Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł.

Reklama

25. Finał, jak oceniła policja, przebiegł spokojnie; nie odnotowano poważniejszych incydentów.

Po północy na koncie WOŚP było ponad 62 mln 418 tys. zł. - O tej porze nie mówiłem o takich sumach - mówił w telewizyjnym studiu Jerzy Owsiak. Wcześniej, podczas konferencji prasowej, powiedział, że będzie szczęśliwy, jeśli uda się zebrać sumę podobną do zeszłorocznej. - Boję się, że jej nie pobijemy, bo to jest przeogromna suma, ale jesteśmy dobrej myśli - mówił.

Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies przypomniał, że zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z końcem Finału - wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym.

Na aukcjach można wylicytować m.in. spinki do mankietów od prezydenta Andrzeja Dudy oraz podpisane zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, kolację z Robertem Lewandowskim, spacer z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, gitarę od Micka Jaggera oraz wiele innych gadżetów i atrakcji od gwiazd telewizji, sportowców, muzyków, polityków, dziennikarzy i innych popularnych osób.

Jak podaje WOŚP na koniec wieczoru gorączkę emocji zapewniły licytacje Złotych Serduszek oraz Złotych Kart Play.

Złote Serduszko nr 1: 333 333 zł - Roman Roszkiewicz
Złote Serduszko nr 2: 262 000 zł - EUCO LEGNICA
Złote Serduszko nr 3: 130 000 zł - Bio-Gen Sp. z o. o. Namysłów

Łączna kwota za trzy pierwsze Złote Serduszka wyniosła 725 333 złReklama

Złota Karta Play nr 1: 50 000 zł - EUCO LEGNICA
Złota Karta Play nr 2: 16 000 zł - EuCOcar Legnica
Złota Karta Play nr 3: 10 777 zł - MASTERBOT.PL najnowocześniejszy samojezdny ROBOT sprzątający|

Łączna kwota trzech pierwszych Złotych Kart wyniosła 76 777 złWszystkie sposoby wspierania WOŚP wymienione są na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj.

W tym roku, podobnie jak przed rokiem, pieniądze zbierano na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.