"GW": Grube miliony za filmy od fundacji o. Rydzyka. Ekspert: Kuriozalne stawki, nikt nikomu tyle nie płaci

| Aktualizacja:

"Gazeta Wyborcza" dotarła do umowy, z której wynika, że fundacja Lux Veritatis przekaże Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II zbiory, wśród których są nagrania wideo wycenione na... 43,5 mln zł.

wróć do artykułu
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-07-20 10:29)
    Jan Paweł II był zawsze kochany przez Polaków ale coraz mniej osób pamięta o tym człowieku, a za kilkanaście lat będzie jeszcze gorzej z tą pamięcią, a za kilkadziesiąt to już chyba w ogóle i właśnie po to są potrzebne takie placówki by tą pamięć podtrzymywać.
  • ~kujawiak
    (2018-07-19 21:41)
    I bardzo dobrze, że Ojciec Dyrektor takie muzeum zbuduje, już dawno takie powinno powstać. Dzisiejsza młodzież już nie pamięta św. Jana Pawła II, byli mali gdy zmarł. Nawet jeśli kojarzą postać, to nie wiedzą zbyt wiele o jego nauczaniu i właśnie to muzeum ma służyć docieraniu z nauczaniem Papieża do młodych. To będzie piękna wystawa, zorganizowana w nowoczesny sposób
  • ~arua
    (2018-07-19 21:37)
    To na tym polega dziennikarska rzetelność??? Na okłamywaniu? Na oczernianiu? Jakie miliony z ministerstwa kultury dla Rydzyka?! Tu chodzi o wartość materiałów przekazanych do muzeum! Nikt nie będzie za to płacił!!!
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-07-19 14:01)
    To była tylko wycena wartości tych nagrań. Nikt tych pieniędzy Rydzykowi nie da !!! Te nagrania to cześć wkładu własnego jaki Fundacja Lux Veritatis daje do tego muzeum.
  • ~Marlenaa
    (2018-07-19 13:25)
    nic tylko krytyka ileż można...przecież tych pieniędzy Rydzyk nie dostanie do kieszeni jak tu myśli 90% wypowiadających tylko wszystko pójdzie na to muzeum gdzie eksponaty są niestety drogie
  • ~Demaskator
    (2018-07-19 13:02)
    Jak kraść to miliony.
  • ~Mieszkaniec
    (2018-07-19 10:52)
    Po raz kolejny widać, że niektórzy piszący komentarze nie umieją czytać ze zrozumieniem. Państwo daje na muzeum 70 mln zł, a Fundacja Lux Veritatis daje jako wkład 88 mln zł w skład czego wchodzą m.in. wspomniane nagrania, ale nikt za te nagrania nie będzie płacił. Wyceniono tylko ich wartość. Oprócz tych nagrań jako wkład Fundacja daje też grunt, koncepcje muzeum itp.
  • ~Mieszkaniec
    (2018-07-19 10:24)
    Fragment wywiadu dyrektora fundacji „Lux Veritatis” pani Lidii Kochanowicz którego udzieliła jednemu z portali, a który wiele wyjaśnia - cytuję: "Fundacja nie otrzyma żadnej dotacji na muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Jeżeli ktoś mówi, że to fundacja otrzyma dotację to albo nie wie o czym mówi albo nie chce wiedzieć. Dotacje otrzyma muzeum, które zostało powołane przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego jako organizatora muzeum. Fundacja Lux Veritatis przekaże do muzeum pewne rzeczy".
  • ~Eder
    (2018-07-19 09:03)
    Dla mnie niech atom walnie
  • ~Magdatatarczyk
    (2018-07-19 08:40)
    Ten kto się zna na robieniu tego typu nagrań wie dobrze ile kosztuje wykonanie takiego materiału. A nikt za darmo robić niestety nie będzie. Żyjemy w Polsce, a nie gdzieś indziej.
  • ~w egipcie piramidy są ...
    (2018-07-19 08:12)
    suweren haruje suweren funduje. a skoro nie robi nic by pozbyć się całej solidarnej zarazy i być niewolnikiem w bandyckim kraju wójta pana i plebana, znaczy że tak mu odpowiada. Czy do suwerena dociera że za majątek jaki miał być do podziału między naród co go wypracował a powędrował pod strzechy willi, pałaców, zamków kluczyków i reszty bandziorów Polacy mogliby sobie wybudować po 4 apartamentowce. Bo około 25-30 milionów kosztuje wybudowanie 100-150 mieszkaniowego bloku (cena wykupu od dewelopera to 45-55 milionów)
  • ~Stan
    (2018-07-19 00:46)
    Brak słów
  • ~Kuniec bliski
    (2018-07-19 00:21)
    Kup pan cegłę za stówkę to ocalisz pan główkę- mówił w filmie Ewa chce spać nieodżałowany Roman Kłosowski.Teraz pisowcom mówi tak ojciec biznesmen.No cóż była dama z gronostajem za 500 baniek dla Czartoryskich a tu jest ciąg dalszy.Tylko na niepełnosprawnych ciągle brak.
  • ~ZXCQVB
    (2018-07-18 21:37)
    Czy on wierzy w to, co wciska łatwowiernym? To wzorzec pazernych klechów. Jedyne cele, to władza, wpływy i pieniądze, a głupcy i tak w każde ich kłamstwo uwierzą i zapłacą. Ten zakon już kiedyś wygoniono z Polski, za wrogą działalność.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-07-18 18:51)
    POlszewki to mafią giebelsowska z Donaldiniussem szatniarzem Junkiera utuczyli szwabie na dziesięciolecia z CYSTENRKÓW co u nas robili złodziejskie układy WAT
  • ~Marlenaa
    (2018-07-18 17:37)
    to muzeum jest potrzebne. Polin kosztowało nas znacznie wiecej i nie było tyle płaczu
  • ~Krystyna
    (2018-07-18 16:15)
    To nie jest duchowny tylko cwaniak .który źeruje na wiernych i parti rządzącej w zamian za poparcie.wstydu nie na.
  • ~nie dajmy się doić
    (2018-07-18 16:12)
    W najbliższych wyborach musimy zagłosować na partię, która przywróci kościołowi katolickiemu właściwe miejsce - jednej z wielu równoprawnych religii. Po wyborach należy starannie prześwietlić wszystkie darowizny państwa na rzecz KK i mediów Rydzyka i rozliczyć winnych. Na razie, możemy zwrócić uwagę Papieża na postępowanie pana Rydzyka - znajdźcie i podpiszcie petycję "Papież Franciszek: Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka"
  • ~Mieszkaniec
    (2018-07-18 16:06)
    Rydzyk wybuduje muzeum, ale potem będzie nim zarządzało państwo. Krótko mówiąc to muzeum będzie państwowe i tym samym będzie zarządzane przez przedstawiciela ministra kultury. Więc nie wiem w czym tu niektórzy mają problem. Wszystkie muzea są państwowe i zarządzane i finansowane przez państwo.
  • ~cycata baśka z mokotowa
    (2018-07-18 15:45)
    Należy się ! Ojciec Tadeusz walczy o zbawienie wszystkich.

Może zainteresować Cię też: