Recepta na walkę ze smogiem leży na Słowacji? Południowi sąsiedzi zawstydzają nasze samorządy

| Aktualizacja:

Bratysława umieści na granicach z Polską stacje pomiarowe, żeby badać przepływy skażonego powietrza z Małopolski i Śląska.

wróć do artykułu
  • ~marks_
    (2017-02-09 07:50)
    przypominam ciemnemu PISowskiemu ludkowi, że to nfoś nie dał 20 baniek na na walkę o wasze życie, natomiast dał 26 baniem rydzykowi na sauny i inne, niezbędne do skromnego życia, fanaberie toruńskiego kacyka, czy też księdza. i pamiętaj przy przelewach ciemny ludzie, że nic nie zabierzesz z tego świata, w związku z czym całe majątki przepisuj na kościół. oni, jak widać po pęczniejących majątkach i brzuchach, mają takie możliwości ;-)))
  • ~jj
    (2017-02-09 08:03)
    i dlatego zwsze jeżdżę w tatry słowackie
  • ~Pingwin z Madagaskaru
    (2017-02-09 08:07)
    Bo w POlsce to się tylko gadało i gadało od wyborów do wyborów, latka leciały w ciepłych fotelikach bo smog to przecież problem ciemnego ludu, którego wyzysk doprowadził do tego że zmuszony został do palenia śmieciami i innym chłamem. Teraz będą nakazywać i zakazywać ciemnemu ludowi ażeby go do reszty wykończyć.
  • ~Amerykanin
    (2017-02-09 08:19)
    Bravo bravo bravo bravo , urobta Slovaki priadok z Poliakmi
  • ~Wespazjan
    (2017-02-09 08:20)
    Po co obce agresje. Sami się wykończymy w tym naszym grajdołku.
  • ~Amerykanin
    (2017-02-09 08:22)
    W Polsce wszystko śmierdzi a polaka poznać w świecie po wstrętnym zapachu nie pomagają nawet perfumy polak cuchnie i dlatego mówią stinkin Polacken
  • ~Amerykanin
    (2017-02-09 08:23)
    Polska to żenada a Polacy to bardzo żałosny naród.
  • ~sil
    (2017-02-09 08:34)
    A może by tak zerwać z tym głupim 500+ i przeznaczyć tę kasę na poprawę sytuacji smogowej w Polsce. Przecież na choroby spowodowane smogiem cierpieć i umierać będą wszyscy, nawet politycy i te nowo narodzone dzieci
  • ~edyta
    (2017-02-09 08:35)
    Ciekawe kto podpisał z Ruskim umowę na gaz za podwójną cenę na 40 lat ????????? Nikt nie będzie palił węglem jak będzie tani gaz.
  • ~all
    (2017-02-09 09:03)
    Nie zapominajmy, że Czesi i Słowacy maja znacznie wyższy PKB. Gdzie nam biedakom do nich.
  • ~aha
    (2017-02-09 09:12)
    A był ktos z was w mieście Rużomberok? I próbował oddychać? XD
  • ~Daniel
    (2017-02-09 09:43)
    Jak gaz będzie najtańszym paliwem w Polsce , tańszym od węgla to co innego . Gaz kupują do Polski przez jakieś spółki ukraińskich oligarchów a potem cena trzy razy większa niż w Kanadzie nawet. Na co taki gaz?.Może miejskie oczyszczalnie zaczną sprzedawać sprężony średniego ciśnienia biogaz uszlachetniany neutralizatorem zapachu i tani jak barszcz.
  • ~JAK12345
    (2017-02-09 09:50)
    PIS NIE CHCE ZADZIERAĆ Z GÓRNIKAMI I DLATEGO POLSKA MUSI BYĆ OGRZEWANA WĘGLEM A ŻE JEST SMOG TO ICH TO NIE OBCHODZI GRUNT ABY MIELI POPARCIE WSZYSTKICH GÓRNIKÓW LICZĄ SIĘ TYLKO SONDAŻE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~IanEk
    (2017-02-09 10:21)
    Mieszkam w Kanadzie. Ogrzewanie na prad, nie ma niczego na wegiel, bo jest to za drogie w instalacji i uzywaniu. Wiekszosc kominkow jest na tzw pellets wiec nie wydzielaja dymow etc. Aha, no i nie ma problemu smogu a mieszkam w duzym miescie, nieco wiekszym od Krakowa.
  • ~Jula
    (2017-02-09 10:34)
    Smrodziarzy podać do sądu ,za trucie ,i nakaz przyłączenia się do ekologicznej sieci CO ,albo podobnej eco,albo kara 20000 zł.
  • ~pardons
    (2017-02-09 10:41)
    Inny rejon geograficzny inny klimat inny uklad cyrkulacji mur w postaci Tatr i prawie zero przemyslu i ruchu samochodow w polnocnej Slowacji to jest zrodlo sukcesow. Cieszylismy sie ze wskaznika usamochodowienia i udomkowienia jednak sa tego koszty, koszty wymierne w jakosci powietrza
  • ~zz
    (2017-02-09 10:59)
    smog smog smog
  • ~zz
    (2017-02-09 11:02)
    Kontrolować i karać,karać ,karać, jedyne wyjście
  • ~gosc
    (2017-02-09 11:02)
    Slowacja byla skolektywizowana.Dzisiaj nikt nie buduje swego domu tam gdzie chce, lecz tam gdzie pozwala gmina i gdzie gmina sprzedaje lub wydzierzawia dzialki.Miejscowosci budowane sa w zabudowie ciaglej, styl w zabudowie uwzglednia regionalizm,tym samym lokalna kulture, w zwiazku z tym Slowacy nie ponosza takich kosztow, jak my, przy inwestycjach typu wodociagi, kanalizacje,gazociagi czy infrastruktura drogowa
  • ~koszałek opałek
    (2017-02-09 12:08)
    Problem tkz: "smogu" nie wymaga ŻADNYCH poważnych nakładów finansowych ani nawet konieczności wymiany pieców (!) TAK ! Albowiem JEDYNE co trzeba zrobić to zorganizować w gminach ,miastach ,szkołach itp. szkolenia z zasad poprawnego spalania paliw stałych w domowych piecach ,paleniskach,kominkach itp. Gdyż problem leży nie w palenisku ale w NIEUMIEJĘTNOŚCI w nim palenia ! Nawet najbardziej prymitywny piecyk może dając ciepło spalać węgiel czy drewno w sposób CZYSTY bez pyłu ,dymu ,sadzy itd. Bo aby robić to umiejętnie trzeba rozumieć zasadę i proces spalania oraz zwyczajnie CHCIEĆ to wdrażać .