Krzysztof Bosak i jego teoria heliocentryzmu. "Nie ma fizycznych dowodów, na to które krąży wokół którego"

| Aktualizacja:

To Słońce jest centrum naszego układu czy Ziemia? Według Krzysztofa Bosaka "nie ma fizycznych dowodów, na to które krąży wokół którego".

wróć do artykułu
  • ~dr Kri
    (2018-03-26 10:27)
    Einstein -wszystko zależy od układu odniesienia, bez jego wskazania podanie co wokół czego krąży jest bezsensu.
  • ~WLE
    (2018-03-26 10:36)
    Te rozważania dobrze pasują do teorii Macierewicza o Smoleńsku. Panie Bosak, pytanie: Ile diadbłów mieści się na szpilce od igły? Sredniowiecze wraca !!!
  • ~Rozbawiony
    (2018-03-26 10:45)
    Ruszył słońce, wstrzymał ziemię - polskie go zrodziło plemię
  • ~też filozof koperkowy
    (2018-03-26 10:48)
    Podobna kontrowersja dotyczy tego, gdzie inicjowane są procesy myślowe - w głowie, czy w d u p i e? Też brakuje na to konkluzywnych dowodów i też wiele zależy jaki przyjmiemy układ odniesienia. Wydaje się bowiem, że głowa bardziej reaguje na sygnały z d u p y niż d u p a na sygnały z głowy.
  • ~oczywista oczywistosc
    (2018-03-26 10:56)
    oczywiscie ze slonce o masie milion razy wiekszej krazy wokol ziemi
  • ~mario
    (2018-03-26 10:59)
    super, kolejny geniusz
  • ~Nicpon
    (2018-03-26 11:00)
    Nie ma też dowodów na to, czy Pan to Pan, a może Pan to ktoś inny?!
  • ~spisek
    (2018-03-26 11:03)
    Ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata, stoi na czterech żółwiach, które to stoją na czterech słoniach ....
  • ~Wyborca PiS-u
    (2018-03-26 11:09)
    Panie Bosak, czy pozdrowił Pan chłopaka jak zasugerował Panu Piróg?
  • ~jura
    (2018-03-26 11:12)
    Młody polityk a gada jak stary dureń.A tyle jest ulic do zamiatania.
  • ~el_bunto
    (2018-03-26 11:15)
    ruch względny, nie mnożna powiedzieć co wokół czego krąży, oczywiście jak już bierzemy się za opis trajektorii danych ciał to trzeba przyjąć jakąś konwencję, konwecja przed Kopernikiem, że Ziemia jest w środku też jest ok, ale jest bardzo trudna matematycznie do opisania, podczas gdu konwencja, że Słońce jest w środku jest do opisu znacznie łatwiejsza
  • ~Mini Strand
    (2018-03-26 11:23)
    NO BA! W sobotę się dowiedziałem on najmądrzejszych naukowców, ze nie ma czegoś takiego jak CZAS. Mamy tylko przyrządy do odmierzania pewnych odcinków naszego życia. ...ale CZAS w kosmosie NIE ISTNIEJE. "Pole nadaje kształt materii", więc jeśli wszyscy bardzo mocno będziemy wierzyli w Sw.Mikołaja, to on w końcu do nas przyleci saniami pełnymi prezentów
  • ~CIEMNOTA+
    (2018-03-26 11:24)
    Co za głupoty! Jak Słońce może "krążyć" wokół Ziemi skoro ZIEMIA JEST PŁASKA???
  • ~max power
    (2018-03-26 11:32)
    Krzysztof B. "W latach 2001–2004 studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Odbył kurs dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W latach 2004–2008 studiował zaocznie ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również zaocznie filozofię na prywatnej uczelni. ŻADNEGO Z TYCH KIERUNKÓW NIE UKOŃCZYŁ."
  • ~ddd
    (2018-03-26 11:35)
    Astronomia: kolejny sport narodowy
  • ~Helena
    (2018-03-26 11:53)
    Temu panu się po prostu wydaje, że Słońce i reszta obraca się wokół jego f iuta.
  • ~kurkuma
    (2018-03-26 11:56)
    "Architektura, dziennikarstwo i filozofia. Te kierunki studiował Krzysztof Bosak" - pytanie zasadnicze - co skończył, bo mając takie wątpliwości, to prawdopodobnie nic nie skończył.
  • ~Platon
    (2018-03-26 11:58)
    Studiował: dziennikarstwo: od "d" do "o", filozofia: od "f" do "a"
  • ~skoblar
    (2018-03-26 12:16)
    Nie kpijcie tak zdecydowanie. Choćby nie wiadomo jak głupio to brzmiało - dla potrzeb niektórych rozważań w fizyce przyjmuje się, że to peron odjeżdża a nie pociąg. Wszystko zależy od punktu odniesienia. I to miał na myśli Bosak.
  • ~bp
    (2018-03-26 12:23)
    No prawda jest taka, że krążą wokół wspólnego środka masy (podobnie jak dla każdych 2 układów ciał , w tym np Ziemia Księżyc.

Może zainteresować Cię też: