Muzułmańscy uchodźcy zislamizują Polskę, przed czym ostrzega PiS? ROZMOWA z psychologiem międzykulturowym

| Aktualizacja:

"W procesie integracji liczy się nie tylko jak migranci odnoszą się do kultury swojego pochodzenia, ale też to, jak odnoszą się do kultury miejsca, w którym się osiedlają. Innymi słowy: na ile są w stanie praktykować i jedną, i drugą" - mówi w rozmowie z Dziennik.pl dr Marta Penczek, psycholog międzykulturowy z Uniwersytetu SWPS. W jakich krajach się to udało? Jak? I dlaczego?

wróć do artykułu
  • ~Krzysio z O.
    (2018-06-07 23:02)
    .... !!!!!!!!! .... Oni , nie beda tu pracowac !!!!!!!! Kazda rodzina , bedzie miala przynajmniej 5, 6, czy 7-ke dzieci ... Beda liczyli , jak wszedzie , na SOCIAL !!!!!!! Potworza getta , jak w miastach na zachodzie ... Sprzedawac narkotyki ... !!! Robia to WSZEDZIE !!!!!!!! Pozakladaja malutkie sklepiki z "zielskiem" . Czy podejzane knajpki , gdzie kupisz amunicje i , narkotyki ... Alkohol , ktorego nie uznaja oficjalnie , tez sprzedaja ... Beda przed nimi siedziec , calymi bandami i , gapic sie dookola ... Kazdy zatrzymujacy sie , bedzie traktowany , jak najwiekszy wrog , ich wszystkich ... !!!!!!! Beda gotowi pobic kazdego , wszyscy razem ... Popychanie , normalna sprawa . Albo cos kupujesz , albo szybko wynocha ... Za 5-ke , czy 6-ke dzieci , 3000 zl. sie nalezy ... !!! Reszte sie dokradnie ... Dzieci musza tu tez sie popisac , Krasc i , Oszukiwac ... !!!!!!! Chcemy tego ???????? Policja , nie da sobie rady ... !!! Bedzie ich getta omijac ... !!! Oni klamia i , oszukuja od dziecka , a "bezboznikow" jak nas , to juz ... OBOWIAZKOWO !!!!!!! Chcemy tego ???????
  • ~Michal
    (2018-06-06 03:20)
    Ta kobita pojecia nie ma o czym gada....lunatyk
  • ~dzwoni dzwon tylko w którym kościele?
    (2018-06-05 13:29)
    BRAKUJE RĄK DO PRACY? LUDZIOM SIĘ ROBIĆ NIE CHCE I TYLE W TEMACIE. TYLKO 100 TYSIĘCY KOBIET OFICJALNIE PIZGNĘŁO ROBOTĘ BO WOLĄ ŻEBY ICH PAŃSTWO UTRZYMYWAŁO. I CO SIĘ DZIWIĆ SKORO MAJĄC 3 DZIECI DOSTANIE BABA 1500 ZŁ A POSIADAJĄC 4 DZIECI TO JESZCZE PAŃSTWO DA IM EMERYTURĘ.
  • ~Kesler
    (2018-06-04 07:29)
    Dobrze. Nadadzą się na szaszłyki i kotlety.
  • ~z
    (2018-06-04 06:14)
    Psycholog doradza kursy. Zeby zrozumiec co na tych kursach sie mowi emigranci musza byc w kraju przynajmniej kilka lat. Dlaczego? Bo jezyk polski jest jak chinszczyzna dla cudzoziemcow. Znam cudzoziemca ktory jest tu 8 lat i nie potrafi sklecic zdania w naszym jezyku. Przez kilka lat zatem Polska musi wspierac takich emigrantow. Zatem Bialorus, Ukraina i Rosja powinny byc miejscem werbunku a nie inne kraje.
  • ~Zofia
    (2017-12-23 08:36)
    Sztuczna sterowana migracja ludzi, którzy nie będą w stanie sie zintegrować. Tworzá prymitywne enklawy i zagrają reszcie spoeczeństwa. Co do islamizacji to darujmy sobie te bajki bo przynajmniej płoowa naszego społeczestwa (kobiety) ma do tego zdrowá odraze.
  • ~dhfgn
    (2017-12-10 18:56)
    Co za banialuki wygaduje ten psychol. Naprawdę chcecie mieć w Polsce drugi multi- kulti- afganistan?!
  • ~kawa
    (2017-09-14 13:49)
    Islam, czy łagodny czy radykalny jest religią zamkniętą ze średniowiecznymi wzorcami kulturowymi. I od tego trzeba zaczynać te szkolenia. Nikt się nie zgodzi na wyizolowane slumsy islamskie i nikt tego nie będzie utrzymywał. I nie ma to nic wspólnego z brakiem miłosierdzia czy wspólczucia.
  • ~sake
    (2017-09-13 17:58)
    Ta paniusia chyba odleciała.Skąd wzięła cyfrę 7000 jak od dawna mówi się,że Kopacz zadeklarowała 12000 imigrantów.Po sprowadzeniu rodzin okaze się że mają tylko żądania a nie mrzonki o integracji,a przy rosnacej populacji bedą kandydować na stanowiska państwowe czy lokalne i wygrywać wybory.Ta pani oprócz wiedzy teoretycznej powinna się zapoznac z faktami zanim zacznie nawoływać do ,,czerpania pełnymi garściami rozwiazań szwedzkich.
  • ~Ja61
    (2017-09-11 23:10)
    To ja zaproponuję posłać tych psychologów międzykulturowych , i ten cały Uniwersytet SWPS , do Afryki i Turcji. Niech ich tam zaczną przygotowywać do skoku cywilizacyjnego .
  • ~Wolna Polska
    (2017-09-11 17:01)
    Zacznijmy od tego że Polska nie POtrzebuje psychicznie chorych arabusów kturych trzeba leczyć Polacy nie bendą łorzyć na nierobów i pasorzytów,koniec kropka
  • ~ktoś tam
    (2017-09-10 13:44)
    Panie, jedź pan do Niemiec, Francji, Szwecji itd. i tam pouczaj, nauczaj i wdrażaj swoje teorie. Nawet powodzenia życzę.
  • ~...
    (2017-09-07 15:51)
    Człowiek bez praktyki się wypowiada, zamiast 4 lat studiów wystarczy dłuższy pobyt za granicą wśród muzułmanów, którzy się nie integrują nie stawiają na żadne multikulti, zwyczajnie jak bedą większością stworzą Nan getta
  • ~Prawdziwy Polak (jeszcze) Katolik
    (2017-09-05 19:13)
    Nie mam nic przeciwko temu, żeby mnie zislamizowali, gdyż bardzo podoba mi się wizja raju ze stadem dziewic,które będę mógł rżnąć na okrągło. Ciekawy tylko jestem czy po przeleceniu takiej - błona dziewicza odrasta jej z powrotem?
  • ~BHO
    (2017-09-05 16:10)
    Już nie raz próbowano zniszczyć kulturę Narodu Polskiego tylko te "mądre głowy "nie zdają sobie sprawy , że damy radę i jeszcze raz posprzątać będziemy musieli właśnie my .Pozdro Rodacy
  • ~Wojtek
    (2017-09-05 09:54)
    Trzeba bez końca przypominać to, co kiedyś powiedział prof. Wolniewicz: " pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota"...
  • ~t
    (2017-09-04 17:41)
    Pomoc dla 7000 ********** to pozbawienie pomocy państwowej 14000 Polaków. Oczywiście że jakiś / jakaś psycholog międzykulturowy (co to je, na litość boską) będzie za importem surowca dla siebie, ale może lepiej jechać do Syrii. Obawiam się że islamiści solidnie się uśmieją.
  • ~jarek
    (2017-09-04 17:37)
    wal się dz...o!
  • ~Rychu
    (2017-09-04 15:22)
    Ostrzeżenia PiS o możliwości zislamizowania Polski i Polaków przez uchodźców, świadczą o braku wiary w dotychczasową wiarę, którą podobno wyznaje ponad 90 % obywateli, Wydaje się, że jedynym ratunkiem dla przetrwania naszej wiary jest przypomnienie, ze religia muzułmańska surowo zakazuje spożycia alkoholu i dlatego w Polsce taki numer nie przejdzie.
  • ~logik
    (2017-09-03 22:59)
    Przestałem czytać, gdy "pani psycholog" podała przykład Niemiec, czy Skandynawów organizujących kursy funkcjonowania społeczeństwa dla imigrantów-nachodźców (o uchodźcach nie piszę, bo takich w Europie nie ma). Proponuję pani psycholog by spędziła kilka nocy, a może nawet tylko dni w Malmo, Essen czy na plaży w Rimini. Może zastanowi się nad "swoimi teoriami".