Recepta na walkę ze smogiem leży na Słowacji? Południowi sąsiedzi zawstydzają nasze samorządy

| Aktualizacja:

Bratysława umieści na granicach z Polską stacje pomiarowe, żeby badać przepływy skażonego powietrza z Małopolski i Śląska.

wróć do artykułu
  • ~marks_
    (2017-02-09 07:50)
    przypominam ciemnemu PISowskiemu ludkowi, że to nfoś nie dał 20 baniek na na walkę o wasze życie, natomiast dał 26 baniem rydzykowi na sauny i inne, niezbędne do skromnego życia, fanaberie toruńskiego kacyka, czy też księdza. i pamiętaj przy przelewach ciemny ludzie, że nic nie zabierzesz z tego świata, w związku z czym całe majątki przepisuj na kościół. oni, jak widać po pęczniejących majątkach i brzuchach, mają takie możliwości ;-)))
  • ~Wespazjan
    (2017-02-09 08:20)
    Po co obce agresje. Sami się wykończymy w tym naszym grajdołku.
  • ~edyta
    (2017-02-09 08:35)
    Ciekawe kto podpisał z Ruskim umowę na gaz za podwójną cenę na 40 lat ????????? Nikt nie będzie palił węglem jak będzie tani gaz.
  • ~JAK12345
    (2017-02-09 09:50)
    PIS NIE CHCE ZADZIERAĆ Z GÓRNIKAMI I DLATEGO POLSKA MUSI BYĆ OGRZEWANA WĘGLEM A ŻE JEST SMOG TO ICH TO NIE OBCHODZI GRUNT ABY MIELI POPARCIE WSZYSTKICH GÓRNIKÓW LICZĄ SIĘ TYLKO SONDAŻE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~sil
    (2017-02-09 08:34)
    A może by tak zerwać z tym głupim 500+ i przeznaczyć tę kasę na poprawę sytuacji smogowej w Polsce. Przecież na choroby spowodowane smogiem cierpieć i umierać będą wszyscy, nawet politycy i te nowo narodzone dzieci
  • ~Pingwin z Madagaskaru
    (2017-02-09 08:07)
    Bo w POlsce to się tylko gadało i gadało od wyborów do wyborów, latka leciały w ciepłych fotelikach bo smog to przecież problem ciemnego ludu, którego wyzysk doprowadził do tego że zmuszony został do palenia śmieciami i innym chłamem. Teraz będą nakazywać i zakazywać ciemnemu ludowi ażeby go do reszty wykończyć.
  • ~jj
    (2017-02-09 08:03)
    i dlatego zwsze jeżdżę w tatry słowackie
  • ~Amerykanin
    (2017-02-09 08:23)
    Polska to żenada a Polacy to bardzo żałosny naród.
  • ~IanEk
    (2017-02-09 10:21)
    Mieszkam w Kanadzie. Ogrzewanie na prad, nie ma niczego na wegiel, bo jest to za drogie w instalacji i uzywaniu. Wiekszosc kominkow jest na tzw pellets wiec nie wydzielaja dymow etc. Aha, no i nie ma problemu smogu a mieszkam w duzym miescie, nieco wiekszym od Krakowa.
  • ~Amerykanin
    (2017-02-09 08:19)
    Bravo bravo bravo bravo , urobta Slovaki priadok z Poliakmi
  • ~zz
    (2017-02-09 11:02)
    Kontrolować i karać,karać ,karać, jedyne wyjście
  • ~Ewa P.
    (2017-03-18 17:42)
    To wszystko prawda, ale najważniejszą i decydującą przyczyną naszych problemów ze smogiem są przekupne władze miast, które za cichą gratyfikację pozwalają od lat zabudowywać każdy wolny skrawek ziemi, co likwiduje niezbędne nam do życia korytarze powietrzne. Tymczasem już mieszkańcy jaskiń, miasta Ur, Biskupina czy Jerozolimy wiedzieli, że tam, gdzie są skupiska ludzi, muszą być przeciągi, bo inaczej wszyscy się poduszą. Spróbujcie przez tydzień nie wietrzyć swoich mieszkań, ale najpierw zapiszcie się do właściwego lekarza-specjalisty bo bez tego się nie obejdzie, a terapia będzie długa - dłuższa niż czekanie na wizytę w przychodni. No, a na domiar złego, jak morderca drzew - niejaki Szyszko - zamieni całą Polskę w Saharę, nie będzie już w ogóle czym oddychać od Bałtyku do samiuśkich Tater.
  • ~Amerykanin
    (2017-02-09 08:22)
    W Polsce wszystko śmierdzi a polaka poznać w świecie po wstrętnym zapachu nie pomagają nawet perfumy polak cuchnie i dlatego mówią stinkin Polacken
  • ~obiektywww
    (2017-02-10 15:05)
    Polska była, jest i będzie Ciemnogrodem
  • ~Snakee
    (2017-02-10 20:58)
    Najzabawniejsze jest to że Słowacja i Czechy w tym roku spodziewają się nadwyżki budżetowej, a Polska 60 mld deficytu. "Pozwólcie Polakom rządzić, a sami się wykończą"
  • ~pardons
    (2017-02-09 10:41)
    Inny rejon geograficzny inny klimat inny uklad cyrkulacji mur w postaci Tatr i prawie zero przemyslu i ruchu samochodow w polnocnej Slowacji to jest zrodlo sukcesow. Cieszylismy sie ze wskaznika usamochodowienia i udomkowienia jednak sa tego koszty, koszty wymierne w jakosci powietrza
  • ~jula
    (2017-02-11 03:20)
    Nie porównujcie nas w tym względzie do SŁOWACJI .My mamy dobrą zmianę i kretynów zarządzających gospodarstwem polskim .Obiecali górnikom ,że zwiększą wydobycie nawet bez takich potrzeb Szyszka wycina nawet Parki Narodowe byle tylko udowodnić swoje kretyńskie teorie.Zawarli sojusz ze związkowcami najbrudniejszych branż byle udowodnić ,że niejaki Jarosław jest zbawicielem .No i genialny minister energetyki ,który opowiada dyrdymały nie czyniąc nic z wyjątkiem obsadzenia syna na synekurze .
  • ~all
    (2017-02-09 09:03)
    Nie zapominajmy, że Czesi i Słowacy maja znacznie wyższy PKB. Gdzie nam biedakom do nich.
  • ~cd
    (2017-02-10 10:25)
    Nasi sąsiedzi na granicach z Polską, powinni umieścić tablice ostrzegawcze, że wkraczanie do tego kraju grozi przedwczesną śmiercią, ze względu na olbrzymie zanieczyszczenie powietrza...
  • ~Daniel
    (2017-02-09 09:43)
    Jak gaz będzie najtańszym paliwem w Polsce , tańszym od węgla to co innego . Gaz kupują do Polski przez jakieś spółki ukraińskich oligarchów a potem cena trzy razy większa niż w Kanadzie nawet. Na co taki gaz?.Może miejskie oczyszczalnie zaczną sprzedawać sprężony średniego ciśnienia biogaz uszlachetniany neutralizatorem zapachu i tani jak barszcz.