Żołnierzu! Do you speak English? Nie? To pożegnaj się z karierą w armii. Wojskowi odgrażają się sądem

| Aktualizacja:

Dowódcy zalecają wystawiać ocenę dostateczną szeregowym, którzy nie znają angielskiego. To zamknie im karierę w armii i pozbawi prawa do nagrody rocznej. Podwładni odgrażają się sądem.

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2018-08-15 19:20)
    "Żołnierz w okopie musi szybko biegać i świetnie strzelać. Po co mu obce słówka? - mówią niektórzy." A może wystarczą tylko niektóre zwroty w obcych językach np. : "Kameraden. Nicht schißen!" lub " Товарищи. Не стреляйте!"
  • ~macoch
    (2018-08-15 18:27)
    Nie przypominam sobie, bym za komuny musiał pisać życiorys (cv) po rosyjsku.
  • ~F 22 ~
    (2018-08-15 18:02)
    No i co z tego der Dzienniku ? Niemieckiego maja sie uczyc ?
  • ~jj25
    (2018-08-15 21:03)
    Czy w stosunku do pOSŁÓW także będzie taki wymóg? ;)
  • ~Misio...,,,,,.,, ,,,,,.,,.,
    (2018-08-15 21:18)
    Może powinno się żołnierzy uczyć języka, na kursach, a nie wymagać ,że sam się nauczy za swoje? Trepy uczą się za państwowe , za grubą budżetową kasę, a od zwykłego żołnierza wymagają aby szkolił się za swoje wynagrodzenie. Jak Ruscy wejdą do Polski, to każdy wojskowy specjalista odstawiony od wojskowej kasy, odwróci się d u p ą i powie sorry I dont speak English.
  • ~Radomskower
    (2018-08-15 18:33)
    Za 2 tys zl ha ha. Tępy pismaku armia prosi sie o ludzi a ty bredzisz o angielskim pacanie. Tylko ludzie ze wsi wstąpywali do wojska kiedys i teraz ludzie z miasta nigdy. Zawod dla pustakow.
  • ~General
    (2018-08-15 21:23)
    Parlez vous francais, habla espanol , gawaritie pa ruski, a moze po chinsku? Nu szto , da? Nu da? Charaszo!
  • ~md
    (2018-08-15 18:15)
    Coś w tym dziwnego w dzisiejszych realiach? Powinniśmy się cieszyć, ze armia konkretnie stawia sprawę. Powinni jeszcze znać rosyjski i niemiecki, czyli języki najgorszych wrogów.
  • ~Emerytka
    (2018-08-15 21:36)
    Znajomosc obcych jezykow to drzwi do swiata! Wiem o czym pisze, bo znam 5 !
  • ~Szeregowy Maniek Armata, Kawaleria i Artyleria Konna
    (2018-08-15 21:01)
    Bedzie ci lyso. In fact I am fluent in English. Do you want proof? I will give you proof!: Jest Marlboro?
  • ~skandal
    (2018-08-15 23:02)
    Takie drastyczne postawienie sprawy dowodzi, ze polski zolnierz ma byc miesem armatnim NATO. Innego wytlumaczenia nie ma. On nie ma bronic Polski, tylko sluzyc globalnym kapitalistycznym mafiom.
  • ~Old 64
    (2018-08-16 11:52)
    Baco umiecie mówić po angielsku ? Nie wiem może umiem a może nie,nigdy nie gadałem- odpowiedział baca.
  • ~Stary SS-man
    (2018-08-16 10:31)
    Przed wojną też tak było,że jak ktoś chciał wstąpić do SS, to wymagano od niego pochodzenia czysto rasowego o znajomości niemieckiego nie mówiąc, ale w 1945 jak Ruskie nas pędziły, to do SS mógł wstąpić każdy nawet Ukrainiec, który po niemiecku ani be , ani me.
  • ~Git888
    (2018-08-16 07:32)
    Zaczęła się nowa okupacja USA ! Mieliśmy ruska musieliśmy uczyć się ruskiego ! Dlaczego sprowadza się obce wojska do kraju w czasie pokoju ? Czy to nie zdrada ?
  • ~gerwazy
    (2018-08-16 18:09)
    a mowiacych po niemiecku przerzuca od razu do wehrmachtu?
  • ~Ergo
    (2018-08-16 15:11)
    Wyksztalcony czlowiek powinien znac co najmniej jeden obcy jezyk, najlepiej angielsk, no bo to dzisiaj taki " esperanto" !
  • ~!!!!
    (2018-08-15 21:24)
    Kes ke se ??? To lepiej do Legi ......
  • ~gośc2
    (2018-08-16 11:46)
    RwaQ! Lingwisci w armii..Polowa z tych generalow z bandziochami ma trudnosci ze sformulowaniem mysli w rodzimym jezyku a od szeregowego armatniego miesa za 2kPLN/m-c wymaga sie znajomosci jezyka obcego. I to angielskiego. Z nimi mamy walczyć po spotkaniu Merkel-Putin? Wystarczy niemiecki i rosyjski z podstawowymi zwrotami" rece do gory, swinio!
  • ~Naparstek
    (2018-08-16 12:16)
    Po wysłaniu drugiego komentarza - znowu pokazało się: "Twój komentarz został dodany". Znowu nie został ! A już minęło 12 minut od pierwszego komentarza
  • ~Tedek
    (2018-08-16 12:43)
    Pisałem wniosek o kurs na angielski. Jestem mgr inż. w jakże szanowanym korpusie szeregowych. I nie otrzymałem zgody na pójście na kurs. Zdałem eksternistycznie. A teraz będę pisał na kurs angielskiego , ale stopień zawansowanym jeżeli nie otrzymam zgody to odchodze, bo będąc w wojsku 3 lata nie mam szans na żaden awans czy podnoszenie kwalifikacji.