Karta rowerowa będzie obowiązkowa? Cyklistów czeka wiele zmian w przepisach

| Aktualizacja:

Poprawa infrastruktury, edukacji oraz regulacji ma zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym

wróć do artykułu
  • ~E tam
    (2016-04-06 07:18)
    Jak pokazują policyjne statystyki, rowerzyści są trzecią, po kierowcach samochodów osobowych i ciężarowych, najbardziej liczną grupą sprawców wypadków drogowych. Widocznie policyjne statystyki nie objęły pieszych, czy zatem osoby piesze również powinny nosić kask i mieć kartę pieszego, bez której nie powinny wychodzić z domu?
  • ~Fakt oczywisty
    (2016-04-06 07:40)
    Przypadek tego pomysłu pokazuje ,że można wprowadzić każdy absurd posługując się zakłamaniem statystyk.
  • ~Weredyk
    (2016-04-06 08:28)
    Polak to chyba debil jakis. Za komuny karta byla obowiazkowa i zdawalo sie w szkole, to komu to przeszkadzalo. Dzis obowiazkowa jest religia bo czarni zlodzieje musza z czegos zyc zamiast wziac sie za uczciwa prace. Jestesmy kretynami Europy.
  • ~Cykliści rozliczą PIS
    (2016-04-06 08:14)
    Jak będzie to projekt PIS, to cykliści rozliczą tą partię w następnych wyborach. A prawda jest taka ,że nie każdy dostał 500 zł z projektu 500 plus. Są również tacy którym nic nie dano, a się odbiera.
  • ~Bebok
    (2016-04-06 10:24)
    Tak, tak, KARTA PIESZEGO obowoązkowo!! Po przekroczeniu limitu punktów karnych - zakaz wychodzenia z domu
  • ~Najwyższy Czas.
    (2016-04-06 08:03)
    Tak . Niestety spora część rowerzystów, którzy poruszają się po drogach nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego, i jeżdżą jak im się podoba, a szczególnie jeżdżą po przejściach dla pieszych, a kodeks tego wyraźnie tego zabrania. Już najwyższy czas aby wprowadzić karty Rowerowe.
  • ~E tam
    (2016-04-06 09:03)
    Nie każdy ma samochód,są również tacy , którzy zrezygnują z tej formy ruchowej jaką jest rower ,jak wprowadzą karty. Z tego co wiem, to w wielu krajach Europy Zachodniej nie ma kart, tam się zamyka centra miast dla samochodów i problem załatwiony. Samochodziarzom się zdaje ,że świat do nich należy, sam widzę konsternację przygłupów za kierownicą jak przechodzę przez ulicę na przejściu, bo muszą się zatrzymać, a im się spieszy. Za PO, to nikomu nie przeszkadzało. We Francji i Niemczech oraz innych cywilizowanych krajach nie ma kart.
  • ~43gescb
    (2016-04-06 07:18)
    obowiązkowe OC dla pedalarzy
  • ~Warszawiak
    (2016-04-06 07:43)
    Nareszcie.Niech sie wezma za tych rowerzystow , ktorzy jezdza jak chca i jak im wygodnie, rowno po wszystkim .Nikt z nich , oczywiscie , nie przeprowadza roweru przez ulice , na pasach. Skad ! Ale niech tylko pieszy sprobuje wejsc na rowerowa sciezke, to zaraz uslyszy epitety.Wtedy rowerzysci sa bardzo przepisowi.Oni i ci wariaci na motorach rozjedzaja to miasto w lecie wzdluz i wszez , porzadel publiczny majac w .....Rowerzysci demonstruja te postawe przynajmniej cicho , a ci drudzy z rykiem ogluszajacym.Ze tez nikt im do lba nie wbil tego, ze sie nie robi wokol siebie tyle halasu, PS.Nic nie mam przeciwko kulturalnym rowerzystom i motocyklistom .Jak kiedys mowili , wszystko mozna, lecz z ostrozna.Tylko kto dzis o tym pamieta.Lemingi ? Sloiki ?
  • ~adam gr
    (2016-04-06 08:40)
    należy bezwzględnie wprowadzić ubezpieczenie OC rowerzysty ( przypisane do osoby a nie do pojazdu).
  • ~Zet
    (2016-04-06 17:48)
    a czy jeżeli posiadam kartę motorowerową wyrobioną 25 lat temu, to czy będę też zmuszony wyrabiać kartę rowerzysty ?? w sumie to chyba lepiej robić nowe ścieżki rowerowe niż zmuszać ludzi do wyrabiania pewnie płatnej karty !! ale pewnie chodzi o kasę, bo przecież nowe ścieżki kosztują, a za kartę trza będzie jeszcze dopłacić do budżetu, ha ha !! ile ta karta rowerzysty ma kosztować ??
  • ~ww
    (2016-04-06 11:42)
    Zamiast się wygłupiać i utrudniać życie ludziom to może byście się przejechali rowerem? Wybrałem się w niedzielę na spacer nad morzem (Gdańsk), Jeżdżę rowerem od 40lat po świecie tj. Europa, Azja, kawałek Afryki, ale nigdzie nie zwrócono mi tyle razy jak w ten dzień uwagi, zresztą bez sensu . Tu się każdy na tym zna na rowerach. Co nie zmienia faktu, że na szybkiej drodze rowerowej spotkałem kilkunastu rodziców uczących kilkuletnie dzieci jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerkach z kijkiem , dzieci bawiące się piłką, jedzące lody , a nawet w jednym przypadku robiące siku. Problem bezpieczeństwa to nie kwity ale zwracanie uwagi na bliźnich, oraz kultura jazdy i osobista.
  • ~dziadekM
    (2016-04-06 14:53)
    Częściej jeżdżę samochodem niż rowerem, bo rowerem jeździć strach, jako rowerzystę to już kilka razy kierowcy próbowali mnie zabić. Głównie z powodu lekceważenia roweru i wymuszania pierwszeństwa, ale bywało tez, że chcieli nie bić za zwrócenie uwagi na chamskie parkowanie na ścieżkach rowerowych. Budujcie ścieżki rowerowe zamiast rzucać kłody pod koła wystraszonym rowerzystom. JAZDĘ ROWEREM TRZEBA UŁATWIAĆ I PROMOWAĆ A NIE OBRZYDZAĆ PRZEPISAMI.
  • ~ED
    (2016-04-06 11:58)
    Jestem kierowcą z prawem jazdy kategorii B,C,E, ale regularnie i często poruszam się rowerem bo tak lubię. Moim zdaniem rowerzyści powinni mieć stosowną wiedzę podpartą jakimś dokumentem. Piesi też powinni przepisy znać i chcieć je przestrzegać. Jeżdżę głównie ścieżkami rowerowymi, ale jak się kończą to po chodniku nie mogę, muszę po ulicy, a tam dla większości kierowców jestem intruzem na którego się trąbi, zajeżdża drogę i pokazuje środkowy palec. Niech każdy najpierw spojrzy w LUSTRO.
  • ~Tomek
    (2016-04-06 08:11)
    Brawo
  • ~Raf
    (2016-04-06 08:50)
    Wszelkimi sposobami wracamy do lat komuny najpierw niech się wezmą za budowanie dróg rowerowych a później za zezwolenia jazdy po tej drodze której albo niema albo jest w odcinkach
  • ~Nonda
    (2016-04-06 11:44)
    Trzecia grupa, która powoduje wypadki według statystyk, to może zajmijmy się najpierw tymi dwoma pierwszymi... Wprowadźcie prawo jazdy... oh wait oni już mają uprawnienia i "znają" przepisy, a i tak powodują wypadki!
  • ~danka
    (2016-04-06 09:06)
    Jezeli ulice beda bezpieczne i nie bedzie szalenstw na drogach ,bezpieczni beda rowerzysci .a co z pieszymi czy wprowadzi sie tez karty pieszego ,poniewaz gina nawet na pasach .Czy osoby starsze beda musialy zdawac na karte rowerzysty ?To czyste szalenstwo .! Kto bedzie placil za te przyjemnosc ?Czy to nie nowy zastrzyk do budzetu?
  • ~Nozart
    (2016-04-06 08:13)
    Bardzo dobrze, bo jak widzę ludzi którzy jak chcą skręcić w lewo to nie zjadą do osi po wcześniejszym upewnieniu się czy nic nie jedzie tylko walą od krawężnika na krechę, albo ostatecznie zatrzymują się przy krawężniku i przechodzą na drugą stronę...
  • ~walenty
    (2016-04-06 09:58)
    Rowerzystom restrykcyjne prawa, pieniądze popłyną szerokim strumieniem na programy rządu. Chcieliście dobrej zmiany, to dostaniecie kieszeni!