WWF: Zamiast wybijać dziki, lepiej nauczyć rolników, co to bioasekuracja

Ekolodzy z organizacji WWF są przeciwni masowym odstrzałom dzików z powodu afrykańskiego pomoru świń. Ich zdaniem, to ludzie, nie przestrzegając zasad bioasekuracji, przyczyniają się do zarażania swoich zwierząt w chlewniach.

wróć do artykułu
  • ~77
    (2019-01-08 14:50)
    Co za perfidny chory kraj. Ludzie, którzy lubią polowac wyglądają jeszcze mniej inteligentnie niż zwierzęta, które zabijają. ****** są mądrzejsze niż psy, są bardzo zabawne istotami, a to absolutnie paskudny czyn dozwolony przez obecny rząd. Nie zapomniemy.
  • ~~~
    (2019-01-08 15:18)
    Sam pomysł masowego odstrzału dzików jest chory. Wybijemy dziki to nie pozbędziemy się problemu. Tak myślą w PiS-ie. A kto zbadał jaką rolę odgrywają dziki w ekosystemie. Ich brak może w drastyczny sposób wpłynąć na kondycję lasów. Jak zabraknie dzików, to co będą jadły wilki? Je też wybijemy? Za chwilę okaże się że ptaki też trzeba wybić. I co nam zostanie - pustynia.
  • ~Batko
    (2019-01-08 14:22)
    CENZOR Pisze Prawdę.W-F to ZBIERANINA OSZ--------------ÓW. Czyli NIC nie wolno robić ,gdy dziki maszerują po plażach Świnoujścia ,dzielnicach Miast Śląska. Rząd powinien obciążyć kosztami lecenia ,w/w organizacje.Dlaczego nie zwrócą się do UE? Bo to UE NAKAZAŁA Walkę z Chorobom.Co za De--le.
  • ~and
    (2019-01-08 14:50)
    "Do końca lutego prawie wszystkie dziki w Polsce zostaną zabite" - stwierdzenie propagandowe mające cechę manipulacji.
  • ~Krystyna
    (2019-01-08 18:09)
    Nie zabijaj chorego dzika. Możesz zabić dziecko nienarodzone z podejrzeniem choroby. BRAWO !!!
  • ~lego5
    (2019-01-08 15:48)
    Niemcy to zrobili i cisza, nie ma innej metodty pseudo ekolodzy ze chronic polskie rolnictwo, grupa wariatow nie ma pojecia i zabiera krytyczny glos w tej sprawie
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2019-01-08 14:25)
    CZERWONE HOPKI zakochane są jak DZICZKI ZAKAŻONE biegają koło wiejskich zabudowań nawet cieszą się bardzo jak grzebią w MIEJSKICH ŚMIETNIKACH to takie przyzwyczajenie POstkomunistyczne po PAWLACZYNACH i PIECHOCINACH
  • ~tttt.
    (2019-01-08 17:16)
    Moze najlepiej zamiast dzikow wybic rolnikow? W Polsce najwiecej przeszkadzaja Polacy.
  • ~zin
    (2019-01-08 16:50)
    PO CO ZABIJAC TE ZWIERZETA WYSTARCZY USPIC SPRAWDZIC CZY JEST CHORE I WYPUSCIC
  • ~mongo
    (2019-01-09 07:24)
    ekolodzy, marsz do niemiec, tam planuja wybic 2x wiecej, a dania buduje plot na granicy z niemcami, bo tak kocha dziki z ASF
  • ~rolnik podlaski
    (2019-01-08 18:25)
    zdaniem EKOLOGÓW nie da się zlikwidować dzika w jego naturalnym środowisku. Jest to NIEMOŻLIWE. Więc po co to larum?
  • ~Z boku
    (2019-01-08 16:25)
    Na stronie dzisiejszego Farmera, pisma dla rolnikow, dostępnego w internecie - jest informacja o tym, że chorobę ASF przenoszą muchy, co obserwowali naukowcy z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Tytuł tekstu "Duńscy naukowcy odkryli nową drogę przenoszenia choroby ASF". Jak widać, sposób przenoszenia się choroby nie jest ostatecznie ustalony, i wiele jest tu niewiadomych, zaś nonszalancka i barbarzyńska decyzja ministerialna wprowadza sankcjonowanie okrucieństwa wobec zwierząt na nieznaną w naszej kulturze skalę. Masowe egzekucje to nie jest jednak nasza specjalność, apeluję, by nie podważać norm, które większość Polaków uważa za dorobek naszej historii. Decyzja ministerstwa budzi ogromną odrazę i wzburzenie.
  • ~jaaa
    (2019-01-08 15:22)
    jedyne swinie z tym ASF Maja dwie nogi i siedza na wiejskiej !!!! co z nimi czy tez je trzeba W....c??? zygam ta Propaganda a co z wilkami co pozeraja te "chore dziki" i w ciagu jednej nocy moga przemiescic sie nawet do 100 km przenoszac ta "zaraze" one sa O.K tylko dziki nie hehehe kto w ten wasz syf jeszcze uwierzy??????
  • ~zxc
    (2019-01-09 08:51)
    Bioasekuracja to mit polskiego chłopa niczego się nie nauczy to sa tęp..i
  • ~notext
    (2019-01-09 07:30)
    Co jest z tym ministerstwem "środowiska" jeden minister postanawia wyrżnąć drzewa, następca postanawia wyrżnąć wszystkie dziki... boję się kolejnego
  • ~Bożena
    (2019-01-08 19:45)
    Kto z Państwa wie, w jaki sposób możemy przeciwstawić się temu mordowi i uratować zwierzęta?
  • ~hugo
    (2019-01-08 23:03)
    Chec zabijania, o przepraszam pozyskiwania zwierzat z pasja to choroba.
  • ~Smierć dzikowi
    (2019-01-09 07:40)
    Do lasu straszno wejść.Dlatego popieram.Człowiek też ma prawo korzystać z lasu.
  • ~rolnik
    (2019-01-09 17:43)
    dzików jest za dużo I musowo to zrobić a jak ktoś nierozumie to niech się nie wypowiada.
  • ~Coraz lepiej
    (2019-01-13 10:52)
    Może celebryci usuną parę nie chcianych ciąż