Incydent z udziałem rosyjskiego samolotu w czasie ŚDM. "Polskie F-16 zmusiły go do lądowania"

Wojsko i organizatorzy Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej, które od piątku mają odbywać się w Radomiu, potwierdziły w poniedziałek informację o piątkowym incydencie powietrznym z udziałem rosyjskiego pilota, który leciał na zawody z Czech do Radomia.

wróć do artykułu
  • ~ciekawski
    (2016-08-01 16:51)
    Krotko mowiac-kompromitacja wojska polskiego. F16 przeciwko malemu sportowemu samolotowi.Ciekawe (bo nie wiem) czy F16 moze latac z szybkoscia okolo 250 km/h
  • ~...
    (2016-08-01 17:23)
    Żenada. Zapomnieć o tym, bo nie ma czym się chwalić.
  • ~ut
    (2016-08-01 17:57)
    Obciazyc aroganckiego kacapa kosztami. Wyjscie za kaucja.
  • ~slowianka
    (2016-08-01 18:32)
    ....szkoda , ze balonem nie lecial to nato by pomoglo....... zenada .....
  • ~lester
    (2016-08-01 19:13)
    Panie Cekawski czy ty byles w wojsku czy ty wiesz co znaczy alarm bojowy,zwiadowczy sadze ze nie a czy to byla awionetka czy sportowy samolot wojsko pawidlowo zareagowalo mieli latac kukuriznikiem I sprawdzac co lata po Polskim niebie to jest wlasnie wojsko I jego sluzba a ty jestes nie douczonym ignorantem w tych sprawach wiec nie wypowiadaj sie jak nie masz zielonego pojecia o wojsku
  • ~Firmius
    (2016-08-01 22:28)
    Ruska, post-sojuzowa arogancja, chciałoby się w pierwszym odruchu napisać, i zażądać dyskwalifikacji całej ekipy z jakiejkolwiek imprezy, w jakiej akurat brała ona udział. To tak w pierwszym odruchu. Ale po namyśle, może najlepiej było postąpić tak by-the-book jak to zrobiono, aby z incydentu - który mógł być nieplanowaną autentyczną pomyłką - nie robić zadrażnienia międzynarodowego, bo i tak ich dzisiaj dosyć już...
  • ~jaro
    (2016-08-02 07:06)
    Powinien zapłacić karę, tak żeby mu w du......poszło! Za to paliwo dla F 16 zapłaciłem ja.
  • ~bolek
    (2016-08-02 08:27)
    jerzeli byla strefa zamknieta to powinni go zestrzelic i po sprawie
  • ~Macisław Płatow
    (2016-08-02 09:10)
    Czy Wy Szczekacze widzieliście jak wygląda ten niby samolot? Coś podobnego budują w Bielsku Biała. Byle tylko pokazać,że coś się robi. Pamiętajcie na Zalewa Wiślanym bardzo łatwo przekroczyć granice Rosji,czy będzie larum gdy Rosja będzie zmuszała,aresztowała Polskie samoloty,za przekroczenie granicy.
  • ~xyz
    (2016-08-02 10:45)
    Rzeczywiście duży sukces. Dwa nie uzbrojone myśliwce na mały samolocik.
  • ~Ja
    (2016-08-02 15:29)
    Zakaz to zakaz w Turcji albo USA wpierw by strzelali a potem pytali.
  • ~N
    (2016-08-02 15:38)
    Jedna godz. lotu F-16 to 4182 US $. Dwa samoloty i szacunkowy czas lotu ok 30 min daje razem 4182 US $. KTO ZA TO ZAPŁACIŁ?
  • ~pamiętliwy
    (2016-08-02 15:48)
    Do ruskich trolli - pamiętacie jak postąpiliście z Niemcem , który w dzień lotnictwa Rosji, podobnym samolocikiem wylądował obok Placu Czerwonego? Mathias Rust dostał cztery lata ciężkich robót w łagrze.