Skąd ogromne zainteresowanie 500 plus? Socjolog dla dziennik.pl: To przyzwoita kwota, o której nikt nie powie: Rzucono mi ochłapy!

| Aktualizacja:

"Z czasem 500 zł stało się więc wyznacznikiem tego, że to uczciwa oferta, interesująca ilość pieniędzy, przyzwoita kwota, o której nikt nie powie: Rzucono mi ochłapy!" - mówi w rozmowie dziennik.pl prof. Piotr Sałustowicz, socjolog z Uniwersytetu SWPS. Czym jeszcze tłumaczy ogromne zainteresowanie programami 500 plus?

wróć do artykułu
  • ~913 w ..
    (2018-02-10 18:11)
    najlepiej zlikwidowac te 500 plus a jak ma rzad dacz to 250 plus do 12 lat w tedy matki by poszli do pracy a nie czekali na te 500 plus i stali pod sklepiem czekali na kupnio piwa iwodki a mops nawet nie sprawdzi co sie dzieje w tych rodzinach niech rzad troche zajnie sie emerytami i da emerytom co na rekie maja 580 zl do 1000 tys zl niech rzad da emerytom 300 plus co mies-c a nie raz na rok albo niech rzad sie podzieli tymi nagrodami z emerytami tymi biedniemi albo caly rzad do wymiani lub na bezrobocie za 570 zl by bylo sprawiedliwie niech rzad sie zastanowi w tej sprawie
  • ~nbx--
    (2017-08-01 17:58)
    mojm zdaniem jest zlikwidowac 500 plus tak jak w 1987 roku nie bylo 500 plus i matki jakosc wychowali czworo dzieci i sie wyuczyli ,
  • ~Gosc
    (2017-07-25 08:17)
    re: Tak ................Powinienes podziekowac Bo...., ze jestescie tak plodni: Ty i Twoja zona, a nie nasmiewac sie z ludzi bezplodnych. Typowe dla............. (napisalbym wiecej i ostrzej, ale by nie przepuscili).
  • ~rodzice z W-wy
    (2017-07-24 10:38)
    PiS dopłaca nam 500 zł do naszego drugiego dziecka. HGW z P0 nie zapewnia nam dla tego dziecka obiecywanego żłobka, przez co musimy płacić 1100-1300 zł/mies. za żłobek prywatny (lub zwolnić się z pracy przy dwojgu małych dzieci). Czyli przez HGW i P0 jesteśmy co najmniej 600 zł "do tyłu, miesiąc w miesiąc. Jak myślicie, na kogo będziemy głosowali?
  • ~Ppp
    (2017-07-24 07:31)
    Już w zeszłym roku widać było, że bardzo wielu ludzi pojechało na wczasy – czasem pierwszy raz w życiu. W tym roku w mediach przewijaja się informacje, że tez jest bardzo dobrze pod tym względem. WNIOSEK: Trudno dokładnie zmierzyć efekt “inwestycji w kapitał ludzki”, ale łatwo zauważyć, że jest on znaczący. Pozdrawiam.
  • ~Tak
    (2017-07-23 12:17)
    Pani Dorota Kalinowska chyba nie ma dzieci... Może urodzi jednego na In vitro po 45 bo będzie samotnie jej w mieszkanie 4 pokoje przeczesz. Od razu zatrudni Ukrainkę żeby pilnowała gospodarstwo i dopiero wtedy jej stosunek do 500+ sie zmieni. A ja mam 3 zdrowych urodzonych bez przekrętów dzieci których cały czas pilnuje ich kochana mamusia . Zarabiam mediane Polskie wynagrodzenie czyli 2 500 , wynajęcie mieszkania minimum 2 000... Wiadomo o co chodzi? W domu dziecka państwo będzie wydawało na moje dzieci po 4 000 na jednego czyli 12 000 - tyle by kosztowało utrzymanie dzieci. Czy komuś szkoda tych pieniędzy na moich dzieci które dostaje od państwa? A może to może my jesteśmy głupkami ze w wieku 25 lat urodzili 3 dzieci? Może trzeba było najpierw zarobić i mieć jednego In vitro po 45 tce ?
  • ~prezes
    (2017-07-22 19:20)
    do J.Bidul-dolary byly juz po 4,10,a sa po 3,67 zl,cukier bywal po 4 zl,jest po 2,90 zl.Aby dolar kosztowal 10 zl musialby byc krach calego swiata.Nie lubie jak ludzie pisza bzdury nie majac analizy ekonomicznej.Zarabiam w euro i jakby dolar byl po 10 zl to euro byloby po 11 zl.Bardzo fajnie dla mnie ale zupelnie niemozliwe-w lutym 2009 dostalem 5 zl za euro,potem 4,70 zl.a potem juz stale po ok.4,30 zl.Cena 5 zl za euro byla po upadku banku Lehman Brothers i w oku cyklonu kryzysu swiatowego w latach 2008-09.Co wiec mialoby spowodowac wzrost dolara do 10zl?Konkretnie-w oparciu o jakie przeslanki ekonomiczne?Obecna gospodarka Polski idzie dobrze,jest dobry stan budzetu,rzad sciaga ok.20 mld zl dodatkowo,zloty sie umacnia,frank-silna waluta ,spadl z 4,15 do 3,80 zl,dolar tez,euro tez.Euro-zloty ma stabilizacje z EBC-jego kurs ma byc 4,20 do 4,40,idealny kurs to 4,30 zl,ktory bedzie broniony przez NBP i EBC interwencja walutowa,nawet w miliardach euro.To sa fakty-dlatego drogi J.Bidul nie pisz bzdur o 10 zl za dolara za chwile-poczytaj najpierw dobre ksiazki i raporty albo idz na Akademie Ekonomiczna.
  • ~jo
    (2017-07-22 19:17)
    jeżeli to rozumowanie jest poprawne to powinniśmy zabrać zarabiającym wszystko (nakładając prawe i sprawiedliwe podatki) i rozdać to naszemu elektoratowi.
  • ~ella
    (2017-07-22 14:39)
    Zamknęli wam gęby za 500+ : wy się cieszycie jak dzieci i oni też. Uwaga na limuzyny PANÓW bo z nimi w ICH sądach nie wygracie.
  • ~puchatek
    (2017-07-22 13:42)
    Socjologowie są opóźnieni o jakieś dwa lata Dyskusja miała sens tylko w kampanii wyborczej Teraz to tylko musztarda po obiedzie Wszystkie wizje że budżet się zawali i państwo zbankrutuje ,to tak zwanych prognozy ekspertów ekonomicznych ,począwszy od Balcerowicza ,skończywszy na Rostowskim ,pokazuje tylko ich umiejętności na tle Morawieckiego czy Kowalczyka Większej żenady i samo zaorania się nikt lepiej by nie dokonał niż to grono pseudo ekonomistów Przecież nie wydarzyły się żadne cuda ,tylko Morawiecki zastosował wdrożenie procedur kontrolnych w ściąganiu podatków po uprzednim podwyższeniu kar za wyłudzenia podatkowe #30 -40 miliardów zł wciągu roku ,to skala złodziejstwa jakie były tolerowane przez poprzednią władzę AFERAŁÓW Większość tych złodziejskich łupów trafiało do Niemiec
  • ~Unita
    (2017-07-22 12:27)
    120euro? Ochłapy.
  • ~[v]_[h}
    (2017-07-22 12:27)
    Smutne ze wydawalo powazni ludzie wyrazaja poglad bez znajomosci tematu WOT nie zastepuje wojska i wojsko nie zastepuje WOT - obie sluzby maja kompletnie inn model dzialnia a takze w warunkach realnego konfliktu rozne strategie - to formacje komplementarne i jesli dobrze zgrane to synergiczne...
  • ~wyborca/citizen/ ta bieda jest nasza/nie chcemy problemow
    (2017-07-22 11:53)
    moze i nie jest to dla wszystkich najlepsze rozwiazanie biedy, ale...jest to jakis ulamek naprawienia sprawiedliwosci, takze dziejowej, bo ta bieda nie wziela sie znikad, ONA powstawala od dawna, od dziesiecioleci i dluzej,wojny nie dolozyly,moja cala rodzina po wojnie z obu stron/Taty i Mamy/ wyszli z tego tylko z golymi rekoma i nadzieja.Smiech na sali ????Dziadostwo i barbarzynstwo.Zawsze byl wiatr prosto w oczy a H. w du.// Czytaj Hu., dup. i kamieni kupa.Wysoce profesjonalne okreslenie. I ciesze sie jak male dziecko, gdy innym/ Z PODWORKA, fakt autentyczny/ ulzono, chociaz wiem, ze nie jest to rozwiazanie proste z punktu ekonomicznego.Czytam artykuly i lzy zamazuja mi ekran,jak mozna byc przeciwnym by isc do przodu, nawet z bieda, bo nawet ta bieda jest nasza.
  • ~J. BIDUL
    (2017-07-22 11:51)
    Jak dolar będzie wart 10 złotych a kilo cukru kosztować będzie 12 złotych to kaszaniarze zrozumieją ile warte jest pincet plus. Już niedługo.
  • ~JMK
    (2017-07-22 11:50)
    Cieszcie się bo jak do koryta powróci totalna to zabierze 500+. Muszą mieć na ośmiorniczki i wczasy na Maderze.