To nie sędzia Łączewski kwestionuje legalność wyboru prezesa TK

| Aktualizacja:

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zawiesił postępowanie wytoczone przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu. Przyczyną decyzji sędziego Wojciecha Łączewskiego były wątpliwości związane z wyborem Julii Przyłębskiej na prezesa TK, która to udzieliła pełnomocnictwa do reprezentowania jej przed sądem. Zgodnie z przepisami trybunał w postępowaniu reprezentowany jest przez prezesa, który na to stanowisko jest powoływany przez prezydenta RP.

wróć do artykułu
  • ~Jst
    (2017-07-05 09:46)
    Łączewski to sędzia kłamca!!!!!!!!!!!!!! Wymyślił włamanie do swojego komputera to kłamstwo wykryli eksperci!!Ten sędzia KŁAMCA nadal feruje wyroki w imieniu RzeczyPOsPOlitej!!! Takie coś możliwe jest tyko w kraju takim jak POlska Czyli HDi KK!
  • ~def
    (2017-06-30 08:04)
    A kto powołał Wolganga na ambasadora RP w BERLINIE,Ładny córwa kyrk ! PiS już to stosuje: piotrowicz,jasiński, kryże i i inni.
  • ~Konkubina
    (2017-06-27 02:34)
    Ten Łaczewski czy jak mu tam długo już nie będzie togi nosił. Ładniej mu będzie w pasiaku.
  • ~putka
    (2017-06-26 23:49)
    Hu. hu. .uj, uj, h.j, h.j oj sperma czyli koniec walenia konia
  • ~Wittorio
    (2017-06-26 22:47)
    Jeśli pani Przyłębska nie dostała pozytywnej opinii na sędziego sądu okręgowego,to jak może być prezesem TK?
  • ~Młody
    (2017-06-26 19:26)
    Jak się ma TW "Wolfgang" tajny współpracownik SB a obecnie ambasador RP w Berlinie.
  • ~a.utor n.ieznany
    (2017-06-26 19:22)
    Moze jeszcze sprawdza czy legalna jest demokracja, prezydent, godlo itd. To jest parodia prawa, PRLowska republika bananowa.(KODowa)
  • ~profersor
    (2017-06-26 18:19)
    "Pan" Zero niech nie plecie głupot.
  • ~zenek zbenek
    (2017-06-26 17:57)
    cieszy mnie zdjecie komentarza, ale jest mi milo, ze nie pisalem na prozno
  • ~AS
    (2017-06-26 17:48)
    Ale już w artykule nie napisano , że powodem pytania prawnego Sądu Apelacyjnego do SN ws prawidłowego wyboru Julii Przyłębskiej , są 3 pozwy wytoczone przez ANDRZEJA RZEPLIŃSKIEGO JAKO PREZESA TK O USTALENIE , ŻE 3 SEDZIÓW TK NIE JEST SĘDZIAMI PRZECIWKO MIN PREZYDENTOWI.SĄD OKRĘGOWY W WARSZAWIE TE POZWY ODRZUCIŁ JAKO NIEDOPUSZCZALNE. ZAŻALENIE DO SA ZŁOŻYŁ ANDRZEJ RZEPLIŃSKI. JULIA PRZYŁĘBSKA COFNĘŁA TE POZWY PO OBJĘCIU URZĘDU , CZEMU SPRZECIWIŁ SIĘ ANDRZEJ RZEPLIŃSKI WNOSZĄC , ABY SN ROZSTRZYGNĄŁ KWESTIĘ PRAWIDŁOWOŚCI UMOCOWANIA JULII PRZYŁĘBSKIEJ I MOŻLIWOŚCI COFNIĘCIA PRZEZ NIĄ POZWÓW RZEPLIŃSKIEGO. GRA PROWADZONA TAKIMI METODAMI PRZEZ SĘDZIEGO RZEPLIŃSKIEGO WSPÓLNIE Z SN JEST CIĘŻKIM SPRZENIEWIERZENIEM SIĘ NIEZAWISŁOŚCI SĘDZIOWSKIEJ , KTÓRA OZNACZA POWSTRZYMANIE SIĘ OD UDZIAŁU W BIEŻĄCEJ POLITYCE PRZEZ SĘDZIÓW . TUTAJ WYKORZYSTUJĄ ONI DO TEGO SWÓJ URZĄD ,
  • ~kibic
    (2017-06-26 15:16)
    Pan Super i Prokurator i Min. Sprawiedliwości nie widzi Łamania Konstytucji przez Prezydenta, nie reaguje na wybory dublerów. Tak to jest Belki we własnym oku nie widać Należy ściśle rozwalać porządek PRAWNY, by zaprowadzić nasze standarty prawne.
  • ~wolfgang p
    (2017-06-26 12:30)
    SĘDZIA Łączewski jest zbyt mocno przepisowy . Gdyby orzekł teraz ,że wszystko jest bez zarzutu to innym wydaniu orzeczenia przez SN ,mielibyśmy wyznawcy kaczyzmu i religii toruńskiej temat do napastowania i prześladowania . Cwaniak z tego Łączewskiego !
  • ~picnick
    (2017-06-26 12:20)
    panie zero i jemu podobni> Uzasadnienie sędziego Łączewskiego proszę czytać ze zrozumieniem. Wszystkim wam się trochę szkoły przyda.
  • ~Dama Pik
    (2017-06-26 11:33)
    N oto się Ziobro nie zna na prawie.I aktualny TK też. Albo są tendencyjni . " Należy jednak zaznaczyć, że w uzasadnieniu sąd rejonowy nie podważył w ogóle kwestii legalności wyboru prezesa TK. Wskazał tylko na pytanie prawne skierowane do Sądu Najwyższego. Takie postępowanie sądów jest regułą w sprawach budzących szczególne wątpliwości natury prawnej." MOŻE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM NIE POTRAFIĄ? A na pewno liczą ,że ......" ciemny lud to kupi "
  • ~puchatek
    (2017-06-26 11:29)
    Ustawienie postępowania tak, żeby dało oczekiwane postanowienie lub pożądany wyrok, niemal w każdej sprawie jest do wykonania, ale na zasadzie naciągania paragrafów, a nie „tworzenia” prawa. Tutaj Sędzia najniższego rejonowego szczebla uznaje, że akt oskarżenia, pozew, czy pełnomocnictwo nie mają podstaw, bo zdaniem sędziego Prezes TK został wybrany nielegalni Tutaj chodzi o "naginanie "prawa i niedopuszczenie lub opóźnienie rozprawy z powództwa cywilnego
  • ~Macisław Płatow
    (2017-06-26 11:22)
    Mnie dziwi Jedno. A mianowicie DLACZEGO min.Z.Ziobro nie zawiesi działalności Sądu Rejonowego warszawa.A ma takie prawo.
  • ~onkolog
    (2017-06-26 10:02)
    Pani ze zdjęcia ma wyraźne cechy zbliżającej się choroby nowotworowej. Wiem gdzie się ulokował lecz nie powiem gdyż tej pani nie warto pomagać.
  • ~Johny
    (2017-06-26 09:52)
    Żona kapusia SB wybrana niekonstytucyjnie.Podli bolszewicy.!!!!
  • ~pytam
    (2017-06-26 09:31)
    Jak się jest żonż TW WOLFGANGA to prawo jest tylko ozdobą buńczucznej miny niezbyt rozgarniętej adwokaciny.?
  • ~Mark Twain
    (2017-06-26 09:30)
    Dla mnie ta decyzja jest logiczna. Jesli sa watpliwosci i rozstrzyga je TK to niech wpierw je rozstrzygnie. W przeciwnym wypadku sprawe mogloby to pokomplikowac. Zeby jednak logicznie myslec, nalezy polityke i polityczne preferencje odlozyc na bok!