Państwo daje sobie radę od poniedziałku do piątku. W godzinach pracy urzędów

| Aktualizacja:

Awantura wokół podziału obowiązków przy nawałnicach pokazała, że państwo daje sobie radę tylko w standardowych sytuacjach. Od poniedziałku do piątku. W godzinach pracy urzędów

wróć do artykułu
  • ~2 lata w plecy - czas na 2 lata do przodu
    (2017-08-28 09:46)
    Kiedy wszystkie koszty poniesione na "grabienie sosnowych liści" po nawałnicy 11/12.08.2017r. zostaną wreszcie podsumowane /usuwanie skutków potrwa jeszcze b. długo/, to dopiero wtedy otrzymamy STRATY, jakie poniosła cała Polska. Polska rozumiana jako państwo, a nie piaskownica, w której wesoło bawią się tylko członkowie, ich rodziny, powiązani znajomkowie i za nimi inni beneficjenci partii o nazwie PIS, rządzącej z przyssawkami. Na pewno STRATY państwa i obywateli RP będą liczone znowu w miliardach złotych. Nie mówiąc o śmierci osób, które zginęły, bo im życia nikt nie przywróci. Czy to nie jest wystarczający powód dla tzw. rządzących, żeby poważnie zając się poprawianiem stanu RP ? 2 lata do tyłu, czas na 2 lata do przodu.
  • ~kitka
    (2017-08-27 09:42)
    w dzienniku telewizyjnym powiedzieli że jest super to tak ma być. Jeśli ktoś nie wierzy to niech się cofnie o 30 lat. Wtedy tez tak było.
  • ~Krystyna2016
    (2017-08-27 08:44)
    Der....nie państwo tylko samorządy opanowane przez kliki z PO i PSL opanowane przez kliki kolesi i rodziny działaczy nie koniecznie kompetentne ale za to swoje!
  • ~xyz
    (2017-08-27 08:35)
    Państwo partii Platforma tak zwana " Obywatelska " i PSL nie dawało sobie rady przez 8 lat , pozostawiło Polskę w ruinie !!!!!!!!!!!!!!!! Dzięki PIS Polska się odradza i wstaje na nogi !!!!!!!!
  • ~wicio
    (2017-08-27 08:15)
    a jak /rzad=NIERZAD pracowal za pelo????
  • ~darek
    (2017-08-26 20:08)
    Ciekawe kiedy my sobie popracujemy 8 godzin....ciekawe jak to jest 8 g-o-d-z-i-n..hm... w tej chwili 12.-18 godzin w pracy. można hejtować.
  • ~obawa
    (2017-08-26 19:53)
    To fakt, państwo w soboty i niedziele nie istnieje. Szkoda że Putin o ty wie ...
  • ~Śmieszek
    (2017-08-26 19:47)
    Budują system , za wiele milionów , a wystarczy sms-a wysłać , by poinformować konkretną jednostkę , konkretną miejscowość , bądź całe społeczeństwo - to nie jest trudne ,a 90 % ludzi ma jakiś telefon.
  • ~ psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-08-26 19:33)
    fajnie
  • ~Dokładność
    (2017-08-26 19:07)
    Ostrzeźenia które są wydawane dla całych województw a nie dla poszczególnych gmin, no może maksymalnie powiatów są bezsensowne, bo kto w nie uwierzy jeżeli kilka razy pod rząd się nie sprawdziły
  • ~Hm
    (2017-08-26 18:27)
    Taaa. Może w ABW już nie ma obowiązku napisania podania o zgodę na pozostanie w nadgodzinach, ale w wojsku nadal jest. No i kwiatek nt zarządzania kryzysowego w tymże wojsku, które przecież obok Straży Pożarnej powinno być najlepiej przygotowane na sytuacje kryzysowe... Na wypadek pożaru / klęski żywiołowej / wybuchu wojny / ... najważniejszą chyba sprawą jest wiedzieć, ilu ludzi znajduje się na terenie jednostki i w których jej strefach - ilu pracowników cywilnych (do ewentualnego ratowania) i ilu wojskowych (czyli potencjalnych ratujących). Plus ilu i których członków dowództwa. Podstawowa sprawa w sytuacji kryzysowej, nie? Źródłem tejże wiedzy powinna być dzienna lista wejść / wyjść, podpisywana przez wszystkich bez wyjątku. I otóż... podczas wszystkich (częstych) alarmów ćwiczebnych, przeprowadzanych w bardzo znanej JW na przestrzeni dwóch lat, faktyczny stan osobowy na miejscu zgodził się ze stanem z listy... JEDEN RAZ. Więc jak tu mieć pretensje do cywilów, że nie mają bladego pojęcia o zarządzaniu kryzysowym i zapobieganiu kryzysom, skoro nawet wojskowi biegaliby jak kurczaki bez głowy? :(
  • ~lke
    (2017-08-26 15:33)
    Niemcy przestańcie się wtrącać do naszego podwórka! Przestańcie jątrzyć! Zajmijcie się swoimi problemami!
  • ~Kasia
    (2017-08-26 14:38)
    Pewnie dawne struktury PO, PSL bojkotuja wszystko.
  • ~polak1
    (2017-08-26 14:17)
    A w Niemczech jak pracują,? Mieszkam tam, to wiem! Nawet sklepy w niedziele pozamykane o urzędach zapomnij od 12-tej w piątek pozamykane.
  • ~wyborca/ taki mamy klimat
    (2017-08-26 13:33)
    *w zachodzie napad, we wschodzie zapad,... a u nas jako tako,.choc skromnie to sie jakos trzyma,.. w gazetach piszo,.z spraw waznych cisza... bo mamy taki klimat*
  • ~AM
    (2017-08-26 12:47)
    "Państwo daje sobie radę od poniedziałku do piątku. W godzinach pracy urzędów"....... No wlasnie dlatego mowi sie na Zachodzie...... polnische Wirtschaft
  • ~taka prawda
    (2017-08-26 10:43)
    Państwo dawałoby sobie radę lepiej, gdyby jej planów nie torpedowali bez przerwy dywersanci z tzw. totalnej opozycji !!!
  • ~WYDYMAJA CIE I PORZUCA
    (2017-08-26 10:19)
    SYLWIA SYLWIA!!!! ...i ty myslisz, ze jak wejdziesz "im" w D**E, to twoja kariera jest zapewniona?...otoz postawilas na zlego konia....
  • ~samorzadowiec
    (2017-08-26 10:04)
    marksiste pozac po tym, ze zawsze krytykuje, ale nie podaje rozwiazan, jak juz to jakies utopijne, porownuje z czyms co nie funkcjonuje i nigdy nie fukcjonowalo. Nie zyjemy w panstwie teoretycznym, ale tam gdzie urzednicy sa rowniez ludzmi, maja umowy o prace, prawa pracownicze, ktore reguluje prawo. Tym bardziej ze urzednicy byli sami dotknieci nawalnica, jak i ich rodziny.Byc moze rozwiazanie pracy 24 godziny na dobe, beda prywatne sluzby pomocy finasowane w przez ngo, tych tysiace fundacji pomocowych finasowanych przez rzad, tylko za co ?
  • ~qqq
    (2017-08-26 09:30)
    Ten artykuł to szum informacyjny. Fakty są takie, że za zarządzanie kryzysowe odpowiada rząd i wojewodowie w województwach. Wojewodowie mają do swojej dyspozycji skomputeryzowane centra zarządzania kryzysowego (nie mylić z wydziałami zarządzania kryzysowego), w niektórych województwach są w nich dyżury całodobowe, dlaczego u wojewody pomorskiego takiego dyżuru nie ma?