Ruszył program "Rodzina 500 Plus". Rodzice proszą Rzecznika Praw Dziecka o pomoc w odzyskaniu dzieci

| Aktualizacja:

W ostatnich tygodniach do biura RPD trafia więcej próśb o interwencję w sprawie odzyskania dzieci z pieczy zastępczej - mówi Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Dodaje jednak, że w takich sprawach decyzje wydają sądy, a nie ma sygnałów, by częściej niż wcześniej uwzględniały takie wnioski.

wróć do artykułu
 • ~Nie będzie PiS z rydzykiem pluł Polakom w twarz!
  (2016-04-23 11:09)
  PiS na razie rozdaje kasę na prawo i lewo a której to jeszcze nie zarobił i jakoś unika odpowiedzi na pytanie, skąd te pieniądze pochodzą! Jedynie co wiemy to to że szmal dla Rydzyka będzie pochodził z pieniędzy zabranych na walkę ze smogiem w Krakowie. A pazerny klecha na tym na pewno niepoprzestanie...
 • ~Janina
  (2016-04-23 12:19)
  A co to za durny wpis! Co ma do treści artykułu? Media wielokrotnie donosiły, że w poprzednich latach opieka społeczna wnioskowała o odbieraniu dzieci rodzinom, które finansowo sobie nie radziły, z powodu biedy... Wydaje się, więc, że możliwość uzyskania pewnej stabilizacji finansowej dzięki 500+ powoduje wzrost wniosków o odzyskanie dzieci. Tak, więc to nie patologia i niewiarygodni rodzice, ale możliwość zapewnienia dzieciom pewnego minimum, powoduje, że rodzice zwracają się o cofnięcie poprzednich decyzji. Teza artykułu, że chciwość powoduje tymi rodzicami jest nieuprawniona i pewnie krzywdząca. Mam nadzieje, że sądy to rozumieją.
 • ~wigraszek
  (2016-04-23 14:40)
  W monopolowych zacierają rączki!
 • ~ulisse
  (2016-04-23 15:26)
  ze względu na możliwość otrzymania świadczenia ciemny lud tj. Polak „B” najpierwszego sortu wypełzł ze swoich plugawych nor - a u nas tego mnogo!
 • ~slowianka
  (2016-04-24 10:06)
  Problemem nie jest ilosc dzieci jak nam wmawiaja , problemem jest rabunek i degeneracja tzw, elity rzadow . Odwrocona prawda i tyle , ile koryt i swin przyspawanych. Szkoda pisac kto ma pojecie ten zrozumie.
 • ~Cicero.
  (2016-04-24 11:51)
  500+ wcale nie pomniejszy koryta elit rządzących i innych pociotków. Oni jak skubali kasę państwową, tak będą nadal skubać i nie dadzą sobie w kaszę napluć. Zawsze byli i będą wygrani, co najwyżej zwykłemu Kowalskiemu podniosą jakieś podatki i opłaty.I to było by na tyle.W tym wszystkim jest pozytyw, że przynajmniej po 500 zł dostanie rodzina polska na dziecko i to się liczy.
 • ~gosc
  (2016-04-24 11:59)
  niech pan nikomu nie oddaje dzieci, bo oni chcą kasy, kasy, żaden biedny nawet rodzic nie odda swojego dziecka d rodziny zastępczej czy do domu dziecka, w naszym kraju zawsze pomagano biednym, może nie była to pomoc na jaką oni liczyli ale zawsze była, więc niech teraz nie pitolą że odezwały się w nich uczucia rodzica, bo tak nie jest, a szkoda dzieci