Wiceprezes IPN: W Niemczech mówią już o Polakach-esesmanach. Nigdy nie pozwolimy na zrobienie z nas sprawców zbrodni

Nigdy nie pozwolimy na to, aby z Polaków - narodu ofiar zrobić naród sprawców zbrodni - podkreślił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma, który wspólnie m.in. z prokuratorami IPN oddał hołd ofiarom nazizmu i komunizmu. W czwartek mija Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

wróć do artykułu
  • ~Zorro
    (2018-08-23 16:41)
    Jakoś zanim PiS doszedł do władzy nie było takich sytuacji, albo były incydentalne. Odkąd pisowskie kulsoństwo zabrało się za "obronę" wizerunku Polski, nastąpiła katastrofa wizerunkowa, a Polacy zaczęli być postrzegani jako najgorsi zbrodniarze i naziści. To są efekty "polityki historycznej" Plugawej Zmiany - ekipy ludzi aroganckich, niekompetentnych i bezczelnych. Ta mieszanka cech musiała doprowadzić do nieszczęścia, za które płacić będą jeszcze nasze wnuki.
  • ~jj25
    (2018-08-23 16:56)
    ~Zorro !!! Były POjacu, tylko komunistom i PO=lactwu w III RP to wisiało ! Starsi bracia w wierze którzy ucapiali się na kluczowych stanowiskach państwowych nie robili z tego tragedii bo oni tak naprawdę nie czuli, że to dotyka ich osobiście! PISie żadaj roszczeń za II WŚ !
  • ~skoblar
    (2018-08-23 17:00)
    Proponuję na wszystkich przejściach granicznych, dworcach. lotniskach itd. OLBRZYMIE bilbordy z napisem: "Wjeżdżasz do kraju, który Niemcy napadli 1 IX 1939 r. i w czasie II WW, wybudowali tu swoje obozy koncentracyjne. Wymordowali w nich wielu Europejczyków w tym 6 mln Polaków. A teraz kłamią, że to nie oni". I zobaczymy minę Makreli.
  • ~putto
    (2018-08-23 16:53)
    IPN to instytucja realizująca PISowski program skłócania Polski z Niemcami i nie tylko
  • ~Darko
    (2018-08-23 16:49)
    Zlikwidować IPN ... banda nierobów.
  • ~Jaja
    (2018-08-23 17:47)
    Mój kolega jest Australijczykiem ale interesuje go historia i zna doskonale realia IIWŚ. Opowiadał mi, że dwa lata temu, jeszcze na studiach był w niemczech na praktykach. I tam podczas zajęć z młodymi studentami opracowywał różne historie z punktu widzenia różnych krajów. Pomimo, że to był trzeci kraj europejski w którym realizawał swoje zadanie, to jak sam stwierdził, po wizycie w niemczech osiwiał. Młode osoby zupełnie nie zaangażowane politycznie nie tyle nie miały wiedzy historycznej, co miały wiedzę która przeraża. Otóż choć zdawali sobie sprawę z roli Niemiec jako agresora w II WŚ to jednocześnie byli przekonani, że nazistami byli Polacy! Oczywiście nie wszyscy ale część. Stwierdzali też, że wspomniane w artykule SS było siłami składającymi się tylkobz obywateli innych krajów, głównie Polaków i to właśnie oni budowali obozy, a winą Niemców było to, że pozwolili na budowę na okupowanych terytoriach. Na koniec wisienka tłumacząca dlaczego doszło do wojny. Otóż wg tych młodych ludzi było to działanie humanitarne, bo w Polsce groziły epidemie i głód...... Najgorsze jest to, że te młode osoby tego nie wymyśliły tylko ktoś ich z tego edukuje.
  • ~srul
    (2018-08-23 18:55)
    ....urwa zawsze 1 wrzesnia powinna byc demonstracja pod szkopska ambasada
  • ~head
    (2018-08-23 19:32)
    PiS toleruje nacjonalistów świętujących urodziny Adolfa, marsze hajlujących nazioli. Czego się spodziewa? Wizerunek Polski jest w ruinie.Dla pińcet ludzie sprzedali Polskę.
  • ~prawda znów zabolała?
    (2018-08-23 19:12)
    Zaraz, zaraz... A Selbschutz? A Sonderdients? A Istriebitielnyje Bataliony? Tam służyli obywatele II RP - więc w czym mówią nieprawdę?
  • ~BrawoBis
    (2018-08-23 19:18)
    Teraz owocują głupoty o ss-manie Tusku. Brawo Kurski... Znowu odniósł sukces.
  • ~ja nie z tad i nie rozumiem
    (2018-08-23 21:28)
    Dlaczego chetnie obchodzimy 1 wrzesnia rocznice rozpoczecia 2 wojny swiatowej ale 9 maja dnia zwyciestwa nad najezdzca hitlerowskim i faszyzmem tak jakos nie za bardzo?
  • ~dm 1 do głuPOla ~Jaro
    (2018-08-23 19:10)
    do głuPOla ~Jaro !!!! A kto może zażądać zwrotu POjacu ? Wiesz jak wyglądało przyznanie ziem po II WŚ!!! PO=lackie trolle PO edukacji na POziomie komunikatywnym! Do szkoły POduczyć się a Potem się wyPOwiadać, no ale jeśli POlactwo ma takich wybitnych historyków jak Ryszawo ME nDO i kretyniusa Schitiniusa to co się dziwić?
  • ~tttt.
    (2018-08-23 20:08)
    Gdzie jest ten krol europy Ryzy Tusk? Znowu z Angela baraszkuje a Polske ma gdzies.
  • ~tttt.
    (2018-08-23 20:11)
    Niemcy to POdobno przyjaciele Polski.Tak zarzadzil ryzy tusk i teraz to mamy.
  • ~to juz jest polska obsesja
    (2018-08-23 21:20)
    Z chora wyobraznia nie powinno sie piastowac odpowiedzialnych stanowisk.
  • ~smutna rzeczywistość
    (2018-08-23 21:19)
    Po II wojnie światowej politycy Polscy i Radzieccy wspólnie świętowali 9 maja, Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem. Dziennikarze z całego świata relacjonowali te wydarzenia. Wszyscy wiedzieli, kto pokonał hitlerowskie Niemcy. Dzisiaj, gdy na trybunie honorowej, u boku W. Putina, nie ma polskiego prezydenta, gazety będą pisać bzdury. Wydaje mi się, że nasi politycy sami nawarzyli piwa.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-08-24 09:06)
    OTO skutek ,,dobro sąsiedzkich" stosunków Polsko-Niemieckich. Bo jak Świat Światem ,NIGDY Niemiec nie będzie Polakowi bratem.Ale co się dziwić ,jak mamy w Polsce Zaprzańców ,z byłym ,,premierem" ,którzy w odbyt włażą Szwabom.
  • ~miecio34
    (2018-08-24 08:34)
    poczytajcie sobie PRAWDZIWA HISTORIE KTO NAS ZDRADZIL I MACIE ODPOWIEDZ DLACZEGO OSKARZA SIE POLAKOW I SZKALUJE I ZAPOMINA SIE ZE NIE BYLO W POLSCE RODZINY BY KTOS NIE ZGINA LUB NIE ZOSTAL ZAMORDOWANY PRZEZ NIEMCOW I PSELDO POMOCNIKOW ZSRR T TO JEST PRAWDA CA MOWIC NA CASLY SWIAT A NIE TUSZOWAC PRAWDE
  • ~Tadek.R.
    (2018-08-26 07:43)
    Co te qr..y jeszcze wymyślà ?
  • ~tttt.
    (2018-08-23 20:24)
    Gdzie ten germanski potomek ktory zrobil z Polski lrlandie?Krol europy ale ruzy jemu nie mozna wierzyc.