Serafin usłyszał zarzuty ws. wyłudzenia kredytu ze SKOK Wołomin. Prokuratura wnioskuje o areszt

| Aktualizacja:

Rolniczy związkowiec i były poseł Władysław Serafin usłyszał zarzuty wyłudzenia kredytu ze SKOK Wołomin - dowiedziało się Radio ZET. Prokuratura wystąpiła do sądu o 3 miesiące aresztu dla niego.

wróć do artykułu
  • ~sam
    (2017-03-03 14:21)
    Tow. Serafin ( ZSL) to prawdziwa twarz przefarbowanego z ZSL PSL. Zdelegalizować PSL za afery, nepotyzm zwłaszcza w samorządowej ośmiornicy, która oplotła nasz kraj.
  • ~JK
    (2017-03-03 14:57)
    Ciekawe czy wymiotą spod dywanu sprawę jego syna w ANWIL SA ,gdy był v-ce Prezesem ORLEN SA i Przewodniczącym Rady Nadzorczej w ANWIL SA we Włocławku.
  • ~Skok WSI na SKOK Wołomin
    (2017-03-03 20:33)
    Piotr P., były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych, który zasiadał w radzie nadzorczej SKOK Wołomin został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za aferę fundacji "Pro Civili" - podały w piątek 4 listopada 2016 r. media. Wyrok w tej sprawie zapadł przed Warszawskim Sądem Okręgowym. Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie z weryfikacji WSI fundacja "Pro Civili" oraz powiązane z nią firmy były tzw. pralnią pieniędzy, które pochodziły z działalności grup przestępczych. Fundacja miała też realizować fikcyjne zamówienia, kosztem Wojskowej Akademii Technicznej. Piotr P. zasiadał także w radzie nadzorczej SKOK Wołomin. Obecnie kilka prokuratur prowadzi śledztwo dot. doprowadzenia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Największe postępowanie ws. SKOK Wołomin nadzoruje prokuratura w Gorzowie Wlkp., badająca działalność grupy przestępczej, która w ciągu kilku lat wyłudziła na "słupy" ze SKOK Wołomin pożyczki na kwotę niemal 800 mln zł. Podejrzany o kierowanie tą grupą przestępczą Piotr P. już wcześniej został oskarżony o zlecenie pobicia w 2014 r. wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, który nadzorował kontrole w SKOK Wołomin. Proces w tej sprawie trwa przed stołecznym sądem. Piotr P. został skazany na karę łączną 5 lat pozbawienia wolności i 180 stawek dziennych grzywny po 150 zł. Sąd orzekł też obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej dwoma przestępstwami w kwotach 2 093 236,99 zł i 1 467 225,61 zł. Razem z Piotrem P. sąd na 5 lat bezwzględnego więzienia skazał m.in. byłego prezesa fundacji "Pro Civili" Krzysztofa W.
  • ~vyg
    (2017-03-04 14:55)
    A gdzie było PO jak takie machloje robili ich koalicjanci ,nastepny Bury.A to dopiero wierzchołek góry ,dopiero się zacznie.Teraz kiedy pierwszy z elit został aresztowany z następnymi nie będzie problemów.Dziękuję Panie Ziobro zaczynam odzyskiwać wiarę w sprawiedliwośćć
  • ~qaduq
    (2017-03-03 18:28)
    Tekst oskarżenia jest jednoznaczny. Niektórzy wiedzą jednak, że ten kredyt, nietrafiony zresztą, miał wspomóc wydawnictwo i dzialalnośc kółek rolniczych. Nic z tego nie wyszlo, a oskarżony, który naiwnie wziął kredyt na siebie, dziś chodzi w niesławie, a jutro może stracic majątek. W zyciu myślenie społeczne kosztem własnego majątku nie słuzy nikomu, a zwłaszcza bawiącym się w społecznikostwo altruistom. Kto wziął i przetracił, przynajmniej użył. A i zrozumienie wieksze.
  • ~baba
    (2017-03-04 18:42)
    odsunąć wszystkich kolesi z PSL i PO we wszystkich instytucjach państwowych ciekawe dlaczego pan minister radziwił nie odeołuje pana posobkiewicza głównego inspektora sanitarnego???
  • ~man
    (2017-03-03 14:34)
    Serafin to zdolny towarzysz, chyba zwerbuje go Schetyna lub Petru.
  • ~Gosc
    (2017-03-03 13:50)
    O nastepny zlodziej Polski.
  • ~to złodziej i oszust
    (2017-03-03 21:23)
    Pospolity złodziej, oszust i bandyta.
  • ~jaro
    (2017-03-03 18:51)
    " Jak podaje KNF, w 2013 roku z sektora SKOK przetransferowano do luksemburskiej spółki 83 mln zł, a SKOK Holding zakumulował łączny zysk w wysokości 141 mln zł. KNF prognozuje, że w tym roku kasy poniosą koszt na rzecz holdingu w wysokości kolejnych 70 mln zł. Nadzór zwraca uwagę, że SKOK Holding akumuluje zyski, choć pieniądze tam płynące powinny zasilić Fundusz Stabilizacyjny SKOK, czyli wesprzeć kondycję kas działających w Polsce. Z analizy KNF wynika, że sam Holding nie zatrudnia żadnych pracowników, a jego działalność jest jedynie formalna. Dochody pochodzą głównie z otrzymywanych dywidend od spółek, których akcje lub udziały posiada. Jakie spółki wchodzą w skład holdingu? Obok spółek ubezpieczeniowych SKOK, są to m.in. ECCO Holiday, Apella, Polskie Sieci Cyfrowe, Awek czy eCard. Nad częścią tych podmiotów nie ma kontroli KNF. Kasa Krajowa broni Holdingu i uzasadnia jego powstanie koniecznością „racjonalizacji i optymalizacji kosztów oraz wyników grupy”.
  • ~cenzor
    (2017-03-03 14:14)
    Gęba kufajkowatego PO-lactwa!!!!!!!
  • ~SL
    (2017-03-03 15:37)
    Serafin nie ma syna trollu....
  • ~kolarz
    (2017-03-04 14:49)
    Dzialacz ktory napelnial kieszenie swoich kolesi z PSL Zlodzieje.Serafin wcale nie jest jedyny w tej calej zlodziejskiej kliki
  • ~TW LOLEK
    (2017-03-04 23:39)
    Należy teraz prześwietlić większość firm z Kłobucka i okolic , tam szukać i odebrać PAŃSTWOWE - nasze - PIENIĄDZE - To takie proste . Jak one ładnie i szybko się rozwijają :) CBŚ powinno działać szybko , puki jest co odebrać , KŁOBUCK firmy - tam szukać .
  • ~Ambergold
    (2017-03-04 23:03)
    POmocnicy mieli się na kim wzorować.Jakby POrządzili jeszcze 8 lat to uczniowie wiejscy przerośli by mistrzów z Trójmiasta i stolicy.
  • ~Serwatka
    (2017-03-04 17:18)
    A co się dzieje ze Śmietanką???
  • ~brawo CBA
    (2017-03-05 08:53)
    Czekamu na kolejne aresztowania kolesi z ZSL. Dość dziadostwu. Odsunąć kolesi z państwowych i gminnych instytucji. Wszędzie tej stonki pełno.
  • ~anna
    (2017-03-07 06:09)
    całkowicie jestem za ministrem Ziobro.Niech wymiata tych złodziei.Większość posłów PSL nagle w ciągu kilku lat zrobiło się milionerami a reszta durniow na wsi haruje i ledwo wiąże koniec z końcem.A Bury co z Burym?.Już miał zarzuty i coś zrobiło się cicho.Panie ministrze rozlicz tych złodziei.
  • ~Miamni
    (2017-03-06 18:57)
    POlszewik tak mają do burej budy z nimi ilu tych burych jeszcze mamy w tym HARENIE Platformy Oszustów
  • ~PA