Moje drzewo - moja sprawa? Nie szukaj odpowiedzi ani u korwinistów, ani u zandbergowców

| Aktualizacja:

Moje drzewo – moja sprawa? Co możemy zrobić z tym, co nasze? Czy wolność mojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się twój nos? Nie szukaj odpowiedzi ani u korwinistów, ani u zandbergowców

wróć do artykułu
  • ~wPiSdu
    (2017-03-12 10:01)
    PiSdzielski sk....szyszko zapewne zarobił swoje od lobby deweloperskiego i teraz mogą go cmoknąć w d...
  • ~Wojtek
    (2017-03-12 10:06)
    Na osiedlu na którym mieszkam codziennie piły ostro pracują. Ile to drzew polegnie w skali kraju? Dziesiątki tysięcy? Setki tysięcy? A może miliony? Dobrze się minister Szyszko zapisze dla naszej przyrody!
  • ~dziwak
    (2017-03-12 10:19)
    Tekst wydaje się wewnętrznie sprzeczny. Z jednej strony gloryfikacja wolnego rynku w stylu, popierana argumentami wskazującymi na tworzenie rynków (przez urzędników wszak) lub ich regulacji (znowu urzędnicy). Teza retoryczna mocniejsza niż argumenty wewnątrz.
  • ~Jagoda
    (2017-03-12 10:23)
    Małe choinki lub świerki są ozdobą ogrodów lub małych ogródków,ale gdy po10 latach są bardzo wysokie wtedy przeszkadzają, dają cień i stwarzają inne zagrożenia .Należy z tym coś zrobić? Może co 10 lat wydawać pozwolenia na wycinkę ale określić w jakim zakresie.
  • ~Al
    (2017-03-12 10:23)
    Drzewa na prywatnej dzialce budowlanej naleza do wlasciciela a nie do panstwa.Co innego jest z drzewami na terenach miejskich bedacymi wlasnoscia miast czyli panstwa. I tyle.
  • ~?
    (2017-03-12 10:39)
    W całość artykułu i mnogości odniesień pominięto czas prawdziwych narodzin obecnej wycinki drzew. Tym czasem punktem zwrotnym były marsze czarnych parasolek. Wtedy pojawiło się i wdrukowało w świadomość tłumu to durackie tłumaczenie, że co moje to tylko moje i wara innym. Od tego się zaczęło to niekonsekwentne warcholstwo. Według obrończyń aborcji na życzenie właściciel psa nie może źle traktować suki w ciąży bo jest w ciąży, ale ta sama aktywistka co innego twierdzi, kiedy sama w kawałkach abortuje swoje dziecko, bo miałoby Downa. Co więc taka aktywistka może mi powiedzieć, kiedy wycinam swoje zasadzone przeze mnie drzewo na mojej ziemi, bo ciężki konar może wyłamać się na mój dom.
  • ~baba
    (2017-03-12 10:45)
    Moje drzewo, moja sprawa, ale z macicami już nie jest takie pewne.
  • ~Kornik
    (2017-03-12 10:55)
    OK ! Twój las twoje drzewo , ale puszcza Białowieży to nie własność Szyszki !!!!!!!!!!!
  • ~amarekr
    (2017-03-12 11:14)
    wasze czarne macice a moje drzewa i wara obrońcom macic
  • ~JA.
    (2017-03-12 11:23)
    MOJA WŁASNOŚĆ MOJA WOLA CO Z TYM ZROBIĘ.AMEN.
  • ~ADAM
    (2017-03-12 12:57)
    płaczecie o tlen..?? posadzcie OXYTREE
  • ~kaz
    (2017-03-12 13:23)
    Ustawa ta była bardzo potrzebna bo teraz właściciele działek zaczną sadzić drzewa bo do tej pory sadzili tylko krzewy . Zamiast płacić skorumpowanym urzędnikom, którzy "pilnowali" drzew samorządy będą mogły za te pieniądze nasadzić tysiące drzew.
  • ~Paulo
    (2017-03-12 13:38)
    Własność ma tyle odcieni ile dostrzega w niej właściciel. Chcesz ściąć? - tnij! Uważasz, że drzewo jest częścią dobra wspólnego?- nie tnij! Chcesz się mądrować? - mądruj się, ale nic Ci do mojego drzewa.
  • ~klocki drewna na froncie portalu przez caly weekend
    (2017-03-12 13:58)
    tyle dzieje sie ba swiecia, chociazby w holandi, a tu przez caly weekend klocki drewna na froncie portalu. I to dziwnie jakos po uklada ne. klocki drewna.
  • ~nar
    (2017-03-12 14:18)
    drzewa bawet na najprywatniejszej działce powinny buć pod ścisłą ochroną również od polityków nie doś że oczuszczają powietrze danego kraju to konsolidują teren łagodzą skutki powodzi itd bez drzew czka nas pustynia no chyba że chcemy być arabami bo oni mają tylko pustynię i przez to siada im psychika
  • ~Rolnik
    (2017-03-12 14:30)
    Nie należy panikować To że gdzieś tam wycięto tyle drzew to wina urzędników, bo powinien być teren objęty jako las i wtedy leśniczy wydaje pozwolenie a jeżeli drzewo rośnie ( nie tam gdzie powinno) w ogrodzie koło domu właściciela to wara od niego urzędnikom.Miejscem dla drzew jest las,parki a na terenach prywatnych to gospodarz posadził by inni podziwiali i kiedy będzie chciał to zetnie.
  • ~leon
    (2017-03-12 15:52)
    PO paprancy robia zdjecia z miejsc budowy np drog czy obwodnic i robia wielki szum ze wszyscy wszedzie niszcza przyrode . Ale dzieci nienarodzonych i aborcje popieraja . To sa przewrotowcy ktorzy chca tego samego koryta i dalej sprzedawania Polski w Brukseli
  • ~GENEZA
    (2017-03-12 17:27)
    Ciemnej strony księżyca nie widać.
  • ~Parra
    (2017-03-12 18:00)
    Dlaczego pseudo obrońcy przyrody i ekolodzy (za kasę) nie walczą aby wprowadzić pozwolenia dla właścicieli na posiadanie psa czy kota (które zatruwają i zgrażąją środowisku i ludziom) narzucając ich obecność większości obywateli w miastach A dodatkowo na: 1. zbierane grzybów 2. koszenie zboża 3. kopanie ziemniaków 4. itd........................... To
  • ~MENEL
    (2017-03-12 18:29)
    Dlatego komuchy wprowadziły dzierżawę wieczystą, by jaśnie państwo prywata nade wszystko nie zdewastowała całego kraju. można mieć na własność rzeczy osobiste, samochód, mieszkanie. Nie ziemię i robić co się chce, nawet składowisko odpadów radioaktywnych. Już teraz mamy prywatne lasy, rzeki , plaże, całe ulice. Poogradzane - wstęp wzbroniony. MIAŁO BYĆ PO 80 MLN Z PODZIAŁU TEGO CZEGO DOROBIŁ SIĘ SUWEREN. kAŻDY MÓGŁ BY SOBIE KUPIĆ KAWAŁEK MIASTA, LASU ... A TAK KUPUJĄ BANDYCI, SZABROWNICY, ZŁODZIEJE, CWANIACY, REPRYWATYZATORZY - WSZELKIEJ MAŚCI MĘTY I MILIONERZY DOTACYJNI ROLNICY. RESZTA LUDZI MA CH... D... I KAMIENI KUPĘ. SOLIDARNI SZERYFOWIE ! JESTEŚCIE DUMNI, ZACHOWALIŚCIE SIĘ JAK NALEŻY WPROWADZAJAĆ TAKĄ SOLIDARNĄ TRANSFORMACJĘ.