Abp Jędraszewski: Wobec presji "ulicy" i "zagranicy" Piłat okazał uległość

Musimy tworzyć w sobie i wokół siebie cywilizację prawdy i miłości. To wielkie zadanie jakie stoi przed nami, przed Kościołem w Polsce, przed Polską - mówił w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

wróć do artykułu
  • ~Y
    (2018-03-30 20:18)
    Nie ma wolnosci bez Pisu Ha - Ha -Ha
  • ~Anna
    (2018-03-30 20:33)
    2000 lat temu Żydzi uwierzyli swoim kapłanom, że głoszą dokładnie to, co im przekazał Bóg. Postanowili za wszelką cenę dostosować swoje prawodawstwo i swoje postępowanie do tych rzekomych nakazów Bożych. W ten sposób wywołali w swoim kraju wojnę domową, stracili niepodległość, wywołali powstanie, stracili swoje domy, rodziny, wolność, życie. A i tak potem jeszcze jeden z nich (Józef Flawiusz) wspominał z dumą, że w ich kraju panowała teokracja, bo przecież prawo w ich kraju stanowił sam Bóg. Dlaczego Polacy w 2000 lat później koniecznie chcą powtórzyć ten sam błąd?
  • ~In God We Trust
    (2018-03-30 21:00)
    Gdyby Piłat nie skazał Jezusa to by nie było chrześcijaństwa. Gdyby nie było krzyża nie byłoby też i pólksięzyca, jedni modlili by sie do 6-ramiennej gwiazdy dawidowej a inni 5-ramiennej masońskiej
  • ~Karmen
    (2018-03-30 21:09)
    Było na melodię Błaszczaka " ulica i zagranica " .Brakło tylko " totalnej opozycji " .
  • ~igs
    (2018-03-30 21:10)
    Według sumienia owszem i niech każdy decyduje sam za siebie a nie ulega komukolwiek Nie obchodzi mnie co zrobi katolik ma własne sumienie i niech tak postepuje jak czuje wewnętrznie a nie być pod presją niczyja
  • ~lako
    (2018-03-30 21:14)
    Niezły świr
  • ~albert
    (2018-03-30 21:16)
    Co on jara?
  • ~zuzel
    (2018-03-30 21:28)
    Bez kury nie byloby jajka (i odwrotnie).
  • ~Zorro
    (2018-03-30 21:40)
    Ten żałosny człowiek nie umiał zareagować gdy jego podwładny modlił się przed ołtarzem o śmierć papieża, a teraz powtarza bełkot komunistycznej propagandy z czasów Gomułki - bo "ulica i zagranica" to dokładny cytat z tamtych czasów. Kto to właściwie jest?
  • ~jak
    (2018-03-30 21:41)
    Nawiedzony inaczej czy zadymiony?
  • ~max power
    (2018-03-30 21:57)
    Wobec kasy Judasz okazał uległość.
  • ~chryst.
    (2018-03-30 22:29)
    co za Glupek ten Jedraszewski dalej zwany arcybiskupem. Gdyba nie skazano Jezusa na smierc krzyzowa nie byloby dzis wogole Chrzescijanstwa. Secundo ty Nieuku katolicki : Byla przepowiednia ktora musiala sie wypelnic bo tak chcial Jezus i Ludzie nie mieli tu zadnego wplywu. Wynoe sie czlowieku z kosciola bo inteligencja to dorownujej Rydzykowi zwanego dalej "ojcem"
  • ~koszer
    (2018-03-30 22:38)
    Mozna glebiej oto prawda ginie na oltarzu kaplanow ziemskiego prawa i jego litery. Prawo pisane przed prawda i sprawiedliwoscia dyktatura prawnikow zamiast dociekanie prawdy materialnej. Absurdalny wyrok pomylka prawnicza wyniesiona do roli ostatecznego sedziego. Co by bylo gdyby zostal uniewinniony otoz temu, ktory slusznie zadal to pytanie mowie jako czytenik ewangelii nie bylby uniewinniony tak jak przed wiekami i teraz zostalby skazany poczytaj siebie i kilku pozostalych skazalibyscie go na smierc tak jak tamten tlum, dobrze przeczytaj co napisales i Bog prosze zebys kiedys zrozumial moja mala rekolekcje amen i pozdrawiam
  • ~Marysia
    (2018-03-30 22:39)
    Spadaj do kruchty kapucynie.
  • ~husarz cyfrowy
    (2018-03-30 22:59)
    Mój arcypasterz jest - jak widać - skończonym bałwanem. Ale czegóż wymagać od intelektualnego proletariusza, który wierzy w zamach smoleński sądząc, że w ten sposób wierzy w Boga.
  • ~jestesmy na dobrej drodze
    (2018-03-30 23:18)
    Bardzo dobry przekaz. Przypominaja mi się piękne kazania Jana Pawla II, księdza Popieluszki. Obecnie prawdziwym ojcem duchowym jest w Polsce ks. Glas . Polecam Wielki Post z księdzem Glasem - Konferencje I- VI Polonia Chrystiana.
  • ~józio
    (2018-03-30 23:21)
    Piłat okazał uległość - nie uwalniając od kary Chrystusa i pokazał , że NIE jest wrogiem cesarza chcąc ZADOWOLIĆ TŁUM .....?!!! Niestety dziś obserwujemy TO SAMO - tłum ma być zadowolony a cesarz.... i tak kieruje z drugiego siedzenia, nie ponosząc za to wszystko (co jest dewastowane) żadnej odpowiedzialności...... Miejmy nadzieję, że do czasu.....
  • ~wyborca/ Duzo smacznych Duzych Jaj wszystkim Zycze.
    (2018-03-30 23:44)
    Drodzy.Mamy Swieta. Niechaj kazdy Swoj Krzyz Dzwiga, jedynie mozemy w tym jeden drugiemu pomoc....... A Wy Drodzy przestancie dzwigac te swoje komputery , noszac je nawet do toalety. Wrzuccie na luz. Pomozcie zonom, mezom, a jak ich nie macie to partnerom abo pomozcie komu chcecie.Wesolych Swiat i Duzo Smacznych Jaj.
  • ~ef2000
    (2018-03-31 00:17)
    q re w s ka kl e ch a w yp i er d a l aj ! !! ! !! !
  • ~ef2000
    (2018-03-31 00:23)
    poza tym: " Jakże śmieszna jest cała wasza rasa. Jakże smutne jest obcinanie jaj. "

Może zainteresować Cię też: