Nie chciał pochować 15-latka, bo wypisał się z religii. Ksiądz z Załubic zostanie ukarany

| Aktualizacja:

Rodzina zmarłego jak donosi portal wp.pl została przeproszona przez biskupa Romualda Kamińskiego. Głos w sprawie zabrał także ksiądz Wojciech Lemański.

wróć do artykułu
  • ~bubu
    (2018-02-12 20:21)
    Ciężko z wami rodacy : nie mozecie sie uporac z tym co w tej waszej powiem delikatnie duszy gra. O ile macie jakieś dusze.
  • ~żart
    (2018-02-12 17:41)
    Głupek - pobrał pieniądze za pochówek i się wymądrza (matoł). Takie słowa mówi się przed "mamoną" wariacie. Znam to, Dziadka (grał w orkiestrze kościelnej) jak przyszło o pochówek, to sie biedak (ksiądz) "fantował" za ile (za darmo - umarło). Wszelkie "zasługi" nieważne, na tym "bozym" świecie (liczy się kasa). Zapowiedziałem dzieciom, że chcę być "spalony" (kremacja), nie skonsmowany przez "robaki". Nie lubię uroczystości "pogrzebowych" (ministrant).
  • ~Mark Twain
    (2018-02-12 16:44)
    Czy taki "ksiądz" nie zdaje sobie sprawy, jak wrogą robotę robi Kościołowi, którego jest funkcjonariuszem? To co zrobił, to najprostsza droga do utraty wiernych. Nie tylko w jego parafii!
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-02-12 16:55)
    Jak nie wierzył w BOGA synek to do LASU nie do POświęconej ziemni jesli się wypiął na wiarę widicznie to z klanu mafii wołominskiej
  • ~ziuk
    (2018-02-12 17:32)
    Nie wierzył, więc po kiego grzyba mu ksiądz i katolicki pogrzeb? Bo się jakichś wsioków nalazło? Przecież to jest jakaś szopka.
  • ~j u d z i c i e l
    (2018-02-12 19:44)
    Nie chciał iś do nieba to po co go tam ksiadz miał pchać na siłę, jeszcze by go niebieskie CBA potem oskarżyło o jakąś korupcję, w Polsce po PRLu wszyscy usiłuja coś przepchać na swoja korzyść, nawet Ż y d z i
  • ~spokojniej
    (2018-02-12 18:31)
    Pogrzeb katolicki nie jest prawem konstytucyjnym. tzn. nie przynależy każdemu obywatelowi. Nawet członkom Kościoła. Bo są odejścia formalne i nie formalne i to należy uszanować. Z tym musi się pogodzić nawet (awanturująca się) rodzina.
  • ~spokojniej
    (2018-02-12 18:18)
    Pewne zachowania wykluczają nas ze wspólnoty, nawet nieformalnie. Nic na siłę. Nie ma nic bardziej dobrowolnego jak religia. Więc co ten hałas ? Może młodzież i dorośli powinni zaakceptować skutki swoich działań?
  • ~brytan
    (2018-02-12 17:38)
    wypisał się z religii namawiał innych no nie wiem cz wina jest proboszcza czy tego chłopaka ale pochówek jako taki powinien być
  • ~ło matko
    (2018-02-12 19:07)
    Kolejny biskup "ciepłe kluchy" w Warszawie, za przepraszasz, dzieciak nie potrzebował Boga za życia, to po co ta szopka na cmentarzu?
  • ~bez emocji
    (2018-02-12 19:17)
    Jeśli rodzice zaakceptowali wybór dziecka powinni być konsekwentni...
  • ~ole
    (2018-02-12 20:34)
    W Niemczech tysiace ludzi wypisuja sie z KK tracac tym samym prawo do pochowku z udzialem ksiedza mimo iz byli OCHRZCZENI. Jestem przekonany ze gdyby rodzice przyszli do proboszcza i przeprosili z za wybryki syna wtedy kiedy smarkacz wybrykow sie dopuszcza, ksiadz by postapil inaczej. Zachowanie biskupa mnie nie dziwi bo skoro na slubie cory Kwasniewskiego bylo ich dziesieciu to coz za Problem z jednym ksiedzem na pogrzebie bezboznika.
  • ~DM1
    (2018-02-12 18:39)
    O ile wiem, to JAK NAJbardziej nalezy mu sie pogrzeb katolicki , BO BYL OCHRZCZONY! A swoja droga.......... przeciez sa jeszcze cmentarze komunalne........
  • ~Daniel
    (2018-02-12 19:50)
    A CO ? dopiero na POLSKICH WIOSKACH ! gdzie nikt nie dba , bo ani rząd RP ani władze gminy .Prawidło jak w cywilizowanym kraju w Europie to powinno się w Urzędzie Gminy , czy Urzędzie Miasta załatwiać sprawy pochówku na cmentarzu świeckim . Samorząd także powinien pomagać społeczności lokalnej i zapewnić usługi Mistrzów Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej na ostatnie pożegnanie jak w normalnym świeckim kraju a nie wyznaniowym jak przed II wojną światową .A wyznaniowy pochówek jak kto chce w drugiej kolejności to sobie niech robi. Teraz to sytuacja tak wygląda że samorządy gmin i miast w wielu miejscach Polski nie mają ani Mistrzów Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej i nawet nie wiedzą kto ? to? , ani nie mają normalnych cmentarzy komunalnych a za to kościołów rzymskokatolickich i cmentarzy rzymskokatolickich stawianych jeszcze przez władze lokalne zaborców jest dziś w Polsce więcej niż grzybów i to są skutki.
  • ~przywalić
    (2018-02-12 18:47)
    Jak nie GW to Lemańskim...
  • ~Żondzi xionc
    (2018-02-12 18:29)
    Chłopaki, w geście solidarności wypisujmy się z religii hurtowo. Wtedy zmięknie im to i owo..
  • ~DM1
    (2018-02-12 18:51)
    Dodam jeszcze: Mszy tez proboszcz nie powinen mu odmowic, bo chlopak byl OCHRZCZONY. Nie byl apostata a w/g polskiego KK nawet apostata w dalszym ciągu pozostaje członkiem Kościoła i w dalszym ciągu podlega prawu kościelnemu. O co wiec chodzilo proboszczowi ?
  • ~Ks. Lemański - klauzura do końca życia
    (2018-02-12 21:15)
    Proboszcz postąpił właściwie. Rodzina mogła wychować w wierze małolata, a nie gorszyć sie właściwą postawą księdza. Wypiął się na Boga, to bec ceremoni kościelnej pochowany . TYLE w temacie!
  • ~antypisiak
    (2018-02-12 21:00)
    Jakby klecha dostal ze 3 tysiaki,to by zamknal gebe i bez problemow by pochowal.Kasa misiu,kasa sie liczy.
  • ~dran
    (2018-02-12 17:22)
    Dran ksiadz nicran