Prymas Polski: Antysemityzm jest grzechem, dialog polsko-żydowski nie może zostać bezmyślnie zerwany

| Aktualizacja:

Myślę, że trzeba postępować z wielką delikatnością, żeby proces naszego współistnienia, dialogu, nie został bezmyślnie zerwany - powiedział w środę KAI prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do kryzysu w relacjach polsko-izraelskich związanego z ustawą o IPN.

wróć do artykułu
  • ~ewa koby
    (2018-04-28 22:14)
    ewa koby przeraza mnie semityzm w eu znow sie izoluja jaka nowa katorge szykuja ala ...wiecie
  • ~Daniel
    (2018-02-10 09:30)
    Ten prymas Wojciech P. zachowuje się jak hrabia prymas Mieczysław Ledóchowski , który zabraniał nabożeństw o charakterze narodowym i na jakiś autorytet uważa się .
  • ~Jack
    (2018-02-09 13:36)
    Polak tylko z nazwiska?
  • ~ewa koby
    (2018-02-09 00:58)
    ewa koby semityzmanty to najpotezniejsza organizacja swiata to wszystkie banki wszystkie media rodziny krolewskie wszystkie religie i korporacje..wiecie nie ma opcji
  • ~Polska ocalona z holokaustu
    (2018-02-08 22:04)
    Kto mógłby się spodziewać, że władze Kościoła Katolickiego w Polsce ustami biskupów, wszystkich bez wyjątku, od początku izraelskiego ataku na Polskę, każdego dnia będą bronić Polski przed pomówieniami? A może ktoś się spodziewał obrony ze strony papieża? Są jeszcze jacyś naiwni? Oczywiście, że są i uwierzą, że KK bronił Polski przed krucjatami, krzyżakami, zaborcami, Unią Europejską i najlepszejszymi sojusznikami... Bo głupich nie sieją, nie orzą, sami rosną...
  • ~moro
    (2018-02-08 17:07)
    Antysemityzm nie jest grzechem, jest obowiązkiem miłym Jezusowi.
  • ~No to ja bardzo delikatnie o tym 'narodzie wybranym':
    (2018-02-07 22:25)
    Ciekaw jestem, kto ich wybrał, gdzie ich wybrał i na jaką wybieralną funkcję - a poza tym (a może nawet przede wszystkim!) - czy mogą przedstawić dowód na to, że głosowała jakaś większość i że wybory nie były sfałszowane?!
  • ~Ideałem jest dążenie do ideału!
    (2018-02-07 21:20)
    Ta pozorna tautologia przestaje nią być, gdy rozpatrujemy model szwedzki! Takim idealnym podejściem do problemu an-tyse-mityzmu było oświadczenie pewnego szwedzkiego dyplomaty, gdy podczas II Wojny Światowej poproszono rząd Szwecji, żeby neutralna Szwecja przyjęła dużą liczbę Ż-yd-ów-uchodźców z okupowanych przez Niemców krajów Europy, znajdujących się na statku w pobliżu jednego ze szwedzkich portów! Powiedział on mianowicie, że w Szwecji problem an-tyse-mityzmu nigdy nie istniał i naród szwdzki nie życzy sobie, żeby ten problem kiedykolwiek w Szwecji się pojawił! I statek wraz z problemem an-tyse-mityzmu oddalił się raz na zawsze od szwedzkich wybrzeży i popłynął do innych krajów! - Z których portów też kolejno otrzymywał zresztą podobne komunikaty - tylko nie tak przejrzyście i jednoznacznie sformułowane!
  • ~Jak powiada trafne włoskie porzekadło -
    (2018-02-07 21:18)
    - matki kre ty nów są nieustannie w ciąży i rodzą na potęgę! - A potem ich dzieci zostają niestety biskupami, a nawet prymasami!
  • ~Cyn ik o stoickim (na razie!) usposobieniu
    (2018-02-07 21:13)
    Mądre, przytomne, zdrowe na umyśle i kochające swój kraj narody wcale się zży dami nie certoliły i nie czekały, ażży dzi pozmieniają sobie nazwiska na Mazowiecki albo nawet Warszawski, Madrycki, Paryski lub Londyński i tak się u nich rozplenią, rozpanoszą i tak zbezczelnieją, żeby gościnnych gospodarzy oskarżyć o jakiś "ant-ysem-ityzm"! + + + I wmówić im, że ich największym wrogiem jest chrześcijaństwo! +++ I przy-włas-zczyć sobie Jasną Górę albo Lourdes!!! - - Po prostu już kilkaset lat temu zorientowały się, w jakie bambuko grają z nimi ci pej saci eskimosi i edyktami władców zawczasu wyperdoli łyży dów ze swego terytorium i skrupulatnie dopilnowały, żeby się udali tam, gdzie pi ep rz rośnie! (Anglia 1290, Francja 1306, 1394, Hiszpania 1492, Portugalia 1497) !!! A potem te kraje rozwijały się i kwitły, a ich wszyscy obywatele się bogacili i żyli dostatnio! >>> Niestety - chociaż w Polsce pi ep rz nie rośnie - to jednak naiwni Polacy dali sobie kiedyś prze zży dów wmówić, że on w Polsce rośnie, i pozwolili wygnanym ze zdrowych pań stwży dom się w Polsce osiedlać! Jak zwykle nie skorzystali z cudzych doświadczeń i błędów i postanowili wszystkiego doświadczyć na własnej skórze i popełnić wszystkie błędy znane innym od wieków! I tak jest do dzisiaj! Bo niestety - przez te 450 lat od czasów Kochanowskiego polski mo-tło-ch nie zmądrzał ani na jotę, chociaż znane słowa poety każde następne młode pokolenie tego mo-tłoc-hu wkuwa gorliwiena pamięć i potem równie "odkrywczo" co bezmyślnie powtarza je przy byle okazji jak papuga, co to się za pawia uważa, ale koniecznie chce zostać pawianem i świecić przed światem szkarłatnym skopanym, posiekanym i POsypanym prze zży dów pi ep rzem za-dem! - A - jak wiadomo - jaka "młodzież" - taka "przyszłość narodu"! Szczęścia życzę - bo powiadają, że głu pi ma szczęście! Ale ja na Waszym miejscu za bardzo bym na to nie liczył! Zwłaszcza teraz - kiedy znowu zasiedliście do pokerka zży dami! - I znowu zaczynacie przegrywać ojcowiznę!
  • ~chr,
    (2018-02-07 20:42)
    nawet juz i Episkopat Polski przejrzal na oczy i uszy i zobaczyli jakiego zla narobil PIS i Kaczynski i spolka Macierewicz, Czarnecki . Jaki, Blaszczak, Piotrowicz i inni PZPR-owcy i PIS-bolszewicy, a precz z nimi i niech do swoich mocodawcow spiepszaja na Wschod.
  • ~katol
    (2018-02-07 20:33)
    Prymas Polski mianowany przez Papieża Franciszka. Czy warto coś jeszcze wyjaśniać? Każdy przytomny człowiek wie o co chodzi. Franciszek zawsze apeluje, by się za Niego modlić. Owszem modlę się... żeby Pan Bóg wreszcie Go oświecił.
  • ~janek-007
    (2018-02-07 20:32)
    Prymas ma halucynacje.
  • ~lolek
    (2018-02-07 20:13)
    Pan ksiądz zabrał głos?Ciekawe na co tym razem liczą klechy;Że Polacy za mało się kłócą i trzeba dorzucić kolejnych powodów żeby ludzie sobie do gardeł skoczyli?Kiedy odetnie się od państwa koscioł to i problemy się skończą.
  • ~DonKichot
    (2018-02-07 19:56)
    co to jest antysemityzm definicję proszę , czy zabezpieczenie przed lichwiarzami i złodziejami kłamcami to antysemityzm prymusie nie bluznij!
  • ~ ! ! !
    (2018-02-07 19:55)
    Antypolonizm także jest grzechem, mimo że tak czyniący nie spowiadają się. Chociaż niektórzy jednak coś markują jakby się jednak spowiadali ale akurat bez wyznania grzechu antypolonizmu.
  • ~ole
    (2018-02-07 19:52)
    Czy ktos slyszal abpa protestujacego przeciwko "Polskim itd". Jeslin ten czlowiek reprezentuje Jezusa, to dziwna ta wiara. Jezeli reprezentuje wierzacych to pytam na jakiej podstawie? Wybieral go narod polski czy antypolski?
  • ~gzyms
    (2018-02-07 19:23)
    Lepiej pozno niz wcale Drogi Prymasie; chociaz niestety moze juz byc za pozno.
  • ~tak jest
    (2018-02-07 19:20)
    A co na to poslanka Krystyna P.?
  • ~aaa
    (2018-02-07 18:59)
    Wszystko, przeciw czlowiekowi jest GRZECHEM.Nie trzeba byc Prymasem zeby wiedziec.A samochody od BEZDOMNYCH jak ksiadz Prymas traktuje jako ofiara,zdzierstwo,KLAMSTWO!!!?