"Polska w ruinie" pod lupą kontrolerów NIK. "Miasta nie mogą być pewne swojej przyszłości"

| Aktualizacja:

NIK sprawdziła, jak radzą sobie miasta, które wyjątkowo mocno odczuły efekty przemian gospodarczych lat 90. i wielki kryzys ekonomiczny. Główny zarzut? Administracja pomaga mieszkańcom, ale w sposób rutynowy, a przez to za mało efektywny. "Mimo podejmowanych przez samorządy inicjatyw, miasta nie mogą być pewne swojej przyszłości" - diagnozuje NIK.

wróć do artykułu
  • ~i tyle w temacie
    (2018-11-08 09:09)
    Balcerowicz PO winien dawno siedzieć !
  • ~JMK
    (2018-11-08 09:40)
    Redaktorku zapomniałeś napisać o miastach takich jak Łódż,Wrocław,Poznań i ich ogromnym zadłużeniu.
  • ~brzeszczot
    (2018-11-08 09:37)
    Prorokiem zrujnowania POLSKI była pani Szydło pokazując się w wyborach prezydenckich na tle XIX w muru w N. Soli .Wówczas nie myślałem ,że będzie to proroctwo rządów Paralityków i Symulantów ,spełniło się . Pani należy bełatyfikacja za to i za sukces 27:1 oraz za umiejętność nic nie robienia na funkcji rządowej i obciżania podatnika ogromnymi kosztami dojazdu tam i nazad co tydzień.
  • ~Kaz
    (2018-11-08 10:22)
    Po 89 roku rozkradano i wyprzedawano dochodowe przedsiębiorstwa , aby wyciąć konkurencje dla firm zachodnich. Ci pseudo Polacy z SLD i PO działali na korzyść Zachodu Pytanie czy za darmo? Dzisiaj mamy tylko supermarkety, banki, apteki do sprzedawania hurtowo leków na Zachód i potężne korki bo nie ma dróg lokalnych w odpowiedniej ilości.A zaczadzony lud głosuje na PO jak masochista
  • ~bardzo dziwne
    (2018-11-08 10:55)
    Mieszkańcom nie przeszkadza wyrzucanie pieniędzy w błoto, szemrane przetargi, zmiany planów zagospodarowania pod deweloperów , rozdzielanie funduszy unijnych po uważaniu co tworzy istniejącą od lat sitwę. Takie społeczności działają na samozaoranie.
  • ~ales is gites
    (2018-11-08 12:57)
    Jest w Warszawie historyczny budynek Pasty. Po przemianach na budynku ukazał się napis Fundacja Nissenbaumów. Żyjący powstańcy podnieśli larum i o dziwo szyld zniknął . W międzyczasie wielkie hałas był , gdy na koszulkach pojawiła się kotwica Polski Walczącej z kropkami sugerująca piersi. A co z Pastą - pojawił się symbol Polski Walczącej tyle , że w kolorze żółtym. Przepraszam , czy w czasie okupacji malowano na murach żółtą kredą lub farbą czy biała e/w symbol biało-czerwony. To nawet w pomroce komunistycznej na filmach nie pojawiała się czerwona kotwica. Albo walczymy o coś albo dajemy z siebie robić głupów.
  • ~Emil
    (2018-11-09 06:57)
    A mialo byc tak pieknie, brawo dobra zmiano 👍 Ostatnie miejsce za Bangladeszem jest wolne
  • ~z kiosku Ruch