Prymas Polak wzywa do otwarcia się na uchodźców: Niepodległa Polska to nie mury i zasieki

- Niepodległa Polska to nie mury i zasieki, wznoszone z lęku czy nienawiści, ale dłonie wyciągnięte w geście przebaczenia i miłości, jedni ku drugim - przekonywał abp Wojciech Polak.

wróć do artykułu
  • ~wiara to nie POlityka
    (2018-08-24 11:01)
    Nastepny KOD.
  • ~lester
    (2018-08-24 06:55)
    Mysle tak ,niech kazdy prymas ,biskup ,albo kardynal przyjmie do siebie tych co juz mieszkaja w Polsce da przyklad ,da wyzywienie ,pieniadze prace a potem pokaze ze te czarna mafie stac na to a potem pomyslec czy warto oile wczesniej im samym nie poderzna grzyla zaprosic innych,serio widze co sie dzieje tu W Kanadzie oni nigdy nawet jak beda mieszkac razem z innymi nie beda asymilowac sie z innymi beda wprowadzac swoje prawa I restrykcje w stosunku do innych kultur,tak jak hindusi ,paki ireszta musli
  • ~Cezary
    (2018-08-22 22:03)
    A znasz to arcybiskupie "Kto nie chce pracować, niech też nie je!" (2 Tes 3, 10). Dlaczego każesz nam utrzymywać stado agresywnych nierobów ? Ty dobrze wiesz, czym to grozi, że nie o takich potrzebujących mówi Biblia. Toż oni otrzymaną żywność demonstracyjnie wyrzucali i niszczyli. Ty chcesz zaplusować u papieża Franciszka a nas masz wiadomo gdzie.
  • ~Wierzący
    (2018-08-22 17:58)
    Dąży do tego ,żeby kościoły opustoszaly, Uważam że wykorzystuje swoją pozycję do manipulacji wiernych.Zgroza.
  • ~miecio34
    (2018-08-21 10:24)
    masz racje gludz juz zbudowal przytulek a pieronek przeznaczyl cala emeryture 4300zl dla nich do roboty i jeszcze odbedzie sie skladtka wsrud ksiezy na utczymanie emigrantow szcuje sie ze bedzie okolo 10 mil co miesiac od nich
  • ~Gość
    (2018-08-21 06:50)
    Panie prymasie,uchodźców, a nie najeźdźców. Panie prymasie,gdzie Europa pomieści całą Afrykę i wszystkie kraje arabskie?A pan da coś od siebie?
  • ~kornel
    (2018-08-20 19:52)
    Prymas Polski jest wilkiem w owczej skorze, przebierancem, zadajacym sie z masoneria, widac ze chce zniszczyc katolicki kraj i Polakow - taki przykaz odgorny od agendy globalistow z chabad-lubawicz
  • ~Git888
    (2018-08-20 17:28)
    Ktoś mu kazał takie głupoty gadać ? Może do siebie kogoś zaprosi ? Kościół bogaty wiec co nie chce ? Na ludzi zwykłych chce cały ciężar przerzucić ??? Sami jeżdżą w limuzynach i na świat przez szyby samochodów patrzą i nie znają życia ludzi !
  • ~mariolka
    (2018-08-20 16:30)
    Polak, Gądecki i Ryś to najwięksi wrogowie Polski i Kościoła
  • ~www
    (2018-08-20 16:25)
    Czy przewielebnemu przypadkiem sufit na łeb się nie spadł?
  • ~NO
    (2018-08-20 15:57)
    YES !
  • ~Algiz14
    (2018-08-20 15:47)
    Niech zostanie imamem.
  • ~LEO
    (2018-08-20 15:45)
    Kościół taki ,, mądry ,, ???????? To bardzo proszę , pod swój dach i za wasze judaszowe srebrniki . Ciekaw , jestem czy taki islamista czy też ukrainiec przyjdzie do waszej ,,świątyni,, i wrzuci coś na tacę ???????????????????? A waszymi furami to możecie ich przywozić .
  • ~LEO
    (2018-08-20 15:41)
    Najpierw przyjąć wszystkich polskich repatriantów , i to jest warunek KONIECZNY !!!!!!!1 A pózniej martwić się o Ukrainców i uchodzców . Co do tej pory zrobiły polskie rządy , prawie nic . A Niemcy potrafiły połączyć rodziny i otworzyć rynek pracy dla uchodzcców
  • ~Kick
    (2018-08-20 15:16)
    Mamy mieć powtórkę z rozbiorów za kilka lat z powodu kolejnego zalewu Polski nachodźcami jaki nawiedził już nasz kraj w XV wieku? To wtedy Europa robiła czystki z innowierców, a nasz kraj został ubogacony w taki sposób, że rozbiór Polski dokonał się błyskawicznie i skutecznie na ponad 100 lat. Kościół próbuje usprawiedliwić PiS z przyszłych decyzji. (!!!)
  • ~dziwny kraj
    (2018-08-20 15:09)
    proszę oddać majątek kościelny uchodźcom
  • ~Klara
    (2018-08-20 15:05)
    Faktycznie muzungi potrafia za darmo zyc
  • ~amber i mirabelllka
    (2018-08-20 15:02)
    wy wescie ,
  • ~Mamy was dość
    (2018-08-20 15:01)
    A potem jest dziwadło że ludzie odchodzą od kościoła,po takim ********** to rzeczywiście lepiej pomodlić się w domu niż wysłuchiwać takich bredni.My katolicy z dziada,pradziada nie będziemy darzyć szacunkiem takich kretynów i koniec dawania na tacę na wasze wyżery.
  • ~md
    (2018-08-20 15:01)
    Ale to nie prymas odpowiada za stan bezpieczeństwa w kraju. Niemniej do swojego pałacu może sporą grupę przyjąć na swój wikt i utrzymanie.