Karta rowerowa będzie obowiązkowa? Cyklistów czeka wiele zmian w przepisach

| Aktualizacja:

Poprawa infrastruktury, edukacji oraz regulacji ma zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym

wróć do artykułu
  • ~43gescb
    (2016-04-06 07:18)
    obowiązkowe OC dla pedalarzy
  • ~E tam
    (2016-04-06 07:18)
    Jak pokazują policyjne statystyki, rowerzyści są trzecią, po kierowcach samochodów osobowych i ciężarowych, najbardziej liczną grupą sprawców wypadków drogowych. Widocznie policyjne statystyki nie objęły pieszych, czy zatem osoby piesze również powinny nosić kask i mieć kartę pieszego, bez której nie powinny wychodzić z domu?
  • ~Cezar.
    (2016-04-06 07:40)
    brawo,skończyć , z tymi,60,70 letnimi babciami,udającymi młódki i rozbijającymi się po chodnikach,swoimi maszynami z supermarketu.
  • ~Fakt oczywisty
    (2016-04-06 07:40)
    Przypadek tego pomysłu pokazuje ,że można wprowadzić każdy absurd posługując się zakłamaniem statystyk.
  • ~Warszawiak
    (2016-04-06 07:43)
    Nareszcie.Niech sie wezma za tych rowerzystow , ktorzy jezdza jak chca i jak im wygodnie, rowno po wszystkim .Nikt z nich , oczywiscie , nie przeprowadza roweru przez ulice , na pasach. Skad ! Ale niech tylko pieszy sprobuje wejsc na rowerowa sciezke, to zaraz uslyszy epitety.Wtedy rowerzysci sa bardzo przepisowi.Oni i ci wariaci na motorach rozjedzaja to miasto w lecie wzdluz i wszez , porzadel publiczny majac w .....Rowerzysci demonstruja te postawe przynajmniej cicho , a ci drudzy z rykiem ogluszajacym.Ze tez nikt im do lba nie wbil tego, ze sie nie robi wokol siebie tyle halasu, PS.Nic nie mam przeciwko kulturalnym rowerzystom i motocyklistom .Jak kiedys mowili , wszystko mozna, lecz z ostrozna.Tylko kto dzis o tym pamieta.Lemingi ? Sloiki ?
  • ~Najwyższy Czas.
    (2016-04-06 08:03)
    Tak . Niestety spora część rowerzystów, którzy poruszają się po drogach nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego, i jeżdżą jak im się podoba, a szczególnie jeżdżą po przejściach dla pieszych, a kodeks tego wyraźnie tego zabrania. Już najwyższy czas aby wprowadzić karty Rowerowe.
  • ~Tomek
    (2016-04-06 08:11)
    Brawo
  • ~Nozart
    (2016-04-06 08:13)
    Bardzo dobrze, bo jak widzę ludzi którzy jak chcą skręcić w lewo to nie zjadą do osi po wcześniejszym upewnieniu się czy nic nie jedzie tylko walą od krawężnika na krechę, albo ostatecznie zatrzymują się przy krawężniku i przechodzą na drugą stronę...
  • ~Cykliści rozliczą PIS
    (2016-04-06 08:14)
    Jak będzie to projekt PIS, to cykliści rozliczą tą partię w następnych wyborach. A prawda jest taka ,że nie każdy dostał 500 zł z projektu 500 plus. Są również tacy którym nic nie dano, a się odbiera.
  • ~Weredyk
    (2016-04-06 08:28)
    Polak to chyba debil jakis. Za komuny karta byla obowiazkowa i zdawalo sie w szkole, to komu to przeszkadzalo. Dzis obowiazkowa jest religia bo czarni zlodzieje musza z czegos zyc zamiast wziac sie za uczciwa prace. Jestesmy kretynami Europy.
  • ~x ten co zawsze
    (2016-04-06 08:29)
    Rowerzyści stwarzają wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa na chodnikach, bo jeżdżą szybko, nie zwracając uwagi na pieszych, jeżdżą poza ścieżkami rowerowymi, mimo że ścieżka obok, są bezkarni, bo potrąci kogoś, wsiądzie na rower i ucieknie.
  • ~Gieny
    (2016-04-06 08:29)
    na reszcie!!!!
  • ~adam gr
    (2016-04-06 08:40)
    należy bezwzględnie wprowadzić ubezpieczenie OC rowerzysty ( przypisane do osoby a nie do pojazdu).
  • ~Wolus
    (2016-04-06 08:45)
    Tak idiotycznego pomysłu nie słyszałem. Zamiast szukać teraz pieniędzy na pokrycie 500(piw)+ powinni rozbudować sieć ścieżek rowerowych w miastach i zagonić beznadziejną straż miejską do wlepiania mandatów za chodzenie po ścieżkach rowerowych
  • ~Raf
    (2016-04-06 08:50)
    Wszelkimi sposobami wracamy do lat komuny najpierw niech się wezmą za budowanie dróg rowerowych a później za zezwolenia jazdy po tej drodze której albo niema albo jest w odcinkach
  • ~E tam
    (2016-04-06 09:03)
    Nie każdy ma samochód,są również tacy , którzy zrezygnują z tej formy ruchowej jaką jest rower ,jak wprowadzą karty. Z tego co wiem, to w wielu krajach Europy Zachodniej nie ma kart, tam się zamyka centra miast dla samochodów i problem załatwiony. Samochodziarzom się zdaje ,że świat do nich należy, sam widzę konsternację przygłupów za kierownicą jak przechodzę przez ulicę na przejściu, bo muszą się zatrzymać, a im się spieszy. Za PO, to nikomu nie przeszkadzało. We Francji i Niemczech oraz innych cywilizowanych krajach nie ma kart.
  • ~danka
    (2016-04-06 09:06)
    Jezeli ulice beda bezpieczne i nie bedzie szalenstw na drogach ,bezpieczni beda rowerzysci .a co z pieszymi czy wprowadzi sie tez karty pieszego ,poniewaz gina nawet na pasach .Czy osoby starsze beda musialy zdawac na karte rowerzysty ?To czyste szalenstwo .! Kto bedzie placil za te przyjemnosc ?Czy to nie nowy zastrzyk do budzetu?
  • ~Bravo
    (2016-04-06 09:24)
    brak środków na 500 +, wiec to dobra przykrywka. po 100 zł od każdego rowerzysty, zakładając, że jest ich np. 3 000 000, to 300 000 000 wpływów do budżetu... będzie bezpieczniej... kiedy połowa kierowców nie zna aktualnych przepisów to faktycznie poprawa bezpieczeństwa na drogach
  • ~bbc
    (2016-04-06 09:25)
    jak zwykle w Polsce wszystko trzeba popsuc zeby potem z hukiem naprawiac mozna bylo a w zasadzie trzeba bylo karte rowerowa zrobic w szkole (w niemczech obligatoryjnie w 4-tej klasie dzieci robia nawet jak roweru nie ma ktores to policja przywiezie) i klopot z glowy ale ktos madry wymyslil ze to niepotrzebne i mamy to co mamy a od wiekow wiadomo ze czym skorupka za mlodu ........ ostatecznie uwazam ze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase!!!!
  • ~Roman
    (2016-04-06 09:27)
    Bezwzględnie !!!!!!! OC, karta rowerowa(czytaj znajomość przepisów i JEGO stosowanie), kamizelka odblaskowa.