Nie chciał pochować 15-latka, bo wypisał się z religii. Ksiądz z Załubic zostanie ukarany

| Aktualizacja:

Rodzina zmarłego jak donosi portal wp.pl została przeproszona przez biskupa Romualda Kamińskiego. Głos w sprawie zabrał także ksiądz Wojciech Lemański.

wróć do artykułu
  • ~hmm
    (2018-02-13 19:18)
    O co chodzi? Nie wierzył w Boga to zakopać a nie do koscioła prowadzić.
  • ~Dragan - serving the nation
    (2018-02-13 09:36)
    Ye bem ti Boha, ye bem ti ksiadz, ye bem ti to swe !
  • ~Obludnicy domagaja sie fety pogrzebowej
    (2018-02-13 09:24)
    Za zycia bluznia ,klamia ,atakuja KOSCIOL i ksizy ,Po smierci nagle rodzinka na pokaz chce ksiedza ,ORKIESTRY , debowej trumny ,kazania wychwalajace zmarlego aby sie pokazac ludziom ,Bo w glebi serca to sa OBLUDNICY ,Obmowia ksiedza ,wypomna mu pieniadze i tym podobne rzeczy . Przeciez nikt ich nie zmusza do wiary ,chodzenia do kosciola tym bardziej do takiego a nie innego POCHOWKU , Trzeba bylo isc do urzednikow panstwowych i zrobic pochowek bez ksiedza ale tez trzeba zaplacic ,,,niestety,Tusk zmniejszyl z 6000 zl do 4000 zl tzw ,posmiertnego i rodzinka musi dolozyc , A moze ks,LEMANSKI ,ks,SOWA pochowali by tego madrale za zycia za darmo i wyglosiliby pochwalne mowy jaki to byl wierny ,dobry katolik lacznie ze swoja mamusia !!!!
  • ~leming-doradca
    (2018-02-13 08:29)
    Niech sie POskarzy Ojcu Rydzykowi.
  • ~kasa
    (2018-02-13 06:03)
    Skoro Tusek zabrał POchówkowe, to jak miał POchować?
  • ~gerwazy sztompka
    (2018-02-13 06:00)
    A do diabła też nie mógł odprawić?? Ogolić, zdjąć sutannę, i do PO zapisać.
  • ~Tow.Jaroslaw
    (2018-02-13 04:43)
    To nie jest ksiondz tylko sk......yn !!
  • ~Bardzo mrozi w Norge ---- 8°C
    (2018-02-12 23:52)
    Hahahahahah... HAHAHA !!!, to wszystko Maly Pikus do tego co sie odp**ier**dala w Zaodrzanskim KALIFATcie... :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))..HAHAHA !!!
  • ~kkkk
    (2018-02-12 22:06)
    a czytajac zyciorysy swietych dowiadujemy sie ze byly nierzadnicami cudownie nawroconymi itd. ---ksiadz postanowil rodzinie dolozyc ogrom przykrosci w takiej chwili
  • ~o losie
    (2018-02-12 21:41)
    Bardzo dobrze ze nie chodzil na religie i nie dziwie sie ze nie byl Parafianinem bo PARAFIANIN to czlowiek bez oglady ,zacofany ,ciemnota. Wiec jak ksiadz zwraca sie na mszy do zebranych drodzy parafianie to znaczy DROGA CIEMNOTO!!
  • ~redo
    (2018-02-12 21:24)
    Tytuł artykułu zaprzecza treści. Bo w treści nic nie ma o tym, że nie chciał pochować. Poszło o formę. A co z tym ukaraniem? Też nic. Niemiecka dokładność kaputt :-)
  • ~Ks. Lemański - klauzura do końca życia
    (2018-02-12 21:15)
    Proboszcz postąpił właściwie. Rodzina mogła wychować w wierze małolata, a nie gorszyć sie właściwą postawą księdza. Wypiął się na Boga, to bec ceremoni kościelnej pochowany . TYLE w temacie!
  • ~antypisiak
    (2018-02-12 21:00)
    Jakby klecha dostal ze 3 tysiaki,to by zamknal gebe i bez problemow by pochowal.Kasa misiu,kasa sie liczy.
  • ~żart
    (2018-02-12 20:42)
    Z prochu (Ziemi) powstałeś i w proch się obrócić (kosmito).
  • ~ole
    (2018-02-12 20:34)
    W Niemczech tysiace ludzi wypisuja sie z KK tracac tym samym prawo do pochowku z udzialem ksiedza mimo iz byli OCHRZCZENI. Jestem przekonany ze gdyby rodzice przyszli do proboszcza i przeprosili z za wybryki syna wtedy kiedy smarkacz wybrykow sie dopuszcza, ksiadz by postapil inaczej. Zachowanie biskupa mnie nie dziwi bo skoro na slubie cory Kwasniewskiego bylo ich dziesieciu to coz za Problem z jednym ksiedzem na pogrzebie bezboznika.
  • ~bubu
    (2018-02-12 20:21)
    Ciężko z wami rodacy : nie mozecie sie uporac z tym co w tej waszej powiem delikatnie duszy gra. O ile macie jakieś dusze.
  • ~Daniel
    (2018-02-12 19:50)
    A CO ? dopiero na POLSKICH WIOSKACH ! gdzie nikt nie dba , bo ani rząd RP ani władze gminy .Prawidło jak w cywilizowanym kraju w Europie to powinno się w Urzędzie Gminy , czy Urzędzie Miasta załatwiać sprawy pochówku na cmentarzu świeckim . Samorząd także powinien pomagać społeczności lokalnej i zapewnić usługi Mistrzów Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej na ostatnie pożegnanie jak w normalnym świeckim kraju a nie wyznaniowym jak przed II wojną światową .A wyznaniowy pochówek jak kto chce w drugiej kolejności to sobie niech robi. Teraz to sytuacja tak wygląda że samorządy gmin i miast w wielu miejscach Polski nie mają ani Mistrzów Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej i nawet nie wiedzą kto ? to? , ani nie mają normalnych cmentarzy komunalnych a za to kościołów rzymskokatolickich i cmentarzy rzymskokatolickich stawianych jeszcze przez władze lokalne zaborców jest dziś w Polsce więcej niż grzybów i to są skutki.
  • ~j u d z i c i e l
    (2018-02-12 19:44)
    Nie chciał iś do nieba to po co go tam ksiadz miał pchać na siłę, jeszcze by go niebieskie CBA potem oskarżyło o jakąś korupcję, w Polsce po PRLu wszyscy usiłuja coś przepchać na swoja korzyść, nawet Ż y d z i
  • ~bez emocji
    (2018-02-12 19:17)
    Jeśli rodzice zaakceptowali wybór dziecka powinni być konsekwentni...
  • ~ło matko
    (2018-02-12 19:07)
    Kolejny biskup "ciepłe kluchy" w Warszawie, za przepraszasz, dzieciak nie potrzebował Boga za życia, to po co ta szopka na cmentarzu?