szpitala nie zaraził się chorobami przyniesionymi przez imigrantów, ale biorąc pod uwagę setki pacjentów przyjmowanych każdego dnia, pozostaje to tylko kwestią czasu. W jednym ze szpitali nad Renem migranci zaatakowali personel nożami, a ośmiomiesięczne dziecko doprowadzili na skraj wycieńczenia, targając je przez trzy miesiące przez pół Europy. Dziecko umarło po dwóch dniach, pomimo iż otrzymało najlepszą opiekę medyczną w jednej z najlepszych klinik dziecięcych w Niemczech. W konsekwencji ataków jeden z lekarzy musiał zostać poddany operacji, a dwie pielęgniarki trafiły na oddział intensywnej terapii. Nikt nie został ukarany. Lokalnej prasie zabroniono o tym pisać, więc wiemy o tym dzięki mailom. Co spotkałoby Niemca, gdyby ugodził lekarza i pielęgniarki nożem? Albo gdyby wylał swój zarażony syfilis.