Wypłaty 500 zł na dziecko jeszcze nie ruszyły, a już są problemy z pieniędzmi. "Nie jest znana faktyczna liczba dzieci"

Choć rządowy program Rodzina 500 Plus ruszy dopiero w kwietniu, to w wielu gminach już brakuje pieniędzy na jego wdrożenie. Pojawiają się też problemy dotyczące szacunków osób uprawnionych do nowego świadczenia. "Nie jest znana faktyczna liczba dzieci, którym zostanie wypłacone świadczenie" - przyznają w rozmowie z nami urzędnicy.

wróć do artykułu
  • ~hynio
    (2016-03-07 20:32)
    I znowu szczujnia rusza do ataku. A przecież wystarczy cofnąć dotacje dla teatrów, galerii, artystów, fundacji i organizacji pozarządowych i rządowych, rozwiązać umowę z byłym dyrektorem stadniny i willę wynajmować jako zwyczajny hotel, przy stadninie, dla gości z arabii, etc. etc. I już będą pieniądze dla Polskich Rodzin, jako najcenniejszego składnika Naszego Narodu
  • ~Krasnodebsky
    (2016-03-07 20:35)
    rzad nie wzial wogole pod uwage, ze samo przygotowanie tej operacji 5oozl na dziecko pochlonie jak liczy ministerstwo finansoe, ponad 5,64 miliarda zlotych, to jest olbrzymia suma za ktora lepiej by bylo stworzyc 250 tysiecy miejsc pracy i to dobrze platnej- przynajmniej 3960 zl. brutto miesiecznie.
  • ~ja ja
    (2016-03-07 20:40)
    Szczujnia niemiecka nie POpuści. Walcie się!
  • ~Polski Katolik z Polski!
    (2016-03-07 20:45)
    Opodatkować kościół! pieniądze z tego źródła wystarczą nie tylko na drugie dziecko ale na każde dziecko w Polsce!!!
  • ~ulisse
    (2016-03-07 21:15)
    PiS to kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale niedających się spełnić obietnic (Duda bez narzedzi władzy obiecywał 500 na dziecko) albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji (np. leki dla emerytow) , schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów (kondominium niemiecko-rosyjskie)... ciemny lud to kupi.
  • ~czas
    (2016-03-07 21:28)
    Tak tylko za czsow PO i PSL wszystko szlo jak po masle nie ,he he he.
  • ~Witek45
    (2016-03-07 21:35)
    Za czasow komuny pgr-y pozyczaly sobie zwierzyne hodowlana na przyjazd oficjeli. Teraz rodziny i znajomi pozyczaja sobie dzieci by zalapac sie na 500 plus. Niektorzy zglaszaja dzieci urodzone za granica i tam przebywajace. Przeciez mozna wyciagnac i z systemu np brytyjskiego i z polskiego. Zobaczymy jak rzeczywiste koszty przebija wszelkie szacunki.
  • ~Bolesław Grabowski
    (2016-03-07 21:58)
    Der Dziennik znów szczuje Polaków na siebie.....gebelsowską propagandą....nie dajmy się podzielić !!!!!
  • ~Dobra zamiana siekierki na kijek
    (2016-03-07 22:09)
    Problemy to się dopiero zaraz zaczną. Z Polską. Jak Unia i NATO stracą cierpliwość, a Putin się zorientuje. I znajdzie mapy , w których jak wół,ze Rosja zaczyna się na Prośnie.
  • ~O rany.... czyli znowu
    (2016-03-07 22:11)
    amatorka na maksa.Jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć:dlaczego moi Rodacy wybrali takich niekompetentnych ludzi na najważniejsze stanowiska i urzędy w Polsce ???
  • ~konsekwencje
    (2016-03-07 22:49)
    Skoro Polska ma nie byc kolonia, to niech PiS przestanie zebrac o pieniadze w UE. I tyle. Wolny i suwerenny kraj nikogo o pieniadze nie prosi.
  • ~LuS
    (2016-03-08 03:21)
    Bogaci czy biedni! Co za różnica. Przecież w kampanii wyborczej Szydłowa obiecała 500 zł. na KAŻDE, KAŻDE dziecko nie na rodziców tych bogatszych czy biedniejszych a teraz po pierwsze już zaczyna brakować pieniędzy a to dopiero początek, po drugie nie wiadomo ilu tym dzieciom zasiłek przysługuje? Sto dni rządu już minęło a tu klapa za klapą. Szydłowa powywalała specjalistów ze stanowisk i powoli zaczyna im się wszystko walić.
  • ~yep
    (2016-03-08 03:42)
    Wstretna szwabska gadzina, burdel wstretnych i wrednych szuji. Won!
  • ~Ewa
    (2016-03-08 11:51)
    To skandal ile oni kasy potrzebują żeby przygotować wyremontować stanowiska pracy dla ludzi którzy bedą przyjmować wnioski to jakiś żart małe są te urzędy miasta do cholery zawsze w marmurach musza siedzieć i ile do kieszeni pójdzie Boże ludzie ogarnijcie się w tej Polsce i pomóżcie rodzina jak na normalny europejski kraj przestaje i przestańcie krac czy wszyscy Polacy to złodzieje .Nie mogą usiąść w sali jakieś może najlepiej w szkole kazdy ma blisko po kilka godzin i załatwić sprawę
  • ~TTT
    (2016-03-08 13:38)
    przestańcie pisać głupoty, ta ruda Rafalska mówiła, że wszystko dopięte na ostatni guzik :-)
  • ~autor
    (2016-03-08 18:48)
    Jak zwykle Niemiecka gazeta straszy polaków rządem. jak był Tusk co Niemcy klepali go po plecach to niemiecka gazeta go wychwalała.
  • ~naga_prawda
    (2016-03-11 12:41)
    Wprowadzić górną granicę dochodu i wystarczy na dzieci, które 500 zł najbardziej potrzebują!
  • ~BAZUKA
    (2016-04-11 10:11)
    PIENIĄDZE WYPŁACA GMINA KTÓRA DOSTAJE Z BUDŻETU PAŃSTWA SKOŃCZCIE SIAĆ PANIKĘ................

Może zainteresować Cię też: