Sędzia, który uniewinnił żonę prezydenta Poznania, usłyszał dodatkowe zarzuty dyscyplinarne

| Aktualizacja:

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów postawił dodatkowy zarzut dyscyplinarny sędziemu Sławomirowi Jęksie, który w ub.r. uniewinnił żonę prezydenta Poznania w sprawie o użycie wulgarnych słów. Sędzia usłyszał zarzut niewyłączenia się z rozpoznawania sprawy mimo znajomości z obwinioną.

wróć do artykułu
  • ~Mili
    (2019-10-12 09:57)
    Za użycie takich słów powinien być mandat , a nie obstrukcyjna sprawa w sądzie . Zero krytyki na PIS , do tego potrzebne są sądy . To takie trzymanie za mordę , bo co powiesz , będzie użyte przeciw tobie .
  • ~guest
    (2019-10-11 14:23)
    Czekali z tym do wyborów, a mieli reformować sądownictwo - żenada i działania pozorne...
  • ~trzeba go wychowac
    (2019-10-10 20:27)
    Sedzia z nadzwyczjnej kasty. Uwaza ,ze wszystko mu wolno.
  • ~krystek
    (2019-10-10 11:21)
    takobieta w miejscu publicznym uzyla przekles to jest czyn zabroniony i podlega kary grzywnej a prezes w sejmie uzyl epitety to jest roznica bo jezyku polskim sa takie wyrazy uzywane tez przez pisarzy a przeklinanie to jestslowo negatywne i nie dopuszczalne uzywania takiego slownictwa
  • ~i to tyle
    (2019-10-10 07:59)
    moga go co najwyzej pocalowac w d---pe sa nielegalnie wybranym planktonem pisowskim
  • ~bastard
    (2019-10-09 22:41)
    Wogole bym nie reagował na pisma tego towarzystwa ! Powiem wiecej ! Podal bym gościa do sadu ! I poinformował ze dopóki nie zakończy sprawa swoich pisowskich kolegów łamiących prawo "sędziów" to nie mamy o czym rozmawiać !
  • ~Edek
    (2019-10-09 21:11)
    Taaa...tylko PIS-dzielczy Gnom ma prawo wyzywać Polaków od "zdradzieckich mooorrrd i CANALII... - jemu wolno bo prawo go nie obowiązuje...
  • ~Kogut
    (2019-10-09 18:00)
    Dość świętych krów....czas najwyższy z tym skończyć.....
  • ~Kok
    (2019-10-09 17:48)
    W normalnym kraju,taki minister jak pan Ziobro to tez by juz nie pracowal na takim stanowisku.
  • ~Baczny obserwator
    (2019-10-09 17:13)
    W normalnym kraju, taki sędzia po takim wyroku, już następnego dnia powinien zostać zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków. A w ciągu następnych kilku dni (kilku tygodni) usunięty z zawodu (procedury).
  • ~MA
    (2018-09-25 20:50)
    idąc tokiem myślenia tego sędziego - gwałt jest złem, ale jeszcze większym złem jest morderstwo, więc należy uniewinnić gwałciciela.
  • ~Krokodyl
    (2018-09-24 20:18)
    Chamstwo broni chamstwa
  • ~uszaty
    (2018-09-24 17:23)
    Proponuję ustawić patrole pod szkołami podstawowymi. Mandaty posypia się na kwoty wyższe niż uszczelnienia vatu. Teraz już przedszkolaki takich wulgaryzmów na codzień używają. Nie wspominając o gimnazjach.
  • ~[ ╲╱]☂[├─┤]
    (2018-09-24 16:03)
    Wyrok zadaje kłam tezie o zależności i zawisłości sędziów od PiS - w przeciwieństwie do Tuleyi ten sędzia potrafił wydać wyrok polityczny, przeciwny PiS i nie pytał się TSUE o swoja niezawisłość.
  • ~bart
    (2018-09-24 15:46)
    A gdzie bezstronność i apolityczność - sędzia po takim uzasadnieniu powinien polecieć, natomiast czy powinno się karać tak wysoką grzywną za przekleństwo to inna sprawa. Gdyby to był polityk nie miałbym wątpliwości ale żona polityka czyli osoba nie będąca osobą publiczną to chyba trochę przesada.
  • ~bart
    (2018-09-24 15:40)
    Sorry ale to znaczy że teraz totalna opozycja może łamać prawo bo panowie sędziowie boją się że ich wszechwładza zostanie ukrócona? Ja chyba śnie. chociaż co mnie obchodzi jeśli były tam jakieś dzieci to tylko totalnych niech oni się martwią.
  • ~scanner
    (2018-09-24 15:25)
    Sędzia z nienaruszalnej kasty zajmuje się polityką na sali sadowej, a to chyba nie jego zawód? Do zwolnienia w trybie natychmiastowym.
  • ~quazimodo
    (2018-09-24 14:46)
    Obrażanie narodu i obywateli tych co mają rozum i go używają to jest bezprawie PiS(Pycha ignorancja Samouwielbienie).Reszta narodu ma siedzieć cicho i wszystko co wymyśli Sekta pisowska akceptować bez komentowania.
  • ~terpentyna
    (2018-09-24 14:15)
    j...ć pisa - syfilisa!!!!
  • ~Ojczulek
    (2018-09-24 13:53)
    Jedno pytanie: dlaczego Min.Z.Ziobro JESZCZE nie zawiesił tego Pajaca? To nie sędzia to POLITYKIER.Sąd to nie mównica Sejmowa.

Może zainteresować Cię też: