Bezprawna walka z pijakami. Odszkodowanie za przymusowy odwyk

| Aktualizacja:

\Kilkaset tysięcy osób skierowanych na leczenie odwykowe może żądać zadośćuczynienia od gminnych komisji do walki z alkoholizmem. Wszystko przez pewną lukę prawną. Resort zdrowia zapowiada więc pilną nowelizację przepisów.

wróć do artykułu
 • ~AP
  (2016-09-07 11:09)
  Po komentarzach widać jak ludzie są otumanieni i jak dalece zniewoleni. Sami domagają się bezprawnych represji wobec siebie, podając nawet sposoby na ich „ulepszenie“. Zamiast się temu jasno sprzeciwiać. Przecież to metody totalitarnego państwa. Na podstawie donosów rodziny czy znajomych pozbawiać człowieka wolności oraz zmuszać do przyjmowania najczęściej szkodliwych leków to Orwell w najczyściejszej postaci. Ludzie są już tak ogłupieni, że tego nie widzą. Taki przymus leczenia alkoholika byłby jedynie do uzasadnienia w wyniku prawomocnego wyroku sądu, który wydał go za popełnienie poważnego przestępstwa pod wpływem działania alkoholu. Tutaj przeprowadza się ubezwłasnowolnienie człowieka na podstawie donosów sąsiadów albo wrogów! Nikt nie widzi, że kontrowersja zbierania danych jest drugorzędnym problemem w tej sprawie. Wszyscy myślą, że jak to się załatwi jakąś szemraną ustawą o ochronie danych, to problem jest załatwiony. Co za naiwność.
 • ~Andrzej192
  (2016-09-07 09:08)
  Trybunał miał rację, że umorzył sprawę. Jeżeli jest ustawa o przymusowym leczeniu, to skierowanie na takie leczenie nie może być uzależnione od tego, czy alkoholik wyrazi zgodę na przetwarzanie jego danych! To samo może być z przestępcami: czy też gazety zaczną, za NIK-iem, nawoływać do uzależnienia zamykania bandytów od zgody na przetwarzanie danych osobowych? Puknijcie się!
 • ~Tarantula
  (2016-09-07 09:08)
  Nalezy w trybie pilnym zlikwidowac etaty tzw rzeczników jakichś tam praw. Są to zwyczajne fuchy dla swojaków. Za nic nie odpowiadają a ciągle ich przybywa. Chyba prawie kazdy kto spotkał sie z takimi urzędasami, może to poświadczyć. Nigdy nic konkretnego nie zalatwią.
 • ~ciekawy
  (2016-09-07 09:00)
  GIODO to wyjątkowo bezczelna instytucja. Utajnia co się da. Konsekwencje niewłaściwie rozumianej ochrony danych osobowych ponosi ogół ubogiego społeczeństwa. Zarabiają zaś oszuści, złodzieje i gangsterzy oraz firmy np. sprzedając dostęp do ksiąg wieczystych . A kiedy odszkodowanie dla Skarbu Państwa za okradanie narodu przez ferajną rzymską? Zgodnie z prawem PiS daje im pieniądze z budżetu. Zabiera innym podmiotom, które ma obowiązek finansować. Kiedy skończy się okradanie zgodnie z prawem podatników? Teraz zarobią prawnicy, straci Skarb Państwa a nowa władza zorganizuje popi-sówkę w stylu polowania na Hiennę Gr.W. i innego urzędasa - tak to robi PiS. SKOK-i są już w porządku? Komisja majątkowa KRK też?
 • ~abc de
  (2016-09-07 08:07)
  Spoleczenstwo opiera sie na kulturze + doswiadczeniu i tu kazdy wie , ze jesli wycigam z wody topiaca sie kobiete to nie przekroczylem granicy jej integralnosci ( nie mowiac juz o potencialnym obmacywaniu) - czy potrzebyny do tego jest jakis przepis np: kogo wolno ratowac?
 • ~siala
  (2016-09-07 07:56)
  Na pewno będą skarżyć . Zamiast na mamrota zaczną zbierać na adwokata.

Może zainteresować Cię też: