Dzięki pieniądzom z programu 500 Plus matki z dziećmi uciekają od przemocy domowej

| Aktualizacja:

Matka siedmiorga dzieci, mieszkająca we wsi na Lubelszczyźnie, była bita od lat przez męża pijaka. Kiedy po wejściu w życie programu 500 Plus dostała pieniądze - w jej przypadku 3,5 tys. zł miesięcznie - natychmiast podjęła decyzję o wyprowadzce. Takich kobiet jak ona jest więcej - pisze "Rzeczpospolita". 

wróć do artykułu
  • ~Harry
    (2016-07-18 09:37)
    Targowico! Tak się rozwiązuje rzeczywiste rozwiązywanie Polaków. Przez 8 lat PełO uważało, że mirabelki i szczaw to jedyne skuteczne antidotum na tego rodzaju problemy.
  • ~margot
    (2016-07-18 10:18)
    Jak bije , to dlaczego nie siedzi? Potrzebne było 500 +, by kobieta i pewnie jej dzieci nie były bite? Gdzie ja żyję? Gdzie policja, prokurator?
  • ~olo
    (2016-07-18 10:23)
    no prosze,prosze, juz nie musi pokornie d.. dawac z bulke z kielbasa ? moze pojsc i kupic sobie sushi ? a dlaczego nie poszla do pracy, tylko za męza,na jego utrzymanie jak pol wsi ? a teraz pojada na koszt panstwa ? co,adminek ?
  • ~olo
    (2016-07-18 10:26)
    mentalnosc utrzymanki,kobiety do poslug, znalezc sobie kogos kto da kase, nie ? maż, pomoc spoleczna, panstwo,he,he
  • ~MATKA
    (2016-07-18 10:33)
    Jak znam życie zaraz znajdzie sobie innego oprawcę i znuwu bedzie bita Zamiast iśc do pracy i na dzieci ZAPRACOWAĆ
  • ~Fruzia
    (2016-07-18 13:31)
    a co zrobię te kobiety jak się 500 plus skończy?.....
  • ~SYLVEK
    (2016-07-18 14:01)
    olo -to niezamierzony efekt 500+ skorzystaja na tym ojce ktorzy musieliby placic alimenty gdyby baba se poszla . Kijowski juz sie cieszy - moze ja pral i se poszla .W multi kulti i rownouprawnieniu kobiety te powinny placic alimenty -jak sadzisz ???Spory % homosiow i lesbow niema z tym problemu .
  • ~hryn
    (2016-07-18 14:34)
    Gdzie jest alimenciarz "80" ?
  • ~aka
    (2016-07-18 15:49)
    Przepraszam, ale kto nie majac pracy i warunkow zyciowych decyduje sie na 7 dzieci????!!! Troche zdrowego rozsadku, a nie czekac na darmowa pomoc. Trzeba pomyslec zanim sie splodzi kolejnego dzieciaka!