Abp Jędraszewski: Wobec presji "ulicy" i "zagranicy" Piłat okazał uległość

Musimy tworzyć w sobie i wokół siebie cywilizację prawdy i miłości. To wielkie zadanie jakie stoi przed nami, przed Kościołem w Polsce, przed Polską - mówił w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

wróć do artykułu
  • ~In God We Trust
    (2018-03-30 21:00)
    Gdyby Piłat nie skazał Jezusa to by nie było chrześcijaństwa. Gdyby nie było krzyża nie byłoby też i pólksięzyca, jedni modlili by sie do 6-ramiennej gwiazdy dawidowej a inni 5-ramiennej masońskiej
  • ~Zorro
    (2018-03-30 21:40)
    Ten żałosny człowiek nie umiał zareagować gdy jego podwładny modlił się przed ołtarzem o śmierć papieża, a teraz powtarza bełkot komunistycznej propagandy z czasów Gomułki - bo "ulica i zagranica" to dokładny cytat z tamtych czasów. Kto to właściwie jest?
  • ~Karmen
    (2018-03-30 21:09)
    Było na melodię Błaszczaka " ulica i zagranica " .Brakło tylko " totalnej opozycji " .
  • ~Anna
    (2018-03-30 20:33)
    2000 lat temu Żydzi uwierzyli swoim kapłanom, że głoszą dokładnie to, co im przekazał Bóg. Postanowili za wszelką cenę dostosować swoje prawodawstwo i swoje postępowanie do tych rzekomych nakazów Bożych. W ten sposób wywołali w swoim kraju wojnę domową, stracili niepodległość, wywołali powstanie, stracili swoje domy, rodziny, wolność, życie. A i tak potem jeszcze jeden z nich (Józef Flawiusz) wspominał z dumą, że w ich kraju panowała teokracja, bo przecież prawo w ich kraju stanowił sam Bóg. Dlaczego Polacy w 2000 lat później koniecznie chcą powtórzyć ten sam błąd?
  • ~Y
    (2018-03-30 20:18)
    Nie ma wolnosci bez Pisu Ha - Ha -Ha
  • ~albert
    (2018-03-30 21:16)
    Co on jara?
  • ~lako
    (2018-03-30 21:14)
    Niezły świr
  • ~józio
    (2018-03-30 23:21)
    Piłat okazał uległość - nie uwalniając od kary Chrystusa i pokazał , że NIE jest wrogiem cesarza chcąc ZADOWOLIĆ TŁUM .....?!!! Niestety dziś obserwujemy TO SAMO - tłum ma być zadowolony a cesarz.... i tak kieruje z drugiego siedzenia, nie ponosząc za to wszystko (co jest dewastowane) żadnej odpowiedzialności...... Miejmy nadzieję, że do czasu.....
  • ~igs
    (2018-03-30 21:10)
    Według sumienia owszem i niech każdy decyduje sam za siebie a nie ulega komukolwiek Nie obchodzi mnie co zrobi katolik ma własne sumienie i niech tak postepuje jak czuje wewnętrznie a nie być pod presją niczyja
  • ~ef2000
    (2018-03-31 00:17)
    q re w s ka kl e ch a w yp i er d a l aj ! !! ! !! !
  • ~jak
    (2018-03-30 21:41)
    Nawiedzony inaczej czy zadymiony?
  • ~chryst.
    (2018-03-30 22:29)
    co za Glupek ten Jedraszewski dalej zwany arcybiskupem. Gdyba nie skazano Jezusa na smierc krzyzowa nie byloby dzis wogole Chrzescijanstwa. Secundo ty Nieuku katolicki : Byla przepowiednia ktora musiala sie wypelnic bo tak chcial Jezus i Ludzie nie mieli tu zadnego wplywu. Wynoe sie czlowieku z kosciola bo inteligencja to dorownujej Rydzykowi zwanego dalej "ojcem"
  • ~Toll
    (2018-03-31 16:31)
    Czy sa jeszcze naiwni , ktorzy tego sluchaja i w to wierza? Ludzie, ludzie....
  • ~husarz cyfrowy
    (2018-03-30 22:59)
    Mój arcypasterz jest - jak widać - skończonym bałwanem. Ale czegóż wymagać od intelektualnego proletariusza, który wierzy w zamach smoleński sądząc, że w ten sposób wierzy w Boga.
  • ~sic.
    (2018-03-31 06:39)
    swir ? wyjatkowy cham koscielny
  • ~kpt. Arianator
    (2018-03-31 01:37)
    Jeżeli abp. Jedraszewski jest rzeczywiście takim obrońcą życia, to powinien modlić się o szybkie wynalezienie sztucznych macic. Taki wynalazek ocalił by wiele zygot.
  • ~max power
    (2018-03-30 21:57)
    Wobec kasy Judasz okazał uległość.
  • ~Marysia
    (2018-03-30 22:39)
    Spadaj do kruchty kapucynie.
  • ~Loza PiSonska
    (2018-03-31 03:06)
    Ciekawe czy Jedraszewski nalezy do PiSonerii ?
  • ~ef2000
    (2018-03-31 00:23)
    poza tym: " Jakże śmieszna jest cała wasza rasa. Jakże smutne jest obcinanie jaj. "

Może zainteresować Cię też: