Moje drzewo - moja sprawa? Nie szukaj odpowiedzi ani u korwinistów, ani u zandbergowców

| Aktualizacja:

Moje drzewo – moja sprawa? Co możemy zrobić z tym, co nasze? Czy wolność mojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się twój nos? Nie szukaj odpowiedzi ani u korwinistów, ani u zandbergowców

wróć do artykułu
  • ~sp
    (2017-04-17 00:01)
    Sprawa kontrowersyjna, ale antypolskie media PIS-owi próbowały dowalić i tutaj wiać obłudę.
  • ~dds
    (2017-04-16 20:36)
    ten art to belkot i rezonerstwo, nic nie wiadomo o co chodzi,
  • ~PQT
    (2017-03-13 14:45)
    Autor trochę namieszał. I chyba nie bardzo ogarnia ochronę przyrody :-/ Po pierwsze, poprzednie prawo pozwalało na ścięcie 200 letniego dębu, ale trzeba było to zgłosić i wnieść opłatę. Opłatę niezwykle wysoką dla takiego drzewa. Drzewa owocowe, młodsze niż 10 lat i zagrażające budynkom wystarczyło zgłosić i uzyskać zwolnienie z opłaty. Po drugie, autor przytacza przykład jak w przypadku zanieczyszczeń stosuje się podatki: "Czasami więc czekanie, aż rynek znajdzie właściwą ścieżkę, może wydać się stratą czasu. Często jest tak w kwestii zanieczyszczeń środowiska. Wtedy można pomyśleć o opodatkowaniu zanieczyszczeń w taki sposób, żeby największe podatki płacili najwięksi ich emitenci." PRZECIEŻ TAK WŁAŚNIE DZIAŁAŁO STARE PRAWO! Usunięcie leciwego drzewa to strata dla środowiska i nas wszystkich dookoła i właściciel musiał wnieść stosowną opłatę kompensacyjną. Lub/i poczynić działania kompensacyjne np. zasadzić 5 drzew w innej części działki. Mieszanie średniowiecznej filozofii religijnej do problematyki ochrony środowiska w XXI wieku to bezsens. W XV w. w Europie było circa 100 mln ludzi i żyli z uprawiania roli i rzemiosła. Dziś mamy 500 mln ludzi w samej UE, ciężki przemysł, chemię syntetyczną. miliony aut i Bóg wie co jeszcze.
  • ~to ja
    (2017-03-12 23:29)
    Aby obudzić społeczeństwo potrzeba show w TV typu "Gwiazdy sadzą dąbrowy" Ibisz prowadzi, uczestnicy to Para (celebryta+leśniczy) odcinki: nasionka, szkółka leśna, pielęgnacja, ochrona przed szkodnikami. I walczą Pary z sobą o główną nagrodę jaką jest hektar zdrowego lasu Dąbrowego. Robert Jankowski prowadzi "Jaka to roślina" uczestik; zgaduje po dwóch gałązkach. "Stop drogówka" dokumet o Policji zatrzymujemy osoby które rozdają na ulicy ulotki reklamowe (marnowanie zasobów przetwórstwa drzewnego) "Jeden z dziesięciu" teleturniej o dniu bez smogu w Krakowie
  • ~Karol
    (2017-03-12 20:34)
    Autor jest obrzydliwym komuchem.
  • ~rafic
    (2017-03-12 19:47)
    a ja myślę że nadmierna wycinka to jest przez was bo nagłośniliście to że wycia ktoś za dużo . ą teraz inni się boją że zakaza wycinac drzewa to tną jak leci bo jak uschnie stare drzewo i co wtedy wyróci je wiatr i co kto za szkode zapłaci jak zniszczy dom samochód lub zabije kogoś
  • ~leśnik
    (2017-03-12 18:31)
    Tnijcie ludzie dopóki wolno. Przeciwników nie obchodzi zdewastowanie na Mazurach przez Bobry 100000 ha wspaniałych lasów. Zostały zatkane przepusty przez bobry i drzewa umarły stojąc w wodzie. 30% zostało ścięte ich zębami.
  • ~MENEL
    (2017-03-12 18:29)
    Dlatego komuchy wprowadziły dzierżawę wieczystą, by jaśnie państwo prywata nade wszystko nie zdewastowała całego kraju. można mieć na własność rzeczy osobiste, samochód, mieszkanie. Nie ziemię i robić co się chce, nawet składowisko odpadów radioaktywnych. Już teraz mamy prywatne lasy, rzeki , plaże, całe ulice. Poogradzane - wstęp wzbroniony. MIAŁO BYĆ PO 80 MLN Z PODZIAŁU TEGO CZEGO DOROBIŁ SIĘ SUWEREN. kAŻDY MÓGŁ BY SOBIE KUPIĆ KAWAŁEK MIASTA, LASU ... A TAK KUPUJĄ BANDYCI, SZABROWNICY, ZŁODZIEJE, CWANIACY, REPRYWATYZATORZY - WSZELKIEJ MAŚCI MĘTY I MILIONERZY DOTACYJNI ROLNICY. RESZTA LUDZI MA CH... D... I KAMIENI KUPĘ. SOLIDARNI SZERYFOWIE ! JESTEŚCIE DUMNI, ZACHOWALIŚCIE SIĘ JAK NALEŻY WPROWADZAJAĆ TAKĄ SOLIDARNĄ TRANSFORMACJĘ.
  • ~Parra
    (2017-03-12 18:00)
    Dlaczego pseudo obrońcy przyrody i ekolodzy (za kasę) nie walczą aby wprowadzić pozwolenia dla właścicieli na posiadanie psa czy kota (które zatruwają i zgrażąją środowisku i ludziom) narzucając ich obecność większości obywateli w miastach A dodatkowo na: 1. zbierane grzybów 2. koszenie zboża 3. kopanie ziemniaków 4. itd........................... To
  • ~GENEZA
    (2017-03-12 17:27)
    Ciemnej strony księżyca nie widać.
  • ~leon
    (2017-03-12 15:52)
    PO paprancy robia zdjecia z miejsc budowy np drog czy obwodnic i robia wielki szum ze wszyscy wszedzie niszcza przyrode . Ale dzieci nienarodzonych i aborcje popieraja . To sa przewrotowcy ktorzy chca tego samego koryta i dalej sprzedawania Polski w Brukseli
  • ~Rolnik
    (2017-03-12 14:30)
    Nie należy panikować To że gdzieś tam wycięto tyle drzew to wina urzędników, bo powinien być teren objęty jako las i wtedy leśniczy wydaje pozwolenie a jeżeli drzewo rośnie ( nie tam gdzie powinno) w ogrodzie koło domu właściciela to wara od niego urzędnikom.Miejscem dla drzew jest las,parki a na terenach prywatnych to gospodarz posadził by inni podziwiali i kiedy będzie chciał to zetnie.
  • ~nar
    (2017-03-12 14:18)
    drzewa bawet na najprywatniejszej działce powinny buć pod ścisłą ochroną również od polityków nie doś że oczuszczają powietrze danego kraju to konsolidują teren łagodzą skutki powodzi itd bez drzew czka nas pustynia no chyba że chcemy być arabami bo oni mają tylko pustynię i przez to siada im psychika
  • ~klocki drewna na froncie portalu przez caly weekend
    (2017-03-12 13:58)
    tyle dzieje sie ba swiecia, chociazby w holandi, a tu przez caly weekend klocki drewna na froncie portalu. I to dziwnie jakos po uklada ne. klocki drewna.
  • ~Paulo
    (2017-03-12 13:38)
    Własność ma tyle odcieni ile dostrzega w niej właściciel. Chcesz ściąć? - tnij! Uważasz, że drzewo jest częścią dobra wspólnego?- nie tnij! Chcesz się mądrować? - mądruj się, ale nic Ci do mojego drzewa.
  • ~kaz
    (2017-03-12 13:23)
    Ustawa ta była bardzo potrzebna bo teraz właściciele działek zaczną sadzić drzewa bo do tej pory sadzili tylko krzewy . Zamiast płacić skorumpowanym urzędnikom, którzy "pilnowali" drzew samorządy będą mogły za te pieniądze nasadzić tysiące drzew.
  • ~ADAM
    (2017-03-12 12:57)
    płaczecie o tlen..?? posadzcie OXYTREE
  • ~JA.
    (2017-03-12 11:23)
    MOJA WŁASNOŚĆ MOJA WOLA CO Z TYM ZROBIĘ.AMEN.
  • ~amarekr
    (2017-03-12 11:14)
    wasze czarne macice a moje drzewa i wara obrońcom macic
  • ~Kornik
    (2017-03-12 10:55)
    OK ! Twój las twoje drzewo , ale puszcza Białowieży to nie własność Szyszki !!!!!!!!!!!