Górnicy domagają się przywrócenia czternastej pensji. Solidarność wspiera ich żądania

| Aktualizacja:

Solidarność działająca w Polskiej Grupie Górniczej żąda renegocjacji porozumienia zawieszającego na dwa lata wypłatę górnikom tzw. czternastej pensji. Związek chce, by był to jeden z elementów umowy poprzedzającej przyłączenie do PGG Katowickiego Holdingu Węglowego.

wróć do artykułu
  • ~adam
    (2017-02-10 14:31)
    wystawiaja rachunek za poparcie, lesery
  • ~Bibilijny
    (2017-02-10 14:43)
    Ja to bym trzynastek nie dawał , Polanski do tej pory ma klopoty, czternastki tez bym się bał dopiero piętnaski a najlepiej zacząć od szesnastek
  • ~noway
    (2017-02-10 14:50)
    ile jeszcze będzie dopłacania a do tego burdelu owszem czternastki dla tych co mają 3000 brutto tyle że na kopalni takich nie ma
  • ~Jula
    (2017-02-10 15:05)
    SKANDAL!!!!!!!!!!!!!! Następna" nadzwyczajna grupa" .Reszta Polaków,to hołota???
  • ~zzz
    (2017-02-10 15:16)
    nie możliwe żeby duda postawił się dudzie , za obietnice trzeba płacić !!
  • ~rrr
    (2017-02-10 15:19)
    duda z kacperkiem niech przyjadą do warszawy
  • ~An
    (2017-02-10 15:52)
    Z jakiej racji dawać kasę jak kopalnie nie przynoszą zysku z naszych pieniędzy .
  • ~pawell
    (2017-02-10 15:53)
    w budżetówce 13nastki, mundurówka nie płaci składek na zus. mundurowi ida na wcześniejsze emerytury, podobnie jak górnicy. to musi w koncu pi... zawalić się. o ile nie wyobrażam sobie 50 letniego żołnierza biegającego z karabinem po polu walik, podobnie jak 50letniego strażaka, to już policjanta (oprócz AT)lub strażnika granicznego jak najbardziej.
  • ~bogaty Polak
    (2017-02-10 16:40)
    stać nas , powinniśmy zapłacić. Jeśli płacimy emerytury 40-45 latkom tym spod ziemi i tym w mundurach to te 1-stki to pikuś w porównaniu z resztą przywilejów.
  • ~Marek
    (2017-02-10 16:44)
    A gdzie ten specjalista od nakrywania cząstkami?
  • ~loko
    (2017-02-10 16:46)
    Weźcie sobie węgiel
  • ~waszcz
    (2017-02-10 16:53)
    Dlaczego tak skromnie? Władza was się boi - żądajcie 17, a na pewno będzie wam dana.
  • ~CIEMNIA
    (2017-02-10 17:00)
    Węgiel to złoto dla mądrych ,a górnik to skarb, głupek tego nie POjmuje.
  • ~pyłzawieszony
    (2017-02-10 17:24)
    Nie uwiera którego tam klauzula sumienia, że od smogu powęglowego mrą ludzie?
  • ~Nadprezes
    (2017-02-10 17:28)
    Cała kasa dla Biskupów i na Podkarpacie. Dla górników pajda chleba.
  • ~Ja
    (2017-02-10 18:39)
    Jeszcze czego! A może przywrócić też sklepy tylko dla górników??
  • ~Jorko
    (2017-02-10 19:22)
    A może do roboty a nie na czyjejś du....ie jeździć
  • ~Wykiwany @&
    (2017-02-11 11:29)
    13-tka , 14-tka , 15-tka , itp , itd - a wongiel bedziecie żreć sami , bo już niewielu stać na jego zakup . A tak realnie to te Wasze spółki , holdingi i cholera wie co biorą całą kasę . Jak dostajecie emeryturę to z pieniędzy tych co pracowali po 45 , 50 i więcej lat . Kto z was myśli o innych , co są zwalniani z pracy , młodych wykorzystywanych na wiecznych okresach próbnych , ludziach którzy są zwalniani po 40 lub więcej przepracowanych latach - nikt . Dla Was liczy się tylko 13-tka , 14- tka , barbórkowe itp a pracujcie tak jak inni za miesięczną pensję bez deputatów . Zarabiajcie dużo lecz uczciwie . Wywalcie tych co zakładają Spółki , Holdingi i inne twory które Was dymią jak to się mówi po śląsku " głupie ci... "
  • ~Btonson79
    (2017-02-11 13:30)
    I co jeszcze chcecie? Ludzie pracują bez żadnych dodatków a wam ciągle mało.
  • ~smiechNAsali
    (2017-02-24 09:30)
    6,97 zł wyniosła w ubiegłym roku średnia strata kopalń na sprzedaży każdej tony węgla. 14 pensja za wyniki - popieram, niech każdy górnik w ramach 14stki dopłaci do budżetu Państwa a nie jak pijawka ssie z podatków.

Może zainteresować Cię też: